İbrahim Yarengünü

İbrahim Yarengünü

Yazar
9.0/10
4 Kişi
·
6
Okunma
·
1
Beğeni
·
45
Gösterim
" Önce bizi yoktan var eden, Allah'ı kendi kitabı Kur'andan kısaca tanıyalım. Nasıl bir Allah'a inandığımızı bilelim ki inanmak bir şey ifade etsin."
" Kendine ve kainata bakmalısın. Her şeyin ne kadar düzenli ve disiplinli olduğunu görecek, kusur bulamayacaksın."
" Bak kardeşim, ben şoförüm desem, ehliyetim de olsa, arabayı kullanmasını beceremezsem şoför olur muyum? Olmam, öyle değil mi?
Peki, neye nasıl inandığımı bilmesem ve hayatımda uygulamazsam, hatta İslam'a zıt yaşasam, bir futbol takımıyla ilgilendiğim kadar dinimle ilgilenmesem, kelimei şehadeti doğru dürüst getirip, manasını bilmesem, O'na göre hareket etmesem, Rabbimi sıfatlarıyla tanımasam, ardından da kalbim temiz desem, Müslüman olur muyum? "
Öncelikle herkese tavsiye ediyorum. Kitabı çok beğendim hem bu sebepten hem de dini içerikli bir kitap olmasından dolayı. Ayrıca çok akıcı, baştan sona sürükleyiciliğini bırakmayan bir kitap. Bir oturuşta bitirdiğim bir kitap.
Dini kitapları okumak sadece ilahiyat okuyanların, imam hatip okuyanların, Kuran kurslarına gidenlerin okuyacağı kitaplar değildir. Allah hepimizin Allahı, Kuran hepimizin Kur'anıdr. Dünya Klasiklerini okumaya gelince okunmadık kitap bırakmayanlar konu dine gelince Allahın kitabı olan Kur'anı okumuyorlar. Herkes üstüne alınmasın tabiki...
Kitaba gelince, insanı tamamıyla düşünmeye sevkeden, ilk cümlesiyle Ey İnsan, Düşün! diye başlayan bir kitap. Ve inanın çok güzel bir kitap. Akıcı, sade bir dil, soru sorarak daha okunur hale getiriyor yazar kitabi. Daha ne denir ki :) Herkes öncelikle Kur'anı Kerim'i daha sonra bunun gibi dini içerikli kitapları okumalı bence. Keyifli okumalar dilerim :)
Ey insanlar! Siz Allah'a muhtaçsınız! Allah ise hiç bir şeye muhtaç değildir... demiyor mu Fatır suresinde Allah subhanehu ve teala?

Ey insanlar! Tevhidi temel kavramları genel hatlarıyla okuyun ki, Muhtaç olduğunuz Allah'a kulluğunuzla görevinizi yapın.
Onun sizin yapacağınız ibadetlere ihtiyacı olmadığı gibi, yaptığımız ibadetlerde onun katında kusursuz değil!

ey insan! "Çünkü sen yeri asla yaramazsın, boyca da dağlara asla erişemezsin (isra 37) ...

Yazım tarzı karşılıklı sohbet tarzı gibi ama kitap sizi maalesef içine alamıyor. Yine de okunanilir...

Yazarın biyografisi

Adı:
İbrahim Yarengünü
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 6 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.