İlke Güntan

İlke Güntan

Çevirmen
9.1/10
223 Kişi
·
672
Okunma
·
0
Beğeni
·
6
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
196 syf.
·1 günde·8/10
"Gül dedektifleri" ile olan karşılaşma bitince, dünyanın karanlık tarafını bir anlık gören, insan ve gül arasında kalmış Kaneki.
Ama şimdi beyaz güvercinlerden daha bela biri ortaya çıkar. “Gurme" gül Tsukiyama belirir. Ve 3.kitaba göre ortam biraz daha haraketlenmeye başlar.
Henüz bilinmeyen bir tadın peşinde olan Tsukiyama gözüne Kaneki’ye kestirmiştir. Kaneki’yi edebiyatla can evinden vurup buluşmaya çıkarır. Güzel geçen bir buluşmanın ardında gizli ve özel bir restoranta davet eder. Pek hevesli olmayan Kaneki’nin aklına İtori’nin Rize ve kendisinin kazasıyla ilgili sözleri gelir ve bunun üzerine kabul eder. Ve yine Kaneki başına geliceklerden habersizdir. Ahh canım Kaneki :)
Bakalım bu yemeğin sonunda Gurme gül aradığı tadı mı bulacak yoksa Kaneki aradığı soruların cevaplarını mı?
196 syf.
·Beğendi·9/10
Bu manga ilk iki mangaya göre hem daha durgun hem de daha duygusaldı.Özellikle animeyi izledikten sonra okuyunca daha duygusal geldi.Konu zaten aynı,çizimler yine mükemmel.Dördüncü cilt için sabırsızlanıyorum...
196 syf.
·8/10
Gul dedektifleri olan karşılaşma bitince Gul dedektiflerinden de beter olan bir bela ortaya çıkar: Gurme Gul, Şuu Tsukiyama.
Tsukiyama ender tadı aramakla adeta kafayı sıyırmıştır ve sokakları ender lezzetini bulma umuduyla arşınlamaktadır. Derken... Anteiku da yarı gul yarı insan olan, edebiyat aşığı Kanekiyle karşılaşır. Kaneki'nin kokusunu ilginç bulan Tsukiyama ona ulaşabilmek için bizim Kaneki'nin suyuna gitmeye çalışır ve bunun içinde Kaneki'yi can damarından vuran kitapları seçer. Tsukiyama Kaneki'nin onunla kaynaştığını hissedince Kaneki'yi çok gizli olan ve sadece üyeliklerin girebildiği Restorana davet eder.
Kaneki başta kararsız kalsa da İtori'den Rize ile ilgili olan kazadan bilgi edinebilmek için yaptığı değiş tokuşu hatırlar ve Tsukiyama'nın teklifini kabul eder. Ancak başına geleceklerden habersizdir...
Şimdi yoruma gelecek olursak ben bunu animesinde izlediğim için pek heyecanlanmadım ve bu tamamen benim suçum. Ama zaten eğer izlememiş olsaydım dahi diğer ciltler kadar sevemezdim diye düşünüyorum çünkü içinde pek bir heyecan yoktu. Başlarda Anteiku'nun genel durumu ve bir de sonlarda Tsukiyama ile olan karşılaşma vardı....
Ama gene de bir Kanekist olarak tabi ki de... <333
Muhtemelen diğer ciltlerini 1 ay sonra falan okuyacağım.
Tavsiye ediyor muyum?
Tabi ki de!
208 syf.
·Puan vermedi
Konusu hızlı ilerleyen ve okuyucuyu sıkmayan bir manga olmuş. Severek okuyorum. Çizimler çok başarılı aksiyon sahnelerinde ki çizimler özellikle muhteşem diyebilirim.
196 syf.
·3 günde·9/10
Serinin 3 ciltlik kısmını okumuştum ve etkisi altına yeni yeni girdiğimi düşündüğüm anda ilk 3 cilt bitti. Serinin diğer 3 ciltlik kısmını da aldım ve hemen başladım. Açıkçası ben çok beğendim ve zevk alarak okudum. Çizimleri son derece güzeldi. Özellikle dövüş sahneleri çok başarılıydı. Kötü karakterleri bile sevdirdi bana. Aynı şekilde hikayesi, kurgusu gayet başarılıydı. Özellikle ilk iki cilt biraz durağan ilerledi. Aksiyon artmaya başladıkça bendeki okuma isteği de artmaya başladı.
Bir de animesi var. Devam etmek veya etmemek konusunda çok kararsızım. Bir kitabı okumadan dizisini veya filmini izliyorsam, kitaba karşı olan ilgimi kaybediyorum. Burada aynı durumu yaşamamak için tüm merakıma rağmen beklemedeyim. 6 cilt bittikten sonra devamını okumak istersem animesi biraz daha beklemek zorunda kalacak.
Bu manga serisi sayesinde Gerekli Şeyler Yayıncılık yakın takibimde ve bu rengarenk dünyayı sevdim ben. Kısa boşlukları değerlendirmek için güzel oldu. Üstelik bir sonraki seri için bir çok öneride aldım ve bu önerilerden biriyle devam etmeyi düşünüyorum. https://kitapgunesim.blogspot.com.tr/2018/03/tokyo-gul.html
216 syf.
·10/10
Tokyo Gul 7-8. cilt incelemesi
7. Ciltte Yamori'ye esir düşen Kaneki dayanılmaz acılara maruz kalıyordu ve onu birinin kurtarmasını bekliyordu. Kaneki umutsuzlukla bu bekleyiş içerisindeyken Banjou her seferinde ona az daha sabretmesini söylüyordu. Kaneki söyleneni yaparken yavaş yavaş bu acılara alıştığını fark ediyordu. Ancak tek fark eden o muydu?
Aynı şeyi Yamori de fark edince rotasını Kaneki'nin bedenini yaralamaktan ruhunu yaralamaya doğru çevirir. Onu kurtarabilecek olan iki arkadaşını gözlerinin önünde acımasızca katleder. Kaneki için dayanılmaz olan bu acı yalnızlığıyla birleştirerek Rize'nin hayaletini ortaya çıkarır. Hayaleti ortaya çıkan Rize ise Kaneki'nin gul tarafını ortaya çıkarır ve Kaneki'yi bir başkasının değil sadece kendisinin kurtarabileceğini gösterir. Bundan sonra Kaneki paçaları sıvırır ve Yamori'yi alt ederek yolunu açar. Onu kurtarmak için Anteikudan gelenlere yardımcı olup yenilmeye başlayan Anteiku'yu da ayağa kaldırır.
Artık güçlenen Kaneki sevdiği insanları korumak için savaşacağını söyleyip Anteiku'ya dönmeyi reddeder.
Daha sonra 20. bölgeye geri dönen Touka ile yolları ayrılır.
-
Tokyo Gul gerçekten muazzam bir seri. Bunu ne kadar her incelemede yazsam da gene de yazmaktan kendimi alamıyorum. Her ciltte heyecanı ve merakı daha da zirve de bırakıyor. Bu cilt zaten efsaneydi. Ayato'nun hiçbir zaman ablasını korumaktan vazgeçmemesi falan beni alıp götürdü. Kaneki'nin değişmesine her ne kadar üzülsem de bunu arkadaşlarını korumak için yapmasının şart olduğunu da biliyorum.
Ayrıca her cilde ayrı ayrı inceleme yazmak yerine belki böyle iki cildi birleştirerek bir inceleme yazarım. Hem daha anlaşılır hem de daha güzel olur.
Herkese iyi günler!
192 syf.
·Beğendi·10/10
Attack on titan animesinin parodi tarzında bir versiyonunu gigguk adlı bir youtube kanalı video yapmış. Animesini izleyenler mutlaka izlemeli çok güzel olmuş video nun ismi attack on titan in 9 minute
232 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Bu manganın konusu yarı insan yarı ölümsüz olan ajinlerle ilgili insanlar ajinleri yakalayıp üzerlerinde deney yaparak onların nasıl ölümsüz olduklarını anlamaya çalışması konu edilmiş güzel ve sürükleyici bir manga ilk başlayanlar da beğenerek okuyabileceği fantastik bir tür. İyi okumalar.
208 syf.
·10/10
İnsan yiyen gûlleri suçlarken, çocuğunu korumak adına insanlar tarafından öldürülen gûlleri görüyor kaneki. Artık kafası daha da karışık, kim iyi kim kötü?! İyi bildiklerimizi iyice sorgulatan bir bölüm olmuş. Konu daha da sarıyor ve tabi ben ilk görüşte uta ya aşık oluyorum hahaha umarım bir gûle aşık olmakla hata etmemişimdir ^.^
196 syf.
·10/10
İntikam almak ne kadar rahatlatırdı sizi? Yada elinde güç olduğu halde intikam duygusunu bir kenara bırakıp huzur içinde yaşayı isteyen birine cevabınız ne olurdu? Sadece yaşamak isteyen bir çocuğu korumak için kaç kişiyi öldürmeyi göze alırdınız? Kanekinin gittiği yol hiç kolay değil ama biz peşindeyiz değil mi okuyucu? O zaman dördüncü kitaba geçelim birlikte...

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 672 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 156 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.