İlayda Dinç

İlayda Dinç

Çevirmen
7.6/10
15 Kişi
·
24
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Arkadaşlık ve aile bağlarını çok samimi bir dille okuyup içinizi ısıtacağınız huzur dolu bir kitaptı. Bir adada kocaman bir malikane, harika bir bahçe ve bahçenin bir köşesinde ağlayan bir söğüt ağacı...
Charity çocukluğunu büyükbabasının malikanesinde geçiren, perilere ve hayaletlere inanan 31 yaşında bir kadın. Ağlayan Söğüt'ün de perili olduğuna inanıyor ve o ağaçtan nefret ediyor. Büyükannesinin ölümünü o ağaçtan biliyor çünkü inandıği bir efsane var: Eğer söğüt ağacının bir dalı yere değerse, hayatından bir kişiyi alıp götürür. Büyükbabasının ölümünden sonra kendisine kalan malikaneye yerleşiyor ve büyük kayıplar yaşayıp bu adaya sığınan komşusu Dalton'la yakın arkadaş olup Ağlayan Söğüt'ün sırrını çözüyorlar. Aynı zamanda aralarına aniden çıkagelen büyükamcası ve ailesinden kaçan genç bir kız katılıyor. Sırlarıyla birlikte...
Bu yüzeysel bir özet oldu, kitapta daha çok konu var. Sadece bir ağaç üzerine yazılmış bir kitap değil. Yoğunluktan dolayı okuyamadığım zamanlarda hep aklımda malikane ve Charity vardı. Farketmeden kitabın içinde bulacaksınız kendinizi. Kitap, diğer Arkadya kitaplarından farklı olarak sadece günümüzde geçiyor. Bunu da belirteyim. 
Kitap sonlara doğru çok hareketleniyor ve artık sırlar da açığa çıkmaya başlıyor. Ben kitabı çok sevdim, karakterleri çok benimseyerek okudum ve yine her Arkadya kitabında olduğu gibi huzurla doldum. Bahçemizdeki söğüt ağacına şimdi çok daha faklı bir gözle bakıyorum. Kitabı okuduktan sonra siz de gördüğünüz söğüt ağaçlarında bir şefkat arayacaksınız.
Sabahları sıcak kahvenizi yudumlarken yunusların sıçrayışlarını, gündüzleri yelkenleri, akşam karanlığında birkaç geceliğine limana yanaşmış lüks yatların ışıklarını, balıkların ışıl ışıl denizde sıçrarken ufuk çizgisine sıçrattıkları su damlalarını izlediğiniz bir pencere ve bahçesinin sol köşesinde deniz kuşlarının sallanan dallarına konduğu ağlayan bir söğüt ağacı düşünün. Birisi için kalbindeki en derin acıyı alıp yerine güzel bir şey koymaya gücü yeten, diğeri için ise geçmişin ağırlığını kendi hatası olmadığını anlatmaya çalışan bir ağaç.... Bu ağacın altında buluşup geçmişten gelen yaralarını sarmak isteyen iki kalp. Dalton ve Charity....

Yazar romanda bize aile kavramının önemini içinizi ısıtan bir hikaye ile anlatmış. Hayatımızda ne kadar çok acılar, fırtınalar yaşasak da bizi biz yapıp ayakta durmamızı sağlayan, sevdiklerimizin verdiği güçtür. Ve bu gücü biz istemediğimiz sürece kimse yıkamaz. .
Oldukça akıcı bir kitap. Betimlemeleri çok canlı. Kendinizi karakterlerin yanında hissediyorsunuz. Bitince zihninizde hoş bir tat bırakıyor. Kafa yormadan hoş vakit geçirmek isteyenler okuyabilir.
Şuanda okuyorum, kitap gayet akıcı. Şuana kadarki görüşlerim olumlu. Hatta okuduğum yere göre sonunu merakla bekliyorum. Biran önce bitirmek için sabırsızlanıyorum.
Çok okuduğum bir tarz değil, kitapyurdu siparişimden çıkınca bile şaşırmıştım "niye sipariş ettim ki" diye. Yine de hoşuma gitti, dinlendirici, naif bir hikaye.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 24 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 24 okur okuyacak.