James Howard Kunstler

James Howard Kunstler

Yazar
8.0/10
5 Kişi
·
19
Okunma
·
0
Beğeni
·
320
Gösterim
Adı:
James Howard Kunstler
Unvan:
Yazar
Doğum:
New York, ABD, 19 Ekim 1948
" Görünüşe bakılırsa, insanın ruhunda mikrodalgada pişirilen dana yahnisinden ya da konservelenmiş ziyafetlerden daha kuvvetli bir etki yaratacak bir şeyler bulmaya duyulan ve giderek artan arzu, eğitimli yüreklerde bile çok derinlerde gizliydi."
" Pek çok eğitimli kadının ev hanımlığını, baş düşmanları erkekler tarafından onların yükselmelerini engellemek amacıyla icat edilmiş, enayice bir oyun olarak gördüğü bir çağda bunda başarılı olmak oldukça zorlu bir işti. "
Günlerim harikulade bir özgürlükle geçti
Huzur dolu minik kuşlar kaygısızca,
Daldan dala uçup mutluluğu seçti
Onlar da benim gibi kutsanmıştı
Onlar da benim gibi kutsanmıştı
Sor akıp den suya
Düşmüş mü tek bir damla gözyaşım
Sor soluk alıp veren boralara
İç geçirip üflemiş miyim onlara doğru bir nefes
Üflemiş miyim onlara doğru bir nefes.
Bunun yanında, iyi geliri olanlar da dahil olmak üzere, her geçen gün pek çok Amerikalı küçümsedikleri ruhsuz, yapay yerlerde, iyi bir yaşamla ilgili idealleriyle alay eden evlerde, ev işlerini kolaylaştırarak evliliğin ortak kullanıma dair tüm kuralları yok eden ev aletleriyle kuşatılmış evlerde yaşamaya başlıyorlardı kuşkusuz. Ta ki çiftlerin bir arada kalmasının ana sebebi aynı televizyon programlarından hoşlanmaları haline gelene dek. "
400 syf.
·Beğendi·8/10
Çok uzun zaman önce okumuştum bir beklentim olmadan okudum sonra o kadar hoşuma gitti ki ben bile inanamadım yeni ütopyalardan son derce gerçekçi çiz yeni dünya tasvirini.Gezegeninimizi daha ne kadar yıpratabiliriz diye soruyor bir nevi kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
James Howard Kunstler
Unvan:
Yazar
Doğum:
New York, ABD, 19 Ekim 1948

Yazar istatistikleri

  • 19 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.