İ. Bülent Oynamaz

İ. Bülent Oynamaz

Çevirmen
8.0/10
30 Kişi
·
42
Okunma
·
0
Beğeni
·
63
Gösterim
Adı:
İ. Bülent Oynamaz
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
352 syf.
·30 günde·Puan vermedi
Franz Kafka’nın Milena’ya olan ilgisini açıkça ortaya koyan mektupları,Milena’nın Kafka’nın asistanına vermesiyle bize ulaşmış.Ama okurken ben bir önceki sayfaları resetlemiş gibi hiçbirşey hatırlayamadım.Sizde de böyle oluyormu?
352 syf.
·11 günde·Puan vermedi
Kitabı merak ediyordum. Arkadaşım da hediye olarak gönderince hemen okumaya başladım. Kitabı biraz araştırdım ve bu kitaba ön yargı ile başlamama sebep oldu. Kafka'nın nişanlı olması, Milena'nın evli olması ve buna rağmen mektuplaşmaları hiç doğru değil. Kitapta da sadece Kafka'nın mektupları var. Tek taraflı mektuplar olunca da kitap benim için bir roman kategorisinde değil. Olay görgüsü zaten yok. Kitabı hangi kategoriye koyacağınız size kalmış. Okurken ben zevk alamadım. Bitirmek için okumuş oldum. Kopuk kopuk anlatımlar da okumayı daha da zorlaştırdı. Açıkcası dünya klasikleri arasına girmiş olması da beni şaşırttı. Bunlar benim kitap hakkında nacizane fikirlerim.

Okuyacaklar olanlara iyi okumalar diliyorum.
576 syf.
·Beğendi·10/10
Yakamoz yayınlarının çıkarmış olduğu Franz Kafka' nın seçme eserlerinin bulunduğu bir kitap.. Içerisinde Dönüşüm, Dava ve Milenaya Mektuplar var. Dönüşümü daha önce okuduğum için tekrar okuma gereği duymadım. Kitabın 2. kısmında yer alan Dava ise, dönüşümde olduğu gibi kahramanımızın bir sabah uyandığında her şeyin farklı olduğunu anlamasıyla başlıyor. Okurken biraz zorladı diyebilirim. Fazla akıcı değil fakat sonlara doğru ilerliyor. Sindire sindire okumanızı tavsiye ederim. Kafka ölümü üzerine arkadaşından yazıdığı eserleri yakmasını istemiş, arkadaşı buna rağmen romanlarını parça parça yayınlamıştır. Güzeldi, sizlere de öneririm. Keyifli okumalar dilerim..
576 syf.
·11 günde·9/10
Kafka'nın birbirinden güzel 2 öyküsü ( Dava- Dönüşüm ) ve kendi mektuplarından (Milena'ya Mektuplar ) oluşan çok güzel ve okuması çok zevkli bir eser.. İlk iki hikayede ince eleştiriler , insanı düşünmeye sevkeden bir sürü olaylar var ama ben en çok Milena'ya yazdıklarını beğendim. Çok güzel aşk cümleleri ile uzaktan, imkansız bir aşk anlatılmış..
576 syf.
·47 günde·9/10
Dönüşüm: Kısa bir roman olmasına rağmen akıcı ve altından birçok mesaj çıkarılabilecek bir roman (9/10)

Dava: Temelinde güzel bir roman olsa da ağır ilerleyen ve yer yer sıkıcı gelen bir roman (7/10)

Milena'ya Mektuplar: Kafka'nın nasıl biri olduğunu tanımama ve onu sevmeme neden olan romanı diyebilirim.
Başlarda kitabın konseptinden dolayı soğuk baksam da okuyunca içinden çıkamadım diyebilirim. Sevmeye mesafeler engel değil mesajı çok güzel verilmiş bence. (9/10)
288 syf.
Oncelikle herkesin yorumu ve degerlendirmesi farkli olabilir..
Ancak şunu belirtmek isterim ki, kitabi pek begenmedim...Sınırlı bir duzeyde akicilik olabilir, bu da kitabin butunune yansimiyor...
Beklentimin altinda bir calisma olmus...

Yazarın biyografisi

Adı:
İ. Bülent Oynamaz

Yazar istatistikleri

  • 42 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 35 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.