İlke Güntan

İlke Güntan

Çevirmen
9.1/10
499 Kişi
·
1.770
Okunma
·
0
Beğeni
·
124
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
208 syf.
Serinin ikinci kitabında artık bir Gûl olarak yaşamına devam etmek zorunda olan Kaneki Gûllerin çalıştığı ve onların buluşma noktası olan kafede çalışmaya başlar. Birbirlerinden her ne kadar hoşlanmasalar da Genel Eğitim Müfredatı ikinci sınıf öğrencisi Touka Kirişima ile birlikte fazlaca vakit geçirir ve özellikleri ve yapabileceklerini öğrenmeye başlar. Bu arada Gûl düşmanı dedektiflerden gizlenmek ve onlarla mücadele etmek zorunda kalırlar ve kayıp da verirler. Bu kitap ilkine göre daha iyiydi diyebilirim. Çizimler de ilk kitapla kıyaslanacak olursa daha başarılıydı.
216 syf.
Serinin her kitabında yeni bir şeyler daha ortaya çıkıyor. Nitekim bu kitapta da öyle oldu. Bir öncekinde yeni olaylar olurken, Kaneki'nin geçmişini ve çocukluğunu ele almıştı. Bu kitapta ise Touka'nın geçmişine, özellikle çocukluğuna, erkek kardeşi Ayato ile ilişkisine götürüyor. Gayet güzeldi bence. Çizimler her kitapta daha etkileyici olmuş.
196 syf.
Beyaz Güvercinler adı verilen Gûl dedektifleri tarafından öldürülen küçük kız Hinami'nin annesi için, intikam plânları yapan Gûller, Beyaz Güvercinlerin karargâhlarına kadar girerler, ancak oradan çıktıktan sonra Gûl oldukları anlaşılır ve bir savaş başlar. Hâlâ ikinci kitap bence daha iyiydi.
196 syf.
Bu bölümde dedektiflerle mücadele biraz askıya alınmış görünüyor. Yeni karakterler ekleniyor ve serinin ilk kitabındaki Kaneki'nin arkadaşı Hide ile başlıyor kitap. Onun üzerinden ilerleyecek gibi görünüyor ama Hide bir daha ortaya çıkmıyor. Bir öncekine göre bir tık daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
201 syf.
Serinin bu kitabının oldukça farklı olduğunu söyleyebilirim. Kaneki, zor durumdaki Gûlları kurtarmak için kötü olan Gûlların teklifini kabul eder. Ancak tuzağa düşer. Birçok değişime uğrar. Bu değişimler arasında gördüğü hallüsinasyonlar sırasında geçmişe gider ve okur da çocukluğunu ve ailesini öğrenir. Bu bölüm duygusaldı. Arkadaşlarının onu kurtarmak için büyük planları vardır. Ama hem Gûl dedektiflerine yakalanmamaları hem de geç kalmamaları gerekmektedir. Serinin diğer kitaplarından en çok ilgimi çeken ikincisiydi. Şimdi bunu da ekliyorum.
204 syf.
İlk kitapta ölen Rize'nin peşine düşen ve kötü karakterler olan Gûller ön plana çıkıyor bu kitapta. Kaneki'nin başı ciddi anlamda derde giriyor. Bölgelerden birinin eski sorumlusu ve üçüncü sınıf bir dedektif başta olmak üzere yeni karakterler eklenmiş. Özellikle dedektif karakteri beni cezbetti diyebilirim.
204 syf.
Yeni ve zeki kahramanlar eklenmiş. İlk kitapta Kaneki'yi tuzağa düşüren ve kendisi ölen, organları da Kaneki'ye nakledilen Rize ile ilgili yeni bilgilere yer verilmiş. Gûllar kısa süre sonra anlaşılıyor ama kim iyi kim kötü anlamak biraz zaman alıyor. Serinin bu kitabı da güzel ve heyecanlıydı. Özellikle dedektiflere yenileri eklendi ve bir sonraki kitapta büyük girişimler yapacaklarmış hissi yaratıyor.
201 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
2 hafta sonunda 7. Cildini raflara getiren BKM ‘ye teşekkürler. Her seferinde bir cilt alıp okuduktan sonra bi sonrakini alırdım. Ama bu cilt efsaneydi. Resmen kendimi kasarak okudum Kaneki tutsak tutulurken ki kısmı.. Bir an önce olayların ilerlemesini ama kitabın bitmemesini istedim. Bunu da tabi ki tavsiye edicem. :)
232 syf.
·Puan vermedi
Fantastik ve doğa dışı şeyler seviyorsanız kesinlikle okumanız gereken bir manga. Genel konusu güzel anlatımı da sıkmıyor. Karakterlerin içine çok giremeseniz de güzeldi ve okunmaya değer. Mangasını okumam diyorsanız da animesini izleyebilirsiniz. Animasyonları çok iyi değildi ama yine de güzel bir anime.
208 syf.
·9/10
10 ve 19. Bölümleri kapsayan bu ciltte 'Beyaz Güvercinler' adı verilen müfettiş grubu mangaya dahil oluyor. Bir kısmı tembellerden oluşsa da bir kısmı tamamen gûlleri öldürmeye odaklı canavarlar gibiler. Bu kez insanlardan biraz uzaklaşıp gûl dünyasına giriş yapıyoruz. Oldukça sinir bozucu olsa da iki tarafın da haklı olduğu noktaları görüyoruz. Zaten baş karakterimizin en büyük olayı da bu; iki tarafın da haklı yanlarını görüyor. Fakat iki taraf da bu haklılık esnasında çok fazla haksızlık yapmaya meyilliler. Oldukça akıcı bir ciltti yine, animesinden bildiğim halde bir seferde gitti. Cildin sonundaki şaka amaçlı çizilmiş karikatür tadı veren şeyler de oldukça hoştu. Önceki cilde göre bu cilt pek gülebileceğiniz bir cilt değildi. Daha dram ağırlıklıydı.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1.770 okur okudu.
  • 14 okur okuyor.
  • 421 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.