Hüseyin Sorgun

Hüseyin Sorgun

Yazar
6.0/10
4 Kişi
·
10
Okunma
·
1
Beğeni
·
529
Gösterim
Adı:
Hüseyin Sorgun
Unvan:
Yazar
Doğum:
Kırıkkale, 1969
1969 yılında Kırıkkale'de doğdu. Hukuk ve iletişim eğitimi aldı. İstanbul'da yaşıyor.
Düz bir çizgiydi elif. İnsan gibi... Haylide maharetli bir harfti; yirmi dokuz sesize ses vermek gibi muhal bir eylemin hakkından alnının akıyla gerdiğine göre.
Hüseyin Sorgun
Sayfa 28 - Profil kitap
"Ve bilin ki, düşman hatalarımızı geçtikten sonra ölürsem, kendimi şehit kabul etmiyorum. Benim mezara koymayın. Etimi itler ve kuşlar çeke çeke yesinler... Fakat müdafaa hattımız bozulmadan şehit olursam kefenim, lifim, sabunum çantamdadır, beni bu mahalleye gömeceksiniz ve gelen nesiller üzerime bir abide dikecekler.
Vasiyetimdir..."
Ölü bir insan kokusuydu herkesi deli gibi sağa sola saldırtan... Çürümüş tenin kokusuydu, burun boşluğundan girip beyni ve bedeni aciz bırakan. Ölümün kokusuydu, kalbi yerinden oynatan, her fanideki yaşama duygusunu çekip çıkaran.
Çok akıllı sandığımız adamların delileri geride bırakacak delilikleri vardır. İpsiz, sapsız deli dediklerimizin akıllıları kıskandıracak zekâlarının varlığı gibi.
Düz bir çizgiydi elif. İnsan gibi... Hayli de maharetli bir harfti ; yirmi dokuz sessize ses vermek gibi muhal bir eylemin hakkından alnının akıyla geldiğine göre.
Anlam ve boşluk.,, Zaman, bir boşluktur. İnsan, dünyada var olduğu süre içerisinde yani ömrünce bu zaman denen muhayyel boşluğu bir şeylerle doldurmaya çabalar. Belki de boşluk kavramının en soyut ifadesidir zaman. Ülkeler, uygarlıklar ve biricik insan teki bu soyut boşluk koridorunda devinir. Bizi iyi ya da kötü kılan, bu koridorun sağına soluna bıraktığımız anlam kırıntılarıdır.
%51 (183/360)
·1/10
Guzel bir kitap okurum umuduyla elime aldım. Şimdilik 183. Sayfadayim. Başarılı bir psikolog , kitabın ilk sayfalarında eşi tarafından terk edilir. Kızını da görmez bir daha. Sekreteri ile ilişkisi var. Hastası olan Sanem adında bir kız ile de iki defa dışarda gorusurler ve Sanem denilen kız ona sana tapiyorum sensiz yaşayamam der. Diğer bir hastası da ünlü ve çok zengin bir reklamcı, bu doktora seminerler yaptırır . Seminerin konusu evlilik olsun der ama doktor boşluk konusunu seçince reklamci buna kızar. İstanbul'a tepeden bakan işyerinde camdan bakarken bu kentin tanrısı benim ve bundan böyle benim senin gibi bir kulum yok deyip tehtit eder.

Tamamen hayal kırıklığı bir kitap ama elbette hızlıca bitireceğim .
93 syf.
·1 günde·7/10
Kitap öncelikle bir Tiyatro eseridir.
Kitapta Bakan Savaşında Mehmet Şükrü Paşa'nın Edirne'yi Bulgarlara karşı kahramanca savunmasını anlatır. Ayrıca Şükrü Paşa'nın Emekliye alınmasından sonraki dönemini de anlatır, ailesiyle yaşamını da ...
Ve yazar bizi Şükrü Paşa'nın savaş zamanı ve Askerlikten sonraki zamanı arasında git gel yaptırararak bir olay örgüsü seçmiştir, bence çok güzel bir anlatım olmuş...
Kitap da dönemin zihniyetini, halkın yoksulluğunu, ileri gelen kişilerin liderlik vasıflarını çok güzel akıcı bir şekilde bize aktarmıştır...
78 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
A'mak_i hayal ( ruhun derinliklerine yolculuk).gun boyu seni sehrin yagan yagmurunda pencereden dogayi cumleler arasina alarak okudum.cay iciyorsak derdim var diyerek okudum. dunyaya gelen insan ve iki yol iman ve kufur.ve secme zorunlulugu, tam aranan sorularin cevaplarini serdin o guzel yagan yagmurla.Yuce Allahin bize sundugu sonsuz guzellikler ve bizde korlugu secen gozler.insanin ic dunyasina cereyan eden savas insanin nefsi ve mucadelesi . insan ne kadar kamil olursa olsun sahip oldugu nefsi emmaresinden kurtuluşamayisi anlatiliyor.ask; allaha yonelis ,muhabbet ,ona kul olmak ,Onu bilmeye yonelmektir. Yalniz senin kulunum demek askin mahiyettir.dunyadan yuz cevirmek , hakikata yonelme gerekliligidir.insan kucuk kainat olma esasiyla denilebilir o gizli hazine insandir o kendini bilirse ruha ulasir ve Rabbe ulasir.RUHU; RUHSUZ SEVGİSİZ Birakmamaliyiz .gercegimiz olan bizi gercegini kavramaliyiz.bir gunde okunmamasi gereken bir kitap tevekkul edile edile okunmasi gereken kitap. Ama ben dayanamadim. Bir kere daha okuyacagim Rabbim izin verirse ve yuregim halen bu yurek ise insAllah.dusunduren o kadar cok cumleler var ki ve kendin kendinden siyrilip gittigi bir seruven Rabbim emegi gecen herkesten razi olur insallah,İYİ OKUMALAR.....

Yazarın biyografisi

Adı:
Hüseyin Sorgun
Unvan:
Yazar
Doğum:
Kırıkkale, 1969
1969 yılında Kırıkkale'de doğdu. Hukuk ve iletişim eğitimi aldı. İstanbul'da yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.