Işılsu Gültekin

Yazar 8,3/10 · 98 Oy · 1 kitap · 177 okunma ·  18 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

18 okur beğendi.
98 puanlama · 30 alıntı
0 haber · 1.761 gösterim
177 okur kitaplarını okudu.
57 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
7 okur kitaplarını şu anda okuyor.
5 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Işılsu Gültekin'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Işılsu Gültekin'in Biyografisi

Wattpad Platformunda yazdığı ''Sonat'' isimli hikayesi Müptela Yayınları tarafından kitaplaştırılmıştır .

Işılsu Gültekin'in Kitapları Kitap Ekle

1. Sonat (Sevgilim O Kadar Gece Ki Neredeyse Sabah ...)
8,3/ 10  (98 Oy) ·  177 Okunma
Mona'nın Lisa'sı, bir alıntı ekledi.
 23 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Bacaklarımı yere doğru uzatacağım ayaklarım yerle buluştuğunda gitme.Tamam mı?Ayakta durmam ayakta olduğum anlamına gelmiyor."
Hazar kızın kafası güzelken bu kadar mantıklı olmasına şaşırmıştı.

Sonat, Işılsu Gültekin (Sayfa 136)Sonat, Işılsu Gültekin (Sayfa 136)
Mona'nın Lisa'sı, bir alıntı ekledi.
 22 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çocuğun sesi alçaktı.Hazan kafasını kaldırıp çocuğun çardaktan dışarıyı izleyen yüzüne baktı."Birini mi kaybettin?" diye sordu usulca.Çocuğun tepkisinden çekiniyordu."Kimsen olmayınca birini kaybetmiş sayılır mısın?Varlıklarını hissetmedim ama yokluklarını hissediyorum."

Sonat, Işılsu Gültekin (Sayfa 96)Sonat, Işılsu Gültekin (Sayfa 96)
Mona'nın Lisa'sı, bir alıntı ekledi.
26 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Hayatının geri kalanını biriyle geçirmek istediğini anladığın zaman,hayatının geri kalanının bir an önce başlamasını dilersin."

Sonat, Işılsu Gültekin (Sayfa 297)Sonat, Işılsu Gültekin (Sayfa 297)
Zeynep Kocael, bir alıntı ekledi.
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hayat flüte benzer,
Birçok çukuru ve boşlukları olabilir
Fakat üzerinde dikkatlice dolaşırsan
Büyülü melodiler yaratılabilir.

Sonat, Işılsu GültekinSonat, Işılsu Gültekin
Nur, bir alıntı ekledi.
16 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Güçlü ol. Aşık ol. Hayattan zevk al! Kırılmaktan korkma. Bırak kanasın. O yara izi sana ne kadar güçlü ve mükemmel olduğunu hatırlatacak.

Sonat, Işılsu Gültekin (Sayfa 296)Sonat, Işılsu Gültekin (Sayfa 296)
Mona'nın Lisa'sı, bir alıntı ekledi.
26 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Başın sağ olsun ya da üzgünüm demeyecekti Hazan.O cümleler insanı iyi hissettirmez aksine içini sıkınıtya boğardı.Ölüm bir son değil,yaşamın parçasıydı.Yaşamazsak ölüm olmazdı.

Sonat, Işılsu Gültekin (Sayfa 279)Sonat, Işılsu Gültekin (Sayfa 279)
Zeynep, bir alıntı ekledi.
22 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ayakta durmam ayakta olduğum anlamına gelmiyor.

Sonat, Işılsu Gültekin (Müptela)Sonat, Işılsu Gültekin (Müptela)
Zeynep Kocael, bir alıntı ekledi.
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

'' Bir kitabın ilk sayfasına, bir filmin son sahnesine hapsolmuştum.''

Sonat, Işılsu GültekinSonat, Işılsu Gültekin
Bütün Alıntıları Göster

Işılsu Gültekin kitap incelemeleri

TARDİS, Sonat'ı inceledi.
26 Tem 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bu kitabı okuduğum zaman gerçekten yazarın hayal gücü var iyi yazıyor dedim. Kitabın akışıda güzel ama neden? Neden hep kötü erkek iyi kız hikayeleri.. Hayır bir kadın olarak nasıl bu kadar kadınların ezildiği hikayeler.. Masum kız birsey yapar çocuk ona bağırır kız sesini bile çıkarmaz.. Yeni kitapların hepsi öyle dijital platform daki kitaplar basılıyor. Her seferinde bu yeni kitaplara şans verip okumak istiyorum. Ki inanın çok iyiler var içlerinde küçük yaşlarına rağmen güzel kitaplar yazan ama bazıları varki zehir gibi akıllarını acımasız erkek ve masum kız romanlarına harcayarak hata ediyorlar.. Kitap güzeldi lakin basitti...

Elif Yaldız, Sonat'ı inceledi.
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sonat... İnsanın kalbini delen, muhteşem bir kitap. Bu kitap öyle farklıydı ki. Ne wattpad klişesi ne de hep aynı sonlar. Bunun sonu bir o kadar harika ve üzücüydü. Kısaca bu kitap benim ilkim yerine geçti. Bambaşka yeri oldu bende. Uzatmadan fazla herkese öneriyorum. Kesinlikle okuyun. Daha yazardım ama etkisinden çıkabilmiş değilim hala.

, Sonat'ı inceledi.
21 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İlk okuduğumda bir hafta etkisinden çıkamadığım yegane kitaplardan bir tanesiydi. Her kitap beni ağlatamaz ama bu kitap salya sümük ağlatmıştı beni. Yazarın hayal gücü muhteşem...

Ömer, Sonat'ı inceledi.
 17 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Okula yeni gelen yakışıklı kötü çocuk. Eh tabii ki kaslı, adonisleri falan var. Sigara içip küfür ediyor haliyle. Tabii ki daha önce onlarca kadınla yatmış, onlardan bahsederken "altımdan geçti" falan diyor. Ama doğal olarak hiçbiriyle duygusal ilişki kurmamış çünkü neden kursundu? Bir de altın bir kuralı var, "asla kimseyle uyumaz", çünkü uyursa erkekliğine falan leke gelir mazallah. Ama şimdi şaşırtıcı biçimde alelade bir kıza aşık olacak. Unutmadan, bir de motoru var. Şaşırdık mı? Nedir bu katıksız barzoları çekici gösterme merakı, bilmiyorum.

Kitapla ilgili eleştireceğim birden fazla husus var. İlk olarak Hazan-Hazar karmaşası. Altı güzel bir hikayeyle doldurulsaydı ilginç bir detay olabilirdi. Ama bu haliyle kafa karışıklığından başka bir işlevini göremedim ben

Aslında kitapta en büyük karışıklığı yaratan şey, yazarın replik ve betimlemeleri vermek için kullandığı yöntem Bunu kitabın bir çok yorumunda daha gördüm, sahnelerin karman çorman olmasına sebep oluyor. Biri bir şey diyor, hemen ardından başka biri için bir tasvir geliyor, sonra başka biri bir şey diyor. Zaten çok fazla karakter var, bir de böyle bir şeyle karşılaşınca oturup tek tek kim ne dedi, ne yaptı diye kontrol etmeniz gerekiyor

Kitabın türüyle de ilgili bir kafa karışıklığı var bence. Aşk diye başlayan kitap bir anda kalaşnikoflu falan bir aksiyona döndü. Hazan'ın geçirdiği değişimi de gerçekçi bulmadım. Sıradan bir lise öğrencisi birkaç ay içerisinde çete üyesi falan oldu, çatışmalara katıldı

Gözde Akyol, Sonat'ı inceledi.
25 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Işılsu Gültekin, muhteşem bir detaysın sen!

Bir kitap, sizi kendi benliğinizden çıkarıp, etten kemikten soyundurup, bir kitap karakteri haline getirebiliyorsa; bence o kitap olmuştur.

Ben Doğa oldum, Milena oldum, Hazan oldum. O hüzün, o kaçış, o vazgeçiş... Beni olduğum yerden çıkarıyor, kendimi olmak istediğim yerde bulduruyor, beni gülümsetip, ağlatabiliyor.

Nitekin Sonat'ta öyle. Gerçekten muhteşemdi, ve o son... der susarım.

Naz can, Sonat'ı inceledi.
05 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitapta en sevdiğim tarafı içindeki resimleri oldu çok güzel resimler vardı tabi mektup kısmını unutmamak lazım o da çok güzel gençlik kitabı hemen hemen herkesin eleştirdiği bad boy hikayelerinden wattpad çıkışlı bir kitap bazı yerlerde kafam çok karıştı kim kimin şiirini okumuş tam anlayamadım

Simge Demir, Sonat'ı inceledi.
 21 Ara 2017 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Sonat, hakkında yapılan sayısız iyi yoruma kanarak aldığım bir kitap oldu. Kitabın 50. sayfasına geldiğimde hüsranla fark ettim ki bu kitaba Wattpad'de başlamış ve hiç beğenmeyerek yarım bırakmıştım. Kitap olarak okuduğumda da sonuç değişmedi.

Kitabın kapağı, sayfa kalitesi, bölüm aralarına konulan resimler güzeldi. İçerisinde bir kaç tane göz dolduran alıntı da vardı. Bunlar dışında aklıma hiç bir iyi özellik gelmiyor.

Sonat beni içerisine hiç çekemedi. Bir türlü kitabın içerine giremedim. Belli ki wattpad'in ilk çıktığı zamanlar yazılmış bir kitap Sonat, çünkü tam bir klasik wattpad hikayesi. Kötü çocuk iyi kız bir anda karşılaşır ve bir anda kızın süper monoton hayatı aksiyonun dibine vurur. Çocuk çok korkunç bir çocukluk geçirmiş adam öldürmüş çalmış çırpmış ama içindeki iyi insanı asla kaybetmemiştir. (O nasıl oluyorsa artık) Kitap kalın olmasına rağmen puntoları çok küçüktü. Bu da okunmasını zorlaştıran başka bir etkendi.

Kitabın içindeki olaylar normal hayatta çok nadir görülecek cinsten, uçuk olaylardı. Ama ben hiçbir zaman gerçek hayatla kitapları karıştıran bir insan olmamışımdır. Sonuçta kitaplar insanların hayal güçlerinin ürünüdür. Fakat inandırıcı yazılmazsa insanların gözüne çok batar böyle şeyler bu kitapta da gözünüze batacak olaylar vardı. Bu da bir başka eksigiydi kitabin.

Tabi bu kitabi elinize bir ask kitabi okumak için aliyorsaniz hemen yerine geri birakmaniz gerekiyor. Çünkü 456 sayfalık kitapta ask 300. sayfada basliyor. 300'e kadar ne yazmış derseniz gereğinden fazla uzatılmış macera sahneleri derim. 156 sayfalık ask hikayesi bana geçti mi diye sorarsanız da guldurmeyin beni diye homurdanirim heralde. 300'e kadar ultra yavaş gecen olaylar bir anda hiz kazaniyor tabi bu da karakterlerin duygularını size geçirmekte eksik kaliyor sizde ee bunlar ne ara bu kadar aşık oldular diyorsunuz.

Sonat'in okunmaya değer olan tek kısmı son 100 sayfasiydi. Burada da olaylar damdan düşer gibi bir anda olduğu için buna da pek bir anlam veremiyorsunuz ya neyse. Kitapta ana karakterin askini hissettigim tek yer sonundaki mektuplardi. Onun içinde okuncak bir kitap degildi. Ustun koru yazılmış bir ask hikayesiydi diye dusunuyorum. Sonuç olarak kitabi begenmedim. Ama diğer yazılan wattpad kitaplarına bakılırsa ortalamanın üzerinde kalan bir kitapti.

Biraz uzatiyorum ama kitabı begenmememin bir diğer nedeni de kitabin gereğinden fazla ovulmesidir. Yorumlarda kitaba sanki bir basyapitmis gibi davranıldığı için beklenti ister istemez yükseliyor ve kitap beklentinin altında kaldığında bu tarz yorumlar yazıyoruz bizlerde. Lutfen kitapları gereğinden fazla överek bizleri hayal kırıklığına suruklemeyin.

Esranur Kırbaş, Sonat'ı inceledi.
26 Mar 02:55 · Kitabı okudu · 15 günde · 8/10 puan

Wattpad mecrasından hakkıyla sıyrılan bir hikaye olduğunu düşünüyorum. Okurken üçüncü sınıf bir dizi hikayesi okur gibi değil de, hakikaten bir kitap okur gibi hissetmiştim. Sanırım bu yazım dilinden kaynaklanıyor.

Sevgiyi de, aşkı da, dostluğu da abartıdan uzak işlemiş ve bence benim gibi dram severleri tatmin etmiş. Özellikle son mektuplar bölümünde... Genç bir yazar açısından değerlendirilirse kesinlikle kayda değer bir hikaye olduğuna inanıyorum. Vaktiniz varsa bi göz atın (:

Efsun ERSU, Sonat'ı inceledi.
09 Şub 20:58 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kitabı okuyalı bir sene oldu diyebilirim aslında, yine de unutamadıklarımdandır.

Gerçekten, normalde birçoğu kişi Wattpad'e karşı, evet. Ben de bazen karşıyım ama bu demek olmuyor ki her zaman oradan çıkan güzel kitapları kötüleyeceğim.

Sonat okuduğum en iyi Wattpad kitapları arasında, yazarın anlatımı tanrısal. Betimlemeler yerinde, duygu ve düşünceler çok güzel. Anlatım tarzı sizi sıkmıyor.

Okuyun, okutturun derim.

Semina, Sonat'ı inceledi.
24 Mar 16:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ağladığım tek kitap sonu beni bitirmişti hiç ummadığın bir şekilde bitti ve saatlerce şoku üstümden atamadım tavsiye ettiğim kitaplar listesinde ilk sırada bu vardır sanırım cidden şiddetle tavsiye ederim

Bütün İncelemeleri Göster