Giriş Yap

İbn Hacer El-Heytemî

Yazar
9.0
29 Kişi
89
Okunma
16
Beğeni
2.023
Gösterim
“Ey Allah’ın Resulü, kurtuluş çaresi nedir?”, diye sorduklarında, Resûl-i Ekrem: “Diline sahip ol, evinde otur ve günahlarına ağla," buyurmuştur.
·
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Tirmizî’nin rivâyetinde Resûl-i Ekrem:
"Hile yapan, verdiğini başa kakan ve cimri olan cennete giremez."
·
Ebû Hureyre radıyallahu anh’den rivâyete göre şöyle demiştir: “Resûl-i Ekrem’e: “İnsanları en çok cennete koyan nedir?” diye sordular. Resûl-i Ekrem: "Allah’tan korkmak ve güzel huy,” buyurdu. “İnsanları en çok cehenneme koyan nedir?” diye sordular. Resûl-i Ek­rem: "Ağız ile feredir, yâni haram lokma ile zinadır, ” buyurdu.
·
Peygamberlerden birisi İblise: “Âdemoğluna ne ile galebe çalar ve onu aldatırsın?” diye sordu, İblis: “ Hiddet ânında ve hevâ-i nefsine uyduğu sırada onu kolaylıkla aldatı­rım,” dedi. Yine İblis’e: “Ademoğlunun hangi huyundan memnun kalırsın diye?” soruldu, İb­lis: “Yerilen hiddet; insanoğlu bir defa kızdı mı elimde, çocuğun elindeki oyuncak durumuna düşer,” dedi.
·
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Resûl-i Ekrem: Münafıkın belirtisi üçtür: Söylediği vakit yalan söyler, söz verdiği vakit sözünde durmaz,kendisine güvenildiği vakit emanete hiyanet eder.Bu adam namaz kılıp, oruç tutsa ve kendini Müslüman sansa da yine münafıktır."
·
2
22
213 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30