İhsan Aktaş

İhsan Aktaş

Yazar
9.0/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
619
Gösterim
Adı:
İhsan Aktaş
Unvan:
GENAR Yönetim Kurulu Başkanı, Yazar
“Temeddün (medenileşmek) için Çinlilerden sülük kebabı ekl etmeği (yemeyi) almağa muhtaç olmadığımız gibi Avrupalılar’ın dansını, usul-i münakehâtını (nikah usullerini) taklit etmeğe de hiç mecbur değiliz.”
-N.Kemal
Müslüman toplumun zaafı aynı zamanda iman zaafiyetinden ve müminlerin dinlerini doğru dürüst anlayamamalarından ve emirlerine tam olarak uymamalarından ileri gelmiştir. Demek ki Müslümanlar İslami ilkeleri selim akıl ve ilimin ışığı altında doğru yorumlanmalıdır.
Nitekim Namık Kemal’e göre İslam, özüne inildiği ve hakkıyla yaşanıldığı zaman şu an Batı’da kimilerinin belki hayranlıkla baktıkları ahlaki unsurların da esas kaynağıdır.
İbn-i Haldun’un “Su nasıl suya benzerse milletlerin geleceği de geçmişine benzer” cümlesi, bugün yaşadığımız her şeyin Osmanlı’nın son yüzyılından kaynaklı olması fikrini normalleştirir.
Üzerimizdeki bu büyük sorumluluğun, bizlere vermiş olduğu azim ve heyecan ile hep birlikte yaşamaya değer hayatı (İslam Nizamı’nı), İslam’a muhatap anlayışın fikir sistemi olan Büyük Doğu ile kurmaya gayret göstermeliyiz. Bu şekilde yalnızca iktidar değil muktedir de olarak, İslam Âlemi’nin tüm dünya mazlumlarının beklediği o büyük inkılabı gerçekleştirmeye memur olduğumuzu da belirtmek isterim.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
İhsan Aktaş
Unvan:
GENAR Yönetim Kurulu Başkanı, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.