Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Huzeyfe Mücahid Osmanoğlu

Huzeyfe Mücahid OsmanoğluKalbim Bu Asrın Dengi Değil yazarı
Yazar
8.4/10
297 Kişi
1.207
Okunma
552
Beğeni
39,9bin
Görüntülenme

Okurlar

552 okur beğendi.
1.207 okur okudu.
62 okur okuyor.
1.049 okur okuyacak.
25 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Dostoyevski der ki: "Sevmek, güzel birinde aşkı aramak değil; o kişide bilmediğin bir zamanın, beklenmedik bir anında kendini bulmaktır."
Reklam
Sevgili Dost, Güzel olan duyguların yitirildiği; akla zarar, kalbe ziyan bir çağdan yazıyorum, buralar çok zor.
Tefekkür et istersen, bak gör; insanoğlu nankör. Güzel günü unutur, göğsüne alıp sardığın yüreğini kurutur...
- Çok yorgunum şeyhim! - Cennet yolu, yokuştur evlât. - Sermayem talan oldu ama. - Şeytan der ki: Umutsuzluk, bana imandır! - Yalnızlık peki? - Secdesiz olmak! - Rabb'e ulaşmaya mâni nedir? - Seninle Rabbin arasında tek engel dünyadır. - Efendim? - Allah'ı kaybedenin bulacağı tek şey beladır! - Peki bizi kim kurtaracak? - Rahman ve Rahim olarak Allah! - Peki bizi affeder mi? - Sevdiğine zulmeder mi evlat? - Peki dünya? - Oyunun aslı! - Kimseye yanlış yapmadım şeyhim! - Yanlış insanları kimsen yaptın ama! - Kimsem yok benim! - Rabbin sana yetmez mi?
Aslında bütün bu telaş, bir fâninin ölümü unutmasının hikâyesidir...
Huzeyfe Mücahid Osmanoğlu
Huzeyfe Mücahid Osmanoğlu
Reklam
Bir ucu keşke'ye, bir ucu belki'ye çakılı bir köprünün üstündedir ömrüm... İçten gelenle, elden giden arasındaki kapanmayan mesafelere dargınım... 📜
Huzeyfe Mücahid Osmanoğlu
Huzeyfe Mücahid Osmanoğlu

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
240 syf.
6/10 puan verdi
·
10 günde okudu
Kitabın ismi dikkatimi çektiği için okumak istedim.Yüreği yorgun,kırgın insanların insanların bir nebzede olsa hayattaki tatsızlıktan uzaklaşması,yalnız olmadıgının Rabbimizin her daim bizimle oldugu maneviyatı olan okunabilir bir kitap.Lakin alıntıların çoğunda üstadların isimlerine yer verilmemesi çok büyük saygısızlık ve eksiklik.Kötü bir kitap mı hayır vavv derecesinde bir kitap mı idare eder.Keyifli okumalar.
Aşkını Helal Et
Aşkını Helal EtHuzeyfe Mücahid Osmanoğlu · Akis Kitap · 2018318 okunma
192 syf.
·
Puan vermedi
·
16 saatte okudu
Hani bazı kitaplar vardır tamda anlatamadıklarınızı,içinizi anlatır.Bu kitapta benim duygularıma,hislerime tercüman olmuş.Kitapta okuduğum her bölüm bana "ben" olduğumu hatırlattı.Aslında her şey okadar da çok önemli değil,gelip geçiciyiz bu dünyada.Kitabın asıl ana fikri bu aslında.Kitap sade ve akıcı.Kitabı okurken acaba diğer sayfada ne var merakıyla okuyup kısa bir sürede bitirdim.Kesinlikle okunmaya değer bir kitap.Şimdiden keyifli okumalar dilerim.
Yarım Bir Kul Tam Bir Hüzünüm
Yarım Bir Kul Tam Bir HüzünümHuzeyfe Mücahid Osmanoğlu · Akis Kitap · 2019216 okunma
224 syf.
2/10 puan verdi
·
11 günde okudu
Kütüphanemde olan kitapların altını begendiğim yerleri çizerim bu kitapta çizdiğim kısımlar o kadar az ki kitap okumaktan nerdeyse sogudum.Tekrire düşme cabası,konu birliği hiç yok.Yazarın bundan önceki kitabı okunabilirdi lakin sınıfta kalan bi eser berbat...!
Kalbim Bu Asrın Dengi Değil
Kalbim Bu Asrın Dengi DeğilHuzeyfe Mücahid Osmanoğlu · Akis Kitap · 2019673 okunma