Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Iria G. Parente

Iria G. ParenteAlma ve Yedi Canavar yazarı
Yazar
9.0/10
92 Kişi
1.055
Okunma
8
Beğeni
1.554
Görüntülenme

Iria G. Parente Sözleri ve Alıntıları

Iria G. Parente sözleri ve alıntılarını, Iria G. Parente kitap alıntılarını, Iria G. Parente en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Çok sık özür diliyorsan hata yapıyorsun demektir. Ne kadar özür dilediğinin bir önemi yok, kimse sürekli hata yapan birini sevmez!
Sayfa 29 - Genç Timaş, 1. BaskıKitabı okudu
Gerçekten de yalan söylemek tuhaf biri olmaktan daha iyiydi.
Reklam
Bunu ona ilk kez annesi söylemişti: "Tuhafsın." Sonra arkadaşları söyledi: "Tuhafsın." Sonra öğretmenleri de söyledi: "Tuhafsın."
- Çok sık özür diliyorsan hata yapıyorsun demektir. Ne kadar özür dilediğinin bir önemi yok, hiç kimse sürekli hata yapan birini sevmez! Kısacası, karanlıkta kaldığında çalar saat bozuk olduğu için bir yere gecikebilirsin. Böyle bir durumda özür dilemek zorunda kalırsın ama belki de hiç kimse seni affetmek istemez çünkü insanlar hata yapan kişilerden sıkılırlar ve geç kalmak bir hatadır. Yaptığın tek hata bu mu peki?
Sayfa 29 - Timaş YayınlarıKitabı okudu
Sadece bazen birazcık yorgun oluyordu. Bazen de birazcık gergin. Ya da uykusunu alamamış oluyordu. Bunların bir gün geçeceğini düşünüyordu.
Sayfa 68 - Timaş YayınlarıKitabı okudu
— Biz kimseye zarar vermeyiz! Sadece orada duruyoruz. Aslında biz seni korumak için buradayız. — Neyden korumak için? — Dünyadan. — Dünya bana zarar mı verecek? — Dünya her zaman zarar verir.
Sayfa 32 - Timaş YayınlarıKitabı okudu
Reklam
Dünyada ne kadar insan varsa, hemen hemen o kadar da canavar vardır.
"Çünkü yorgundu, çünkü sinirleri çok bozuktu, çünkü iyi uyuyamıyordu, çünkü her şey çok karışıktı, çünkü bütün dünya ona karşıydı..."
Sayfa 114Kitabı okudu
Uyumak gerçekten zaman kaybıdır.
Sayfa 76 - Genç Timaş, 1. BaskıKitabı okudu
"Bir yerlerde her zaman, azıcık da olsa ışık vardır; bir lamba açık kalır, kapı aralıktır, ay ışığı ve yıldızların ışığı panjurların aralarından sızar, elektronik bir cihazın ışığı yanıp söner..."
916 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.