İktibas Çizgisi Dergisi

İktibas Çizgisi Dergisi

Dergi
7.0/10
2 Kişi
·
2
Okunma
·
2
Beğeni
·
16
Gösterim
Müslüman’san bu bireyselliğin, egoizmin, kapitalizme köleliğin, israfın, sürüleşmen, “Kitapsızlaşman”... niye? Yok eğer Müslüman değilsen bu camide cemaatta, kabede hacda, ramazanda oruçta... işin ne?
Kur’an’ı ezbere okuyup yorumluyorlar, ardından tekrar ezbere okuyup değerlendiriyorlar, sonra yine ezbere okuyorlar, binlerce kez tekrarlıyorlar ki bir kez bile uygulamaya vakitleri olmasın. Kur’an’ın teleffuzu ile ilgilenen geniş ve titiz bir dal oluşturdular, bu, Kur’an’ın hayata nasıl dâhil edilebileceği sorusundan kaçış niteliğindedir. Nihayetinde, Kur’an’ı anlam ve içerikten arınmış boş bir sese dönüştürdüler.

Aliya İzzetbegoviç, İslam deklarasyonu.
Küfür İslam’dan öcünü tassavuf kanalıyla almıştır. Kurdun kuzu postuna büründüğü gibi küfür de tasvvuf postuna bürünerek İslam’ın içine sokulmuş, onun tertemiz tevhidi düşüncesini bozmuştur.
Dindar toplumlarda iktidar sahipleri ile ona itiraz edenler arasındaki mücadelede, mevcut iktidarı meşrulaştırıcı bir araç olarak kullanılan din, gerçek dine karşı kullanılan bir projedir...
Tanrı iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrıyı kullanırlar.

Giordano Bruno.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
İktibas Çizgisi Dergisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 1 okur okuyacak.