Joachim Köhler

Joachim Köhler

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
okuyor-dolu
28
Okunma
v3_begen_dolu
3
Beğeni
goz
821
Gösterim
Unvan
Alman, Yazar
Doğum
Waldenburg, Almanya, 1952
Yaşamı
1952’de doğdu. Würzburg, Tübingen, New York ve Stanford’da felsefe öğrenimi gördü. 1977’de Nietzsche’nin Neşeli Bilim’i üzerine yazdığı bir incelemesi yayımlandı. 1989’da daha sonra beş dile çevrilen Zarathustras Geheimnis (Zerdüşt’ün Sırrı) adında bir Nietzsche biyografisi yayımladı. Yazar halen bir Richard Wagner biyografisi hazırlamaktadır.
315 syf.
Nietzsches Letzter Traum
(..) varoluşumuzun anlamı, hayatta kalma uğruna verilen o sefil mücadelede değil, güç isteminde yatmaktadır.'' sırrın açıklandığı kitap olmuş. neden bu kadar geç okudum diye kendime kızmadım değil... kitap, Nietzsche'nin yaşamının son dönemini ele alsa da bunu hem bilişsel, hem özel yanlarıyla ele alıp bir kurgu içinde anlatmış. bir çok öznel değerlendirmelerde bulunmuş. -ki çoğu da doğru ve mantığa yakın çıkarımlar. özellikle yürüme tutkunu Nietzsche'nin torino'yu çok sevdikten sonra orada geçirdiği dönem hakkında bilgiye ulaşamadım. en azından bu kitapta yarı-kurgu da olsa o kısmı da tamamladım. yalnız, umursamaz, kendini aşmaya meraklı, sanat, müzik ve estetik meraklısı bir düşünürün son demlerini yaşamak mümkün. kendimi buldum bir kez daha bugün.
Nietzsche'nin Son Rüyası
ucnokta_yatay-1
yildiz
7.2/10 · 21 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
Reklam
315 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Nietzsche Ağladığında kitabının yolunda giden bir kitap. Fakat dokusu itibariyle çok farklı kişileri merkezine alıyor. Şizofreni üzerine kitaplar hep ilgimi çekmiştir, Nietzsche'nin gözünden delilik üzerine bir sorgulama görmek de güzeldi. Ayrıca devrin elit kesimi hakkında güzel tasvirler yapıyor. Yer yer uzayan felsefe ve sanat tartışmaları ilgisi olmayanları sıkabilir.
Nietzsche'nin Son Rüyası
ucnokta_yatay-1
yildiz
7.2/10 · 21 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.