Jan Myrdal

Jan Myrdal

Yazar
6.0/10
1 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
16
Gösterim
Adı:
Jan Myrdal
Unvan:
İsveçli Yazar
Doğum:
Bromma, İsveç, 19 Temmuz 1927
Simdi dünyanın durumunu bir kez daha analiz edebilir, savaşları tarif edebilir ve çoğunluğun niçin aç ve yoksul olduğunu açıklayabiliriz. Ama artık açıklamıyoruz.
Bizler bilinç sahipleri değil, mantık orospularıyız.
19 yaşındayken L. ile odasında oturmuş konuşuyorduk. Mutsuzluktan bahsediyor, kendini asmak istiyordu. 3 saat sonra beni ikna etmişti. Bulunduğu durum, yaşadığı dünya ve geleceği acısından kendisini asması mantıklıydı. Tavan arasına gidip kendisini asacağını söylediğinde elini sıktım, Allaha ısmarladık dedim ve ayrıldım. Insanın seçme özgürlüğü var.

Tavan arasına çıkıp kendisini asmış. Teorik olarak her zaman mantığa ve tercih hakkına inandığını söyleyen ortak arkadaşlarımız benim tutumumu anlamadılar.
196 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitap; bir deneme yahut roman kitabı değildir. Yazar bu kitabında kendi yaşantısındaki olayları öfke, mizah, ıroni gibi kavramlarla okuyucuya sunuyor. Açık yüreklilikle ve tum maskelerini bir kenarda tutarak yazdığı kitapta olaylara karışan kimseleri; isimleri, isimlerinin baş harfleri yahut sadece zamir ile ifade ederek ayrı bir anlatım oluşturmuş
Kronolojik anlatıma başvurmadığı için doğrudan biyografi eseri demek yanlış olur ancak İsveçli bir entelektuelin, sahte hayat ve duygularının ağır bastığı eserden önemli ayrıntıları post halinde paylaşma gereği duydum. Ancak şu da bilinmelidir ki, bu kitabın bir kaç alıntı ile ifade edilmekten çok daha fazlası olduğunu hiç kuşkusuz belirtmek isterim.
Keyifli okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jan Myrdal
Unvan:
İsveçli Yazar
Doğum:
Bromma, İsveç, 19 Temmuz 1927

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.