Huzeyfe Mücahid Osmanoğlu

Huzeyfe Mücahid Osmanoğlu

Yazar
8.6/10
174 Kişi
·
514
Okunma
·
350
Beğeni
·
20bin
Gösterim
Adı:
Huzeyfe Mücahid Osmanoğlu
Unvan:
Yazar
240 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
İnsanoğlu mutluluğu hep hor kullanıyormuş. Hep şikâyetçi hep bıkkınmış. Bir gün melekler, mutluluğu saklamaya karar vermişler. Saklayalım, zor bulsunlar; zor buldukları için belki kıymetini bilirler, diyerek başlamışlar tartışmaya, sorun büyükmüş.

Mutluluğu saklamak kolay değilmiş çünkü!
Kimisi "Everest’in tepesine saklayalım," kimisi "Atlas Okyanusunun dibine," demiş.

Taç Mahal’in kubbesi, Mekke’nin sokakları, Kudüs’ün yolları, bir hastanenin yeni doğan odası, dondurma külahı, caminin avlusu, lale bahçesi...
Pek çok yer düşünmüşler ama hiçbiri yeterince zor gelmemiş.

Derken meleklerden biri "İÇLERİNE SAKLAYALIM" demiş.
"Kimsenin aklına gelmez içine bakmak," diyerek içimize saklamışlar mutluluğu. İşte o gün bugündür mutluluk insanın kendi içinde saklıymış.
Dilerim herkes içindeki mutluğu bir an önce bulur...
224 syf.
·Beğendi
Her sayfasında kendimi bulduğum bir cümlesinde beni bana hatırlatan en güzel sözü ise " Ömür boyu bir tek Allah çeker nazımızı" ... Tekrar tekrar okuduğum sürükleyici ,naif ve şairane hislerle yazılmış akıcı,etkileyici bir kitap.Daima Allah'ın bizimle olduğunu unutmamamız gerektiğini hatırlatan, sıkıntılı anlarımızda ilaç gibi tesiri olunacak güzel bir eser ...Kısacası;Tam da kalbi bu asrın dengi olmayanların okuması gereken muhteşem bir kitap okumanızı tavsiye ediyorum.

Büyük bir mağaramız olsun bizim de. Bu şehre, bu karmaşaya, bu merhametsizliğe, bu gürültüye ayak uyduramayanların sığınabileceği bir mağaramız olsun” diyor şehre koşarak giren adamın kâtibi.
Biz duvarlarına hakikatin nurları yansıyan mağaraya inandık.
Mağarada sükûnet bulan, mağaraya sığınan bir zata biat ettik.
Belki bundandır mağarada olmak, kendi hiramıza çekilmek… Mağaralarda olmak, mağazalarda olmaktan daha iyi gelir kalbimize.
Yoruldun… Başını yaslayacak bir yer mi arıyor gözlerin?
O vakit kalbine dön!
Hira’ya dön!
Kalbine yansısın nuru hakikatlerin.
Ve silsin, bunca inandığın, doğru sandığın yalanların ve kalabalıkların kirini pasını.
Gözlerin kapanırken alacağın dönüş teklifini vakit gelmeden duy!
Dön evvela kalbine… Ba’dehu (sonra) kalbinle Rabbine.
216 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10 puan
Gel seninle bir hoş olalım, yeter ki araya birilerini sokma, yeter ki medet Ya ALLAH diye inim inim inle yollarımda diyor sana Rabbin,duysana!
Gereğinden fazlasını ALLAH için yap,gerisi yapılacak gibi değil biliyorsun sende.
Çünkü ömür boyu bir tek ALLAH çeker nazını!
Şimdi tembih bizden.

Syf/175

Beğenerek ve kitabın adı tam beni yansıttığı için almak istemiştim beni yanıltmadı
Yüreği yorgun insanlara keyifli okumalar..
192 syf.
·10/10 puan
Araya sıkıştırdığım ve hemen okuyup bitirmem gereken bir kitaptı aslında benim icin yarım bir kul tam bir hüzünüm ve ben ilk defa bir kitabı iki defa okudum daha doğrusu sanki iki defa okumam gerekiyormuş.İlk okuduğumda tamamen kalbimle ve her cümlesine gözyaşlarımı dökerek okumuştum. Anlam verememiştim aslında buna. Şimdi daha iyi anlıyorum. Daha sonra benim için değerli olan bir arkadaşıma hediye etmek için bu kitabı aldım. Dayanamadım vermeden önce okumaya başladım tamamen aklımla, üzerinde düşüne düşüne... Sanki yasayacaklarımı önceden sezip ağlatmıştı beni şimdi ise yol gösteriyordu... Benim için yeni bir başlangıcın kitabı umarım hediye ettiğim arkadaşım içinde öyle olur.
Kitaba gelecek olursak dili sade ve belki de içindeki bir çoğunu bildiğim şeyler var lakin içindeki muhabbet, samimiyet ve hakikat öylesine etkiledi ki beni.. Sizleri de etkileyeceğini düşünüyorum.
Yeni bir başlangıç yapmak isteyenlere, gönülden sevenlere tavsiyemdir.
Vesselam.
224 syf.
·Puan vermedi
Daha önce ismini çok duydum ama lakin kitap okumadığım Mucahid Osmanoğlu İlk Defa Kitap Okudum Güzel Ve Sürükleyici Din Hakkında Çok Etkileyici Sözleri Okudum Güzel bir O kadar anlamım sözleri bulunuyor Krndisi Daha Çok Okuyacağım Artık Herkes Tavsiye Ederim Okumaya Seven Arkadaşlar Mutlaka Okuyacak İstelerine Eklemesi Şiddetle Tavsiye Ederim
192 syf.
·2 günde·10/10 puan
İnsan kendini bazen bir kuyuda yalnız başına hisseder bir ışık arar ,bazen çaresiz kaldığını düşünür bir çıkar yol arar . Bu kitap tamda bir ışık bir çıkar yol.
Kalbe şifa gelen sözlerle dolu.Okuduğum sözleri, cümleleri tekrar tekrar okudum üstüne düşündüm ,kendimi sorguladım elimden bırakamadım ...

Samimi bir dilde yazılmış kitap.İçerisinde
pek çok alıntı yapılmış önemli yazar ve şairlerden ,hadislerden ,ayetlerden âlimlerden çoğu bildiğim okuduğum sözlerdi ama Huzeyfe Mücahit'in yorum ve açıklamalarıyla sıkılmadan farklı bir bakış açısıyla okudum bu seferde.
Kitabın içindeki resimlerde kitabın ahengine uygun.

Huzeyfe Mücahit çok merak ettiğim bir yazardı genç yaşına rağmen tasavvufi öğretileriyle bakış açısıyla örnek birisi.Tam bir başucu kitabı günün sitresini iç bunalımını alacak kalbinize ferahlık verecektir.

Ben okurken çok etkilendim ,çok güzel dersler çıkardım dualara amin dedim okuyalım okutalım ferahlık bulalım inşallah .
Çok sevmenin bile bir sınırı var.
Her şer bir yere kadar. Sevgi dahil.
Öylesine muhtaçken sevginin gerçeğine!
AŞKtan da korkar oldu "KIRGIN YÜREK"lerimiz..

Yazarın biyografisi

Adı:
Huzeyfe Mücahid Osmanoğlu
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 350 okur beğendi.
  • 514 okur okudu.
  • 43 okur okuyor.
  • 674 okur okuyacak.
  • 12 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları