1000Kitap Logosu
James Kingsland
James Kingsland
James Kingsland

James Kingsland

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.5
2 Kişi
11
Okunma
0
Beğeni
77
Gösterim
Unvan
Yazar
Yaşamı
James Kingsland, Nature, New Scientist ve Guardian için çalışan yirmi yıldan fazla deneyime sahip bir bilim ve tıp gazetecisidir. Son beş yıldır, Guardian’ın Notlar ve Teoriler blogunda editörlük yapıyor. 'Plastik Beyin' adlı kendi blogunda, sinirbilimi ve Budist psikolojisi hakkında yazılar yazıyor. James Kingsland, Siddhartha'nın Beyni: Meditasyon, Farkındalık ve Aydınlanmanın Bilimi kitabının yazarıdır.
Ayhan YETKİN
Siddhartha'nın Beyni'yi inceledi.
384 syf.
·
16 günde
·
4/10 puan
Genel olarak meditasyon,farkındalık,yoga gibi alıştırmalara bilimsel açıklama getirmeye çalışmış.Daha kısa olsa daha verimli olabilirdi. Bazı yerlerinde çok sıkıldım.meditasyon ve yoga nın yararlarına bilimsel destek arayan insanlar için okuması keyifli olabilir.
Siddhartha'nın Beyni
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Betül
Siddhartha'nın Beyni'yi inceledi.
384 syf.
Meditasyon ve farkındalık ile ilgili yapılan bilimsel araştırmaları inceleyen kitap Siddhartha Gautama’nın aydınlanma yolunda hayatından anekdotlara da yer veriyor. Budist yazarın gazeteci kimliği kitapta yer alan araştırmalarda ve bunlara dair yorumlarında ortaya çıkıyor. Bölüm sonlarında meditasyon yapmak isteyenlere yol gösterici kılavuzlar anlaşılır bir dille sunulmuş. Kitabın bütününde ise tıbbi terimlere yabancı iseniz zaman zaman sıkılabilirsiniz. Fakat Siddhartha ve onun aydınlanma yoluna ilgi duyanlar için oldukça bilgilendirici bir kitap.
Siddhartha'nın Beyni
OKUYACAKLARIMA EKLE
1