J. Z. Knight

J. Z. Knight

Yazar
8.2/10
22 Kişi
·
82
Okunma
·
1
Beğeni
·
526
Gösterim
Adı:
J. Z. Knight
Unvan:
Yazar
Doğum:
Roswell, New Mexico, ABD, 1946
Eğer değişim kötü bir şey olsaydı, siz ilk başta değişmez, bulunduğunuz yerde kalırdınız.
Değişim varlığınızın durgunlaşıp durağan hale gelmesine izin vermez.
Bir varlığın kendini mutsuz eden şeylerden kurtulması büyük bir kuvvet gerektirir çünkü o kimliğini fırlatıp atmak demektir.Sizin bu şeylere duygu durumlarına ve huylara sahip olmanızın nedeni, onların size bir geçerlilik bir kimlik vermesidir. Başkaları ne düşünürlerse düşünsünler size sevinç veren şeyleri yapın. HAYATINIZDA SEVİNÇ YARATMAYA ÇALIŞIN. Buna kendiniz sevmek denir.
Hayat ileri doğru gider.
Hayatın en büyük hazinesi insanın ne kadar çok iş yaptığı, ne kadar çok para kazandığı, ne kadar toprağa sahip olduğu ya da ne kadar ünlü olduğuyla ilgili değildir. Bunlar geçici şeylerdir.Hayatın hazinesi, insan hayatını, yapmış olduğu her şeyin sevinç vereceği şekilde yapması -ve böylece varlığının doyum bulması- gerektiğini kavramasıdır.
Kendinize ne arzu ettiğinizi sorun. O tezahür edecektir.Gitmek istediğiniz yöne gidin.Hissedin.Her şey içinizdeki Tanrı’nın şanı için tezahür edecektir.
296 syf.
·3/10
J.Z.Knight isimli Amerikalı bir kadının "kanal" olarak kullanıldığı, 1978 den beri ABD de yapılan toplantılarda anlatılanlardan derlenmiş bir eser. Sözde tanrı ve evreni anlatan, Buddha benzeri değişik bir tinsel bakış açısının empoze edildiği bir kitap. Doğrularla yanlışların harmanlandığı , sonucunda garip bir dini ideolojinin çıktığı , fikirler yumağı. Tavsiye edecek bir tarafını bulamadım, ben
296 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
İlgilendiğim spirütüel kitaplar içerisinde ,sorularıma yanıtlar bulduğum ve beni çok etkileyen bir kitap oldu..Çok sevdim..Ancak bu kitabı okumak ve keyif almak için spirütüel konularda epey bir okuma yapıp belli bir kıvamda olmak gerek diye düşünüyorum ..İlgilenenlere çok tavsiye ederim..
296 syf.
·5 günde·Beğendi·Puan vermedi
'Kendinizi daha çok sevmeyi ve biliş içinde yaşamayı daha çok istediğinizde beyniniz varlığınızı kuşatan Tanrı tarafından giderek daha çok açılır.
O zaman bedeninizden daha fazla bir şey olursunuz.
Sizi birarada tutan olursunuz.
Sabahınız geliyor tıpkı benimkinin geldiği gibi.'
Demiş Ramtha, herkese okumasını ısrarla tavsiye ediyorum. Kabul etmek için değil bilgiyi anlamak için de okuyabilirsiniz.
296 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kişisel gelişim kitaplarının “iste senin olsun”
sığ algısından fersah fersah uzakta, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi eserlerini okumayı meziyet kabul edip( ki her bir kitap başlı başına bir kişisel gelişimdir anlayabilene ve yaşamına entegre edebilene) kişisel gelişim kitaplarını hor görenlere inat kişiyi öz benliği ile buluşturuyor yazar Ramtha. Kişinin kendini tanıma yolunda Harika bir kılavuz. Kendini sevme ve değer verme içine dönmek ile olur içindeki seni görmekle. Gerçeği arama diyor yazar sadece OL.
Beyin sorulan sorulara mutlaka bir cevap verir ve zamanı gelen kitap okuyucuyu bulur. Algın ilgin kadardır
"Tiranlar, sizin koltuğunuzda gevşeyip ekran başında aptallaşmanızdan yanadır. Dışarı çıkın. Bilmediğiniz yerlere gidip, tanımadığınız insanlarla konuşun. Yeni arkadaşlıklar kurarak onlarla görüşmeyi sürdürün."

Tiranlık Üzerine / T. Snyder

Yazarın biyografisi

Adı:
J. Z. Knight
Unvan:
Yazar
Doğum:
Roswell, New Mexico, ABD, 1946

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 82 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 131 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.