İsmail Tokalak

İsmail Tokalak

Yazar
8.5/10
11 Kişi
·
24
Okunma
·
11
Beğeni
·
1.447
Gösterim
Adı:
İsmail Tokalak
Unvan:
Yazar
Doğum:
Bafra, 1953
1953 Bafra doğumlu olan İsmail TOKALAK İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'ni (1979) ve Londra Üniversitesi (S.O.A.S) ekonomi bölümünü bitirdi. (1998) 1980 yılından itibaren çeşitli konularda araştırmalar yapmaktadır.
Biyoemperyalizmin biyolojik silahlarından biri tohumlar ise diğeri de aşıdır.


Loboratuvarda oluşturulmuş bir grip virüsünün özellikle bir ülkeye yollanması çok kolaydır. Bundan sonra Dünya Sağlık Örgütü gibi kuruluşlar vasıtasıyla dünya basınında bu konuda birkaç abartılı haber yaptırdığınızda sizin ülkenin turizmi başta olmak üzere ekonomik sektör o sene çöktü demektir. Buna karşı sağlık bakanlığının tedbirleri ve harcayacağı para, halk arasında oluşan panik derken bir virüsle bir ülkeyi sosyal ve ekonomik kaosa sokmak mümkündür.
Bilim, daha çok kâr yapma uğruna çok daha tehlikeli bir şekilde kullanılarak, insanoğlunun önüne geçemeyeceği bir içgüdüye sahip olarak kendini yok edecek bir sistemi devamlı geliştirip mükemmelleştirmektedir. Nano gıda da teknolojinin son harikası olarak önümüze konulan, bize sorulmadan, bir bilgi bile verilmeden, kısaca haberimiz olmadan bize sunulan yeni atomik gıda bombamızdır. Hepimize afiyet olsun...
Eğer günlük yaşamda tükettiğimiz gıdaların ve ilaçların üzerindeki etiketler vasıtasıyla bunların içindekilerin insan sağlığına olan olumsuz etkilerini bir anlasak, ya gıda ve ilaç firmaları iflas eder ya da insanlar isyan eder.
İpi kopmuş bu dünyada perde arkasında dönen bu oyunları bilmezseniz, bu acımasız güçler ve organizasyonlar, kendi çıkarları uğruna sizi de kolaylıkla sömürerek kobaylar sürüsü içine sokmakta hiç zorluk çekmezler.
İnsanoğlunun açgözlülüğü ve egoizminin yaşam üzerinde yarattığı hasar bugün içinde bulunduğumuz kaosun temel nedenidir.
Bizans kültürüne olumsuz yaklaşım ve onun Osmanlı Devleti'nin oluşumunda katkısı olmadığı görüşü Türkiye'de hakim olmuş yanlış tarihi görüşlerden biridir.
Dünya, gizli bir birlik oluşturmuş bir avuç zengin finansör ve sanayi tarafından dizayn ediliyor. Şimdi biz Yeni Dünya Düzeni denen bu zorbalığın ve tiranlığın altında yaşıyoruz.
Eğer özel güçlerin( şirketler,zenginler vb.) demokrasiyle idare edilen devletten daha güçlü hale gelecek şekilde güç kazanmasına izin verirseniz, demokrasinin hürriyeti güvende olmaz.
En değerli meta, su kaynakları ve ekilebilir topraklardır. Gelişmekte olan ülkeler su kaynaklarını ve ekilebilir topraklarını kaybetme tuzağına düştüğü an onları kimse kurtaramayacaktır..
320 syf.
·31 günde·Beğendi·10/10
Yazar biyoemperyalizmin doğal dengeyi ve çevreyi kirleterek para uğruna insan sağlığını nasıl tehlikeye attığına değinmiş.
Günümüzde kendi irademizle neyi yiyip içeceğimizin hürriyeti elimizden alınmış...
Gıda içindeki katkı maddeleri çok küçük oranlarda sunulsa bile bunlar uzun dönemde birleştiğinde insan sağlığını tehdit ediyor. Yazar bu maddelere kitabında yer vermiş.
Silahsız ve sessizce sömürülüyoruz... Bu sömürü medya, dünya sağlık örgütü, FDA.... gibi kuruluşlar vasıtası ile yapılıyor.
Kitapta o kadar çok bilgi var ki gözlerinize inanamıyorsunuz. Monsanto gibi büyük firmaların nasıl oyunlar oynadıklarını. Coca Cola, nestle gibi markaların dünyayı nasıl kirlettiklerini, içeriklerini ve üretimi için ne kadar su harcadıklarını... Gelecekte Dünyada devletler petrol yerine içilebilir suyun savaşını vereceklerdir... Ne kadar acı!..
GDO'dan hibrit tohumlara, soya ve türevlerinden atomik nano gıdalara kadar ciddi bilgilerle dolu olan bu kitap farkındalık için elzemdir. 280 sayfa sadece.
Kesinlikle tavsiye ediyorum.
343 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Yahudileri bana açıklayın derseniz,bu kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.Hitler Almanyasından yahudilerin neden seçkin oluşuna,ticarette,faiz işlerinde nasıl olduklarına kadar her türlü bilgiyi paylaştığı(bilgi diyorum çünkü çoğunlukla objektif cümleler içermekte) bir yapıt.
264 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Herkese merhaba öncelikle :) Aylardır herhangi bir kitap incelemesinde bulunmadım. Kitap incelemesinin bayağı önemli olduğunu düşünüyorum. Bazen kitap almadan önce incelemelere, puanlara bakıp öyle alıyorum kitabı. Bu durumda incelemelerin onemli olduğunu gösteriyor benim için. Bu kitabın sitede daha önce kimse tarafından okunmamış olması şaşırttı beni. 2014 yılında ilk basımı yapılmış. Ismail Tokalak'ı bu kitapla tanımış oldum ve diğer kitaplarını büyük bir merakla okuyacağım. Rothschild ailesinin adını daha önce duymuştum. Ama bu kitapla daha bir çok şeyin farkına varacaksınız. Dünya haberlere okuduğumzdan daha farklı şeylerle ilerliyor. Medyayla aslında bize sunulana ulaşmıyor muyuz biz araştırmadıkça? Ekonominin, siyasetin, hakların ve benzeri birçok şeyin parının etrafında nasıl şekil aldığını merak eden herkese tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar :)

Yazarın biyografisi

Adı:
İsmail Tokalak
Unvan:
Yazar
Doğum:
Bafra, 1953
1953 Bafra doğumlu olan İsmail TOKALAK İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'ni (1979) ve Londra Üniversitesi (S.O.A.S) ekonomi bölümünü bitirdi. (1998) 1980 yılından itibaren çeşitli konularda araştırmalar yapmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 11 okur beğendi.
  • 24 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 73 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.