1000Kitap Logosu
Ilona Andrews
Ilona Andrews
Ilona Andrews

Ilona Andrews

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.5
59 Kişi
108
Okunma
11
Beğeni
1.528
Gösterim
Unvan
Amerikalı Yazar ikilisi.
Yaşamı
Ilona Andrews bir karı-koca yazı takımının takma adıdır.
Neslihan
Kızıl Ateş'i inceledi.
408 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Böyle güzel fantastik kitapların devamı çevrilmeyip mundar ediliyor ya gerçekten üzülüyorum. Neyse ki artık google kitapları keşfettim de devam kitaplarını bir şekilde okuyabiliyorum. Saklı Miras serisinin devamını okumaya da bu şekilde devam ediyorum. . Yüzyıllar önce başka bir gezegende insanların büyü yeteneklerini ortaya çıkaran bir serum keşfediliyor. Serum dünyada kullanılmaya başlandıktan bir süre sonra kontrolsüz bir yozlaşma başlıyor. Serum ortadan kaldırılıyor ama artık güç kalıtsal hâle gelmiş oluyor. Aileler bu gücü ellerinde tutabilmek için evlilikleri buna göre planlamaya başlıyorlar ve büyü gücünü elinde tutan nüfuzlu aileler hanedanlıklara dönüşüyor. Nevada, ailesinin şirketini yönetirken almak zorunda bırakıldığı bir görev sırasında, herkesin ismini bile korkarak telaffuz ettiği yüksek büyü gücüne sahip bir Lider olan Deli Rogan (Mad Rogan) tarafından kaçırılıyor. Bu yanlış anlaşılmanın hayatını ne kadar değiştireceğinden habersiz olan Nevada, kendisini ve en önemlisi ailesini korumak için birbirinden güç durumların ortasında kalıyor. . Rogan... Özellikle ikinci kitabı da okuduktan sonra bu karakteri gözlerimden kalpler çıkmadan düşünemiyorum. Nevada'nın yerinde olsam ben ilk kitaptan hemen yelkenleri suya indirip Rogan'a doğru kendimi fırlatmıştım bile. Kitabın kurgusu bana göre hem çok orijinal olduğundan hem de hikâye ilerledikçe her şey yerli yerine oturduğundan iyi ki bu seriye başlamışım dedim. Hanelerin işleyiş biçimi, insanların sahip olduğu büyü güçleri, güçlerin değerlendirilme seviyeleri ve daha bir sürü unsur kurguda hoşuma giden şeylerdendi. Nevada'nın ailesindeki bireylerin aralarındaki kırılmaz bağ çok güzeldi.
Kızıl Ateş
8.3/10
· 84 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Cress in Uydusu
Kızıl Ateş'i inceledi.
408 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Selamlar arkadaşlar. Bu aralar en çok beğendiğim fantastik kitabın yorumuyla karşınızdayım. Gerçekten uzun süredir bir erkek karaktere bu kadar bayılmamıştım. Fantastik evreni değişik bir kurguya oturmuştu. Okuduğum ve abartıldığını düşündüğüm çoğu fantastik kitaba göre iyiydi. Ayrıca kadın karakterin bir dedektif olması ayrıca beni kendine çekti. Kitap bize büyü güçlerinin keşfedilmiş bir serum ile kazanıldığını anlatarak bir taraftan da bilim kurguya kaçıyor. Güçlü ve varlıklı olanlara ise lider adı veriliyor. Kadın karakterimiz olan Nevada'ya da bir lideri arama görevi veriliyor. Bu görevde karşısına başka bir lider olan ve lakabını garip karşıladığım Çılgın Rogan çıkıyor. İkisinin uyumu gerçekten iyiydi. Rogan karakteri bana göre tam bir anti kahramandı. İşte bu özelliği bile karakteri oldukça havalı yapıyor. Yani kısaca çok beğendim ve keşke Yabancı Yayınları serinin devamını çıkarsa. Seri yurtdışında tamamlanmış ancak bizde sadece ilk kitabı çevrilmiş ve maalesef devamı gelmemiş. Çıkması temennisi ile yorumumu burada bitiriyorum.
Kızıl Ateş
8.3/10
· 84 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
389 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Çok güzel olan ama içinde bir şeylerin eksik olduğu bir kitaptı. Yine de çok severek okudum. Nevada ve Mad Rogan <3 Bu kitapta bir sürü şey açığa çıkıyor. Sırlar açısından aydınlatıcı. Kitabın sonundaki bir sahne bana Jeaniene'nin Night Prince serisinin son kitabındaki bir sahneyi hatırlattı. Beklediğime değmiş.
White Hot
8.7/10
· 7 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3