1000Kitap Logosu
İsmail Karadurduoğlu
İsmail Karadurduoğlu
İsmail Karadurduoğlu

İsmail Karadurduoğlu

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
10.0
1 Kişi
5
Okunma
0
Beğeni
11
Gösterim
aynulhayat
Özgür Esaret'i inceledi.
128 syf.
·
4 günde
·
Puan vermedi
Şiir okumayı sever misiniz? Ara ara dinlenmek / düşünmek için mutlaka okurum. Dili sade, samimi bir şiir kitabı okudum. Bir içsel sesleniş bir serzeniş gibi hissettirdi. Şairimizin babannesine ithaf ettiği şiir kesinlikle çok güzeldi. Şiirlerin Yanı sıra kısa ilginç öyküler ile de zenginleştirilmiş. Sizinle paylaşmak için seçemediğimden farklı şiirlerden beyitler bıraktım. Herşey Gözel olacak derdi babaanneler
Özgür Esaret
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Ilgın O.
Özgür Esaret'i inceledi.
128 syf.
·
Puan vermedi
"Karanlık! Yalnız değilim sen varsın Haydi karart şu sokak lambalarını Kaldırımlarda yürümek istemiyorum Öyle daralt ki bedenimi Kıpraşmasın bu gece Kalbimin etrafındaki halelerle Senle susalım istiyorum Ve sen karanlık! Biliyor musun Seni seviyorum." • • Merhaba! Şiir okumak, şiire doğru zamanda, güzel bir şairle başlanmazsa pek de sevilen bir tür değil maalesef. Zira sayfalar dolusu hissiyatı dizelere aktarmak ancak usta kalemler tarafından yapılabilir. Baan göre, şiir okumak için zamanın gelmesi anlatılanlara açık hale gelmek olarak ifade edilebilir. Ben de elime kitapları alır almaz okumayı sevmedim, şiirlere hemen ısınanlardan değilim. Amatör kalemlerle de tanıştım üstadlardan da okumalar yaptım. Her iki kesimde de sevdiklerim, ısınamadıklarım oldu, uzun bir süreçti bu. Yani tek seferde aradığınız hisleri bulacağınız şairle, şiirlerle tanışmak kolay değil. Okuma yolculuğunda pes etmemek gerekir. Yeni bir şair tanıdım bugünlerde. İsmail Karadurduoğlu, dünyayı, hissiyatları kaleme almanın yanı sıra hayatından kesitleri, daha özel anları da kaleme almış şiir diliyle. Bilhassa hoşuma giden bu oldu. Ailesinden bahsettiği şiirleri daha çok sevdim, yaşadıklarını anlatma üslubu güzeldi. Tüm şiirlerinde bu üslup belirgindi aslında ancak daha kişisel mevzuları başarılı bir şekilde paylaşması ayrı güzellik. Ağırlıklı olarak arayış ve özlem hissettim, şiir bu hisleri aktarmak için ne kadar da güzel bir seçenek. Tebrik ederim. Şiirsever herkese öneririm ve bunun yanı sıra şiir okumaya yeni başlayacaksanız da göz atabilirsiniz, dizelerde gezinirken hiç sıkılmayacaksınız inanın. Hoşça kalın!
Özgür Esaret
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Oğuzhan Osman KOÇAK
Gönül Bahçesinden Şiir ve Hikayeler'i inceledi.
184 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yazarı tek kişi olmayan antoloji çalışmasıdır.
Hem yazarı hem okuru olduğum antoloji çalışmasıdır. Eserin tek bir yazarın elinden çıkmış gibi lanse edilmesi yayınevinin yaşadığı iç sorunlar olduğuna inanıyorum. Eser, yayınevinin yanlış editör seçimi sebebiyle yayına hazırlanırken editör tarafından katledilmiştir. Bir yazar olarak bu yayınevine eserimi emanet ettiğim için okurlardan özür dilerim.
Gönül Bahçesinden Şiir ve Hikayeler
OKUYACAKLARIMA EKLE
5