1000Kitap Logosu
İbrahim Zeyd Gerçik
İbrahim Zeyd Gerçik
İbrahim Zeyd Gerçik

İbrahim Zeyd Gerçik

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.5
54 Kişi
162
Okunma
16
Beğeni
680
Gösterim
Unvan
İnsan Kaynakları Uzmanı, Yazar
Doğum
Çanakkale, Türkiye, 1970
Yaşamı
1970 Çanakkale doğumlu. İstanbullu.İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, Davranış Bilimleri Bilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı.Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi’nde Sosyoloji Okutmanı (1993-1995); Kırıkkale Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Okutmanı (1995-1998) olarak görev aldı.Eğitim, Halkla İlişkiler, Araştırma Planlama alanlarında yönetici olarak çalıştı (1998-2003).Özel bir eğitim ve danışmanlık firmasında “İnsan Kaynakları Uzmanlığı” programını tamamladı. 2003 yılından beri yönetim ve yönetim psikolojisi alanlarında şirketlere yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Halen İstanbul Şehir Üniversitesi, Yaşam Boyu Öğrenim Merkezi bünyesinde, Yönetim Psikolojisi Uzmanı olarak görev yapmaktadır. İstanbul Su Gibi (2003), Bir Yönetim Modeli Mimar Sinan- İnsan Kaynakları ve Proje Yönetimi (2009); Bir Yönetim Modeli: Süleymaniye- Yönetim, Psikoloji ve Kurum Kültürü (2009); Yöneticiler İçin Gerçek Kriz Öyküleri- Kriz Yönetimi ve Kurum Kültürü (2009); Dikta Değil İkna- İletişim Psikolojisi (2014) ve Kadın, Erkek, Eş, Çocuk- İlişki Yönetimi (2014) yazarın yayınlanmış diğer eserleridir.
Verâ
Bir Yönetim Modeli: Süleymaniye'yi inceledi.
141 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bu kitap hakkındaki düşüncelerimi, alanım gereği sayısını dâhi bilmediğim kadar yönetim kitabı okumuş biri olarak yazıyorum. Diğer yönetim kitaplarına nispeten bu kitaptaki farklılık, şüphesiz tarih, mimari, mühendislik, ecdad güzelliği ile yönetimin ortak bir noktada buluşmasıdır. Sevgili yazar, O kadar güzel yazmışsın ki, bu eser yönetim konusundaki duygularıma tercüman oldu. Verdiğin örnek ve öneriler ile de ecdadın yönetim anlayışındaki zârifliğe hayran olmamak elde değil. Nâsip olduğu gün, bu kitabı öğrencilerime de tavsiye edeceğim inşallah. :) Şimdilik arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Ama şimdilik :) Kalemine sağlık. Keyifli okumalar :)
Bir Yönetim Modeli: Süleymaniye
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
N. E. A.
İletişim Psikolojisi'yi inceledi.
231 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Son dönemlerde okuduğum iyi kitapların içine girmeye hak kazanıyor iletişim psikolojisi kitabı. Bu alanda faydalı kitap bulmak pek muhtemel olmuyor her zaman. Okunan kitap içeriği iyi bir çalışma ise genelde yabancı oluyor. Müslüman olanları tercih ettiğinizde ise popüler bilgilerden öteye gitmiyor malesef. İletişim insanların birbiriyle alakasının oluşması için bulunması gereken nihai bir araç. Bu sebeple bu konu ilgimi çekiyor. Kitaba gelirsek: Bölüm başlıkları şöyle: İlişkinin doğası İletişimin psikolojisi İletişim yöntemi Kurumsal iletişim Her konu başı ve bitiminde konuyu içine alan hikayeler çok hoş. İletişimin içine giren, özgüven, sosyal çevre, kültür gibi mevzuları derinlemesine anlatılması faydalı. Önyargılar, hatalı algılar, öğrenmeye direnç gibi sebepler ile iletişime kapalı olanların incelenmesi ve iknanın nasıllığı, sağlam anlayışın temelleri, geri bildirim zamanı gibi önemli konular ile hayır diyebilmek, dinleme adabı, etkin ve net ifade sağlaması iletişim için olmazsa olmaz. İletişim hususnda ayna olacak bu kitabı tavsiye ederim.
İletişim Psikolojisi
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
8
Muhammed Orhan
İletişim Psikolojisi'yi inceledi.
231 syf.
·
26 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
İletişimin berrakçası nasıl olur?
İletişimin psikolojisi demek ki böyle oluyormuş dedirten bir kitap. İletişim kurmanın ne olduğundan önce 'iletişim kurabilme' yeterliliğinizi de sorgulatıyor. Çok basit gibi görünen ve artık çok sıradan gelen konuşma, insanlarla olan iletişim(muamelat) ve bunların nasıllıkları(keyfiyeti) hakkında bilgi ve etki sahibi oluyorsunuz. *Kanımca Yazarın 'derdi', insanları insanlara kırdırmadan iletişim kurmalarına nasıl yardımcı olabilirim?in hasret, gayret ve çabası. Teşekkürler.
İletişim Psikolojisi
OKUYACAKLARIMA EKLE
2