Jennifer L. Armentrout (J. Lynn)

Jennifer L. Armentrout (J. Lynn)

Yazar
8.3/10
2.552 Kişi
·
7.526
Okunma
·
334
Beğeni
·
16295
Gösterim
Adı:
Jennifer L. Armentrout (J. Lynn)
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Martinsburg, Amerika Birleşik Devletleri, 11 Haziran 1980
Jennifer Batı Virgina’da, Martindburg şehrinde yaşıyor. Onun hakkında duyduğunuz her söylenti doğru değildir. Yazım işiyle yoğun olarak ilgilenmediği zamanlarda kitap okuyarak, egzersiz yaparak, berbat zombi filmleri izleyerek, yazıyormuş gibi yaparak, kocası ve Jack Russel köpeği Loki ile vakit geçiriyor.

Yazar olma hayali, vaktinin büyük bir kısmını kısa hikâyeler yazarak geçirdiği matematik derslerinde başladı. Bu, matematikten kötü notlar almasının da en büyük sebebidir. Jennifer genç okurlar için paranormal, bilim-kurgu, fantezi ve modern aşk hikâyeleri yazıyor. Ayrıca J. Lynn takma adıyla yetişkinler için aşk romanları da yazıyor.
"En saf ruha sahip insanlar en büyük kötülükleri yapabilir. Hiç kimse mükemmel değildir, ne oldukları yada hangi tarafta savaştıkları bu gerçeği değiştirmez."
Sehpadan bir kitap ayracı aldım ve kitaba sokuşturdum. Uçları kıvrık sayfalar bütün kitapseverlerin korkulu rüyasıydı.
Oldum olası kendimi kitapların arasında kaybederdim. Kitaplar her zaman memnuniyetle balıklama atladığım, bir kaçış yolu olmuştu.
Bir şeye kendini kaptırdığında, yapman gerekeni yapmaz, söylemen gerekeni söylemezsin. Ancak iş işten geçtikten sonra şunu yapsaydım, bunu söyleseydim diye yanarsın.
"Kendime mümkün olan en salakça şeyi söyledim. Bu karanlık tünelin sonunda ışık olduğunu. Onun ardından da en beylik lafı getirdim. Her inişin bir çıkışı vardır. "
Annem her yerde kitap olmasından nefret ediyordu. Aslında her yerde değillerdi. Sadece ben neredeysem onlarda oradaydılar; mesela kanepede, mutfak tezgahında, çamaşır odasında, hatta banyodaydılar. Sözümü dinleyip de yerden tavana kadar bir kitaplık kursa böyle olmazdı.
"Kedi yavruların... olduğuna inanamıyorum." Parmaklarımı eğip büktüm ve ufaklık parmaklarıma ulaşmaya çalıştı. "İsimleri ne ?"
Roth kahkaha attı. "Bunun adı Fury. Beyaz olan Nitro ve siyah da Thor."
"Ne ? Bu sevimli şeyler için böyle isimler seçtin ama dev bir yılana Bambi ismini mi verdin ?"
340 syf.
·3 günde·7/10
Jennifer L.Armentrout kitaplarını çok seviyorum ama kitaplarında çeviri hatalarının olduğu düşünüyorum, çünkü bu denli güzel bir kurgusu olan bir kitabın kusurlu diyaloglarının olması pek kitabın kalitesine yakışmıyor.
Kitap gerçekten çok güzeldi oldukça da sürükleyiciydi. Richelle Mead vampir akademisini yazarken sanırım bu seriden etkilendi, çünkü kurgusu ve karakterleri neredeyse bire bir aynıydı. Özellikle ana karakterler arasındaki kişilik benzerliği oldukça göze çarpıyordu.
208 syf.
·2 günde·3/10
Sanırım okuduklarım arasından beğenmediğim ilk Jennifer L. Armentrout, kitabı. Konusu özgün değildi, kitabın kurgusu ve dili Karen Marie Moning'in ateş serisin çocuksu hali gibiydi, belki yazar bu romanı yazarken Kelt mitolojisinden esinlenmiş olabilir ama okurken ateş serisi ile olan fazla benzerliği beni ne yazık ki sıktı, o nedenle sürekli sayfa atlayarak okumak zorunda kaldım.

Tabi bu inceleme benim tamamen kişisel bir görüşüm, Jennifer L. Armentrout kitaplarını seviyorsanız eminim bu kitap da aynı ölçüde hoşunuza gidecektir, karakterleri olsun dili ve anlatımı olsun diğer kitaplarından farklı değildi, ben sadece ateş serisinin hem türkçesini hem ingilizcesini defalarca okumuş biri olarak sanırım kitaptan çok şey bekledim.

Gerçi şunu da ekleyeyim, yazarın kitaplarından asla güzel bir dil beklemiyorum kitaplarının wattpad kitapları tarzında bir dili var ama yazarın romanlarında benim sevdiğim şey kitaplarının kurgularının kendilerine göre bir özgünlüğünün olmasıydı. Bu kitabında ne yazık ki bunu göremedim.
428 syf.
·3 günde·7/10
Bu kitap bilindik romanlar arasına girmediyse, çok satanlar listesinde yerini almadıysa kapağı ve adı yüzünden almamıştır (yada ben çok beğendim ve biraz abartıyorum bilmiyorum). Kapağını ve adını gören erotik sanıyor ki bende öyle sanıyordum. Şahsen arkadaşım bana şiddetle önermemiş olsaydı mümkün değil okuduğum kitaplar arasına giremezdi. Kurgu çok güzel, ana oğlanımız da baya baya şekil yani, iblis prensinin hakını fazlayla vermiş yazar.
360 syf.
·2 günde·Puan vermedi
İlk okumaya başladığımda roman bana o kadar kötü gelmişti ki dilini beğenmedim diyaloglar basit nasıl desem bu nasıl bir roman demiştim, her seferinde biraz daha okuyayım düzelmezse bırakmayı düşünüyordum, tabi böyle diye diye bir bakmıştım ki beş kitap üç gün içerisinde bitivermiş .

Her ne kadar kitabın çevirisi güzel olmasa da seri o kadar sürükleyici ve o kadar güzeldi ki, bu türdeki başka bir kitaptan mümkün değil lux serisinden aldığım zevki alacağımı sanmıyorum, bu türden serileri seviyorsanız mutlaka okuyun emin olun pişman olmazsınız

Bu seriye benzer kitap önerilerine açığım, cidden bitince boşta hissettim kendimi ... Başka bir kitap okuyamıyorum şu an, o kadar alışmışım ki kitaba keşke hiç bitmeseydi hep devam etseydi bu seri ...
428 syf.
·7/10
Sanırım kitap kapakları daha farklı olsaydı bu seri daha çok okunabilirdi. Beni kendine çeken arka kapak yazısıydı. İlginç yerlere gidebilir diye düşünerek başladığım kitabı bir solukta okudum.
Yazarın espiritüel dili, merak ettirici unsurları en doğru yerde kullanışı, ve ikinci kitabı almak için gerçek bir sebep verici o muhteşem sonuyla ben bu kitabı çok sevdim. Fantastik kitap arayanlara tavsiye ederim. Yalnız Dex yayınları kitabı o kadar kötü basmışki okurken ben bu kitabı yırtarım korkusuyla satın almayıp pdf'inden okudum. Bu yüzden satın alacakları buradan uyarayım.
396 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Her ne kadar kalbimde yazarın diğer serileri kadar yer etmese de J.L.A kitaplari bitince bir boşluğa düşüyorum. Ordaki dünyaya kendimi kaptırmış giderken kitap bitince ambale oluyorum. Fantastikte tek geçerim dediğim yazarlardan kendisi. Dili, olay örgüsü, akıcılığı ... her kitabında olağanüstüydü. Elimde tek bir kitabı kaldı. Bunun icin üzülüyorum.
208 syf.
·3 günde·7/10
Jennifer Armentrout. Özlemişim okumayı. Okuduğum 11. Kitabi olduğu içindir belki ama aynı buldum. Yani doger serilerine benzer olaylar. Benzer karakterler, hatta benzer ifadeler. Aynı müstehcen anlatım. Kitaba yapacağım yorum sanırım yeterli bir kitaptı olacaktır. Benim için bir Lux ya da Karanlık Elementler olamadı. Onlar efsaneydi. Kitabın içeriğine gelince öncelikle baş kızın bir kaç yerde kendini oldukça çirkin olarak betimlemesi düşlerimde çirkin bir kiz oluşturmama neden oldu bundan hoşnut değilim. Ayrıca buçukluk nedir yahu başka kelime mi yoktu. Melez, halef yada mitolojik bir isim olabilirdi lakin buçukluk cok gülünç geldi bana. 3. Kitap da henüz çevrilmemiş zaten ama ne düşünürsem düşüneyim jenniferi alıp okurum. Vazgeçemem ondan.
512 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Serinin en uzun (çünkü 1 buçuk kitap), en hareketli, en karmaşık ve ne yazık ki en mantık hatasıyla dolu olan parçası... Şu ana kadar en az beğendiğim kitap oldu seride. Mantık açığı çok fazlaydı ama göz ardi ettim çünkü okumak cok keyifliydi. Gelsin final...
492 syf.
·7/10
Kitabı bir iş günü olmasına rağmen on iki saat içinde bitirdim. Uzun zamandır okuduğum en sürükleyici kitaptı. Hatta patronuma yakalanmama dahi sebep oldu ki bu sadece yazara olan zaafımı arttırdı o kadar. Ama bunların hiç biri kitabı mükemmel yapmaya yetmiyor tabi.
https://expectokitabum.blogspot.com.tr/...jennifer-l.html#more
408 syf.
Bugün kökeni bitirmeden uyumak istemedim. İyi ki de uyumadım. Jennifer her zamanki gibi bombayı sona saklamış. Köken de luxenlere daha bir aşina oldum diye düşünüyorum. Daidalos'un yaptıkları hakkında neyin doğru neyin yanlış olduğunu ben bile çözemedim. Katy'nin şu " kendini hiçbir şey için suçlama daemon hiçbiri senin hatan değil" düşünce stili beni köken de çıldırttı. Daemon hem katy'i melez yaptı hayatını çaldı adeta, herşeyini elinden aldı bütün bu olacakları bile bile; ama katy hala daemon a toz kondurmuyor. Çıldıracağım cidden.
Köken de Archer'a karşı tuhaf şekilde sempati duydum. Zihni okuyabilmesi falan çok hoşuma gitti :D Ve içimin parçalandığı bir kısım da daemon ailesine sarılırken katy'nin annesine sarılamıyor olması çok adaletsizdi. O kısımda Daemon'u boğasım geldi diyebilirim. Daha fazla kendimi kaptırıp ayrıntılara girmeden gidiyorum ben :)
Kitabın kapağını kapattığımda ağzım tabiki :O şeklindeydi.
Her zaman ki gibi müthiştin Jennifer :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Jennifer L. Armentrout (J. Lynn)
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Martinsburg, Amerika Birleşik Devletleri, 11 Haziran 1980
Jennifer Batı Virgina’da, Martindburg şehrinde yaşıyor. Onun hakkında duyduğunuz her söylenti doğru değildir. Yazım işiyle yoğun olarak ilgilenmediği zamanlarda kitap okuyarak, egzersiz yaparak, berbat zombi filmleri izleyerek, yazıyormuş gibi yaparak, kocası ve Jack Russel köpeği Loki ile vakit geçiriyor.

Yazar olma hayali, vaktinin büyük bir kısmını kısa hikâyeler yazarak geçirdiği matematik derslerinde başladı. Bu, matematikten kötü notlar almasının da en büyük sebebidir. Jennifer genç okurlar için paranormal, bilim-kurgu, fantezi ve modern aşk hikâyeleri yazıyor. Ayrıca J. Lynn takma adıyla yetişkinler için aşk romanları da yazıyor.

Yazar istatistikleri

  • 334 okur beğendi.
  • 7.526 okur okudu.
  • 54 okur okuyor.
  • 2.065 okur okuyacak.
  • 38 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları