İdris Gündüzalp

İdris Gündüzalp

Yazar
8.2/10
5 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
76
Gösterim
Adı:
İdris Gündüzalp
Unvan:
Psikolog , Yazar
“Ben babasız bir ailenin bu kadar güzel olacağını bilmiyordum.“ dedi ve başka bir cümle kurmadan sadece gözlerimin içine baktı. Bir çocuğa bu kadar acı bir sözü söyletebilecek bir baba belki de hiç yeryüzünde olmamalıydı.
Ümitsizliğe ya da hayal kırıklığına gerek yoktu. Zira işimi yapabilmem için tabii ki fiziki imkanlar önemliydi ama olmazsa olmaz da değillerdi.
İdris Gündüzalp
Sayfa 119 - Sola yayınları
Ben yüzme bilmiyorum ama o sırada sanki bir okyanusun dibine çekilen bir yüzücü gibi hissediyordum. Sürekli sular beni aşağıya çekiyor ve ben de her seferinde yüzeye çıkmaya çalışıyordum.
Çocuklar, anne ve babalarının kötü örnekleriyle bozulmaya devam ettikçe yeni bir dünya kurulamaz.
Alexis Carrel
İdris Gündüzalp
Sayfa 50 - Sola yayınları
228 syf.
·7 günde·Puan vermedi
İdris gündüzalp adlı bir uzman psikoloğun, uzun yıllar görev içerisindeki hastalarından yola çıkarak yazdığı bir kitap. Hastalarının çeşitleri ve tedavi yönteminde gittiği yolları anlatmış uzun uzun.
228 syf.
·6/10
Eğer tekrar üniversite okuma şansım olsaydı psikoloji okumayı isterdim. Çünkü ruh sağlığı ve psikoloji alanını fazlasıyla merak ediyor ve ilgi duyuyorum. Bu kitapla da psikoloji üzerine okunması gereken kitapları araştırırken karşılaştım. Yazar kitapta 11 tane farklı vakayı ele alıyor. Evlat edinmeden tutunda bir çocuğun üstün zekalı olması ve sorunları, çocukluk travmaları ve cinsel kimlik konularına kadar kendi alanımla da ilgisi olan bir çok konuya değinmiş. Yazarın dili gerçekten akıcı ancak benim beklentimin altında akademik bir dilden uzak öyküleştirilerek yazılmış. Bir de kitapta yazım hataları oldukça fazla var ve bu durum benim okuma hızımı olumsuz etkiledi. Kitaptaki bazı cümleleri hatalar sebebiyle tekrar tekrar okudum. Bir diğer eleştirim ise çoğu yerde cümlelerin tekrar etmesidir. Genel olarak bakacak olursam yukarıda yazdığım olumsuz durumlara rağmen vakaların sağlam oluşu beni etkiledi.

Tavsiye : Ruh sağlığı alanına ilgisi olanlar için tavsiye edilebilir.
228 syf.
·3 günde
Birçok örnek ve seanslar hakkında bilgiler var.Hem okuyucuya Hem meslektaşlarına notları da mevcut.Herkese hitap eden bir kitap.Tavsiye ederim.Blogumdan da yorumumu okuyabilirsiniz. (https://sadeceyagmurr.blogspot.com/...s-gunduzalp.html?m=1) Keyifli okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
İdris Gündüzalp
Unvan:
Psikolog , Yazar

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 15 okur okuyacak.