James C. Washburn

James C. Washburn

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
5
Okunma
·
1
Beğeni
·
85
Gösterim
Adı:
James C. Washburn
Unvan:
Yazar
Doğum:
1949
James Washburn (1949), kırsal WI'da yaşıyor ve hayatının çoğunu Kuzey Amerika'da gezerek geçirdi. 1983'te WI Eyaleti Öğretmenliği'ne aday gösterildi ve 33 yıl eğitimden sonra 2004'te emekli oldu.
Hayatta kimi şeyler güzel kimi şeyler kötü görünse de gözüne, aslında bunların her biri ruhunun o kusursuz tasarımında belli bir yere sahiptir.
Niggabeun (batı) güneşin kendisini sakladığı ve gecenin hakimiyet kurduğu yöndür. Gece bizi içimize bakmaya çağırır. Dinlenmemizi ister ki böylece sürekli meşguliyetten ve aslında önemli olan ne varsa göz ardı etmekten bizi bir müddet alıkoyar.
Biz insanlar Yaradan'ın varlığında ve hayatın ışığında yaşamadığımızı sanırız. Kendimizi kandırırız ve çoğu zaman bize hep öğretilen şey, Gichi Manidoo'nun (Yüce Ruh) yaratılanlardan hoşnut olmadığıdır. O'nun ışığına layık olmadığımızı sanırız ve bu yüzden karanlığa mahkum olduğumuza inanırız ki bu aslında kocaman bir yalandır. Her insan Yaradan'ın asla sönmeyecek ışığıyla açar bu âleme gözlerini.
Senin elinden tuttuğumda daha kolay yürüyebiliyorsun. Yolumuz engebeli bile olsa elinden tuttuğum anda emin ol düşsen bile canın çok acımayacaktır. Hatta bazen iri kayalıkların ya da geçit vermez çalılıkların arasından geçerken de bir elim sendedir. Belki sen bunu hatırlamazsın ama hiçbir zaman yanına gidip seni öylece kucağıma almam. Bana ulaşana dek çalılarla ya da koca taşlarla mücadele etmeni isterim. İşte bu sana olan saygımdandır. Yaradan da böyle yapar.
Güneşin Doğu'dan doğması öğretisindeki ders, karanlığın hiçbir gün seni zorda bırakacak kadar uzun sürmeyeceğidir. Ancak sen o anı yaşarken sanki gece hiç bitmeyecekmiş gibi durur. Yani zaman zaman herkesin hayatında karanlıklar olacaktır. Güneş yılın bazı zamanlarında erken bazı zamanlarında geç doğar. Bazen karanlık çok uzun sürse de yolun sonu hep aydınlıktır.
Hepimiz masum doğarız ama olgunlaşmamızla orantılı olarak düşünme biçimimiz de hayatımızı kontrol etmek ve savunmak mecburiyetinde olduğumuz yanılgısıyla evrimleşir. Ancak yapmamız gereken bu yanılgının ötesine geçmektir. Gerçekten var olmanın kendimizi koruma güdüsünden vazgeçmenin cazibesini keşfetmek olduğunu görmektir.
James C. Washburn
Sayfa 78 - Zahradan Yayınları
O asla terketmez seni. O asla vazgeçmez senden. Belki de uzun süredir ortalıklarda değilmiş gibi hissetsen de aldırma, hiçbir şey seninle ebedi sevgilin arasına giremez. Unutma... Dünya ilk geldiğinde seninle konuşurken sana sormadı. Senin içinde otağını kurmaya karar veren kendisiydi çünkü senin topraklarını sevdi. Bu durum, Yaradan'ın evlatlarının hepsinde böyledir. O, şefkatli bir babadır ve O'nun yakınlarda olmadığını düşündüğün anlarda bile seni terketmez.
James C. Washburn
Sayfa 48 - Zahradan Yayınları
Hepimiz tek kaynaktan çıksak da birbirimize benzemeyiz. Tıpkı çakıl taşları gibi bizler de farklı şekillerde ve renklerdeyiz. Güneşi farklı yansıtırız. Dünyaya farklı açılardan bakarız. Tıpkı kaya gibi olur bazılarımız; serttir, pürüzlüdür. Bazılarımız daha narindir; hemen kırılabilir.
Pek çoğu aslında kendi suretlerini yansıtan tanrılarını diğer insanlara karşı duydukları kuşkuları haklı çıkarmak için kullanırlar. Onlar tanrılarının sadece kendilerini sevdiğini söylediğini iddia ederler. Çünkü Yüce Ruh'un sevgisinin kanatlarının ne kadar açılabileceğinden ve O'nun nazarında hepimizin eşit seviyede değer arz ettiğinden haberleri yoktur.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
James C. Washburn
Unvan:
Yazar
Doğum:
1949
James Washburn (1949), kırsal WI'da yaşıyor ve hayatının çoğunu Kuzey Amerika'da gezerek geçirdi. 1983'te WI Eyaleti Öğretmenliği'ne aday gösterildi ve 33 yıl eğitimden sonra 2004'te emekli oldu.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 5 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.