İlksen Dinçer Baş

İlksen Dinçer Baş

Çevirmen
8.3/10
3 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
6
Gösterim
Adı:
İlksen Dinçer Baş
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
320 syf.
·124 günde·Beğendi·8/10
Türkçeye çevirisi yapılmış özel eğitim kaynak kitabı maalesef çok az. Bu kitap, çevirisi yapılan kitaplardan ebeveynlere ve öğretmenlere yol gösterici kitaplardan biri. Sözel davranış yaklaşımı'nın adım adım nasıl uygulanacağını anlatıyor. Tıbben hala çaresi olmayan, tek tedavisinin eğitim olduğu Otizm için güzel bir kaynak kitap.
320 syf.
·Beğendi·8/10
Kitap içerik olarak kaynak kitap özelliği gösterse de anlatım sohbet havası içerisinde yapılmış. Belirtilmemiş olsa da kitap daha çok ailelere va bakıcılara yönelik olarak hazırlanmıştır. İçerisindeki bilgiler bilime dayalı olsa da akademik olarak okuyucuyu yormuyor. Çocuklarında dil ve konuşma problemi olan ebeveynler bu kitabı alıp çocuklarına dil ve konuşma becerilerinin öğretiminde destek sunabilir ve çocuklarının gelişimine tanıklık edebilirler. Kitabı sadece aileler değil öğrenci ve eğitimcilerin de mutlaka okuması gerekir.
Sözel davranış yaklaşımı dil ve konuşma problemleri olan bütün çocuklar için kullanılan bir yöntemdir. Etkililiği bilim verileriyle sabittir.
320 syf.
·16 günde·Beğendi·9/10
Yazar Barbera otizmli bir bireyin annesi olmakla birlikte davranış analisti olan ve bu alanda doktora yapan bir hemşire. Eğitimcilere özellikle velilere nereden başlayacaklarını nasıl devam edeceklerini güzel bir dille ve bilimsel dayanak ulan UDA kapsamında Sözel Davranış Yaklaşımı ile hiç konuşmayan veya konuşma yetisi çok az olan çocuklar için iyi sonuçlar verdiği bir programın planlamışını ve basamaklarını anlatıyor. Ama bundan daha önemlisi hep davranış analisti olarak değilde bir otizmli veli olarak da anlatıyor. Verdiği bilgiler ve önerirler kılavuz görevi görmektedir aileler için.

Yazarın biyografisi

Adı:
İlksen Dinçer Baş

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.