Janet Whalley

Janet Whalley

Yazar
7.6/10
8 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
28
Gösterim
Adı:
Janet Whalley
Unvan:
Yazar
Doğum:
25 Aralık 1945
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
672 syf.
·11 günde·Beğendi·8/10 puan
Durumumdan kaynaklı bilgilenme amaçlı okuduğum bir kitap olduğu halde, benim hızıma göre 672 sayfayı hızlı okudum, şaşırdım kendime. Gerçekten bilgi donanımı yüksek insanlar tarafından yazılmış bir kaynak kitap olmuş. Bir kere okuyup bitirmek yetmeyecek elbette sanırım surekli faydalanacağım bu kitaptan. Gerek doğum süreci gerekte sonrası için. Çoğu şeyi mesleğimden kaynaklı biliyor olsamda, ebeveynlik konusu meslegimede bana da biraz uzak tabi. Sanırım kolay olmayacak(!) Her cümlesini aklıma kazımak istedim. Paranoyaklasiyor muyum ne? Yok yok progesteron kafası. Gebe arkadaşlarım bilinçli olun. Okuyun. Çok okuyun. Bu kitabı da okuyun. Benden öneri.
672 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kitap çok iyi bir rehber kitap. Özellikle bölümümle çok alakalı. Ve derslerde gördüğüm her bilgiyi kitapta da görebiliyorum. Bu kitap hem doğum yapacakların hem de sağlık okuyanların başucu kitabı olmalı.
672 syf.
·161 günde·Beğendi·10/10 puan
Doula adayı olarak kitap bizim için tam bir başucu kitabı. Takıldığımızda açıp bakmalık bir rehber kitap.
Özellikle ebelerin daha sonra teknik olarak da bir şeyler öğrenmek isteyen annelerin okumasını tavsiye ediyorum...
672 syf.
·8/10 puan
Bu kitapta ne ararsanız var. Kitap sanki ebelere, hemşirelere yazılmış gibi...O derece her şey var. Hani aklınızdan geçen hangi soru varsa mutlaka bu kitapta cevabı var. Ama kitabın okuması biraz sıkıcı. Kitap baya ansiklopedi gibi uzun ve renkli falan değil birde bilgi yüklü olunca okuması cidden zor olabilir. Ama kitapta bolca tablo var onlarda rehber niteliğinde yol gösterici olabilir. Bazı yerler boş yere uzatılmış gibi gelse de kitapta her sey birbiri ile tutarlı. Ben hemşire olduğum için okurken çok zorlanmadım. Kelimeleri anlama zorluğum olmadı ve zaten bir çoğunu biliyor olmamdan kaynaklı bazı yerlerde bitse de gitsek moduna girdim. Ama siz merakla okuyabilirsiniz. "Ben her şeyi A dan Z ye bileceğim arkadaş" diyenler okuyabilirler.

Yazarın biyografisi

Adı:
Janet Whalley
Unvan:
Yazar
Doğum:
25 Aralık 1945

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 22 okur okuyacak.