Joel Fuhrman

Joel Fuhrman

Yazar
8.9/10
7 Kişi
·
12
Okunma
·
3
Beğeni
·
352
Gösterim
Adı:
Joel Fuhrman
Unvan:
Dr. Yazar
Doğum:
New York, New York, ABD, 2 Aralık 1953
C vitamini desteğinin (günde 200 miligram veya daha fazla) pek çok yetişkinde üst solunum yolları enfeksiyonlarının görülme sıklığında bir azalma sağlamadığı sonucuna varılmıştır.
Bağışıklık işlevinde önemli bir rol oynayan çinko pek çok kişinin sınır altı seviyelerde eksikliğini yaşadığı hayati öneme sahip bir mineraldir. Çinko için alınması tavsiye edilen günlük doz 15 miligramdır, bu miktar destek almayan veya çinko katkısı sağlanmamış yiyecekler yiyenler - özellikle vejetaryenler veya deniz ürünleriyemeyenler gibi - genellikle bu miktarı karşılayamazlar.
Güçlü bir bağışıklık sistemi için hafızanıza kaydetmeniz gereken beş basit kural:

1.  Her gün bir büyük tabak salata yiyin.

2.  Her gün çorba, salata veya bir başka yemek içinde en az yarım bardak fasulye/baklagil yiyin.

3.  Her gün en az üç taze meyve yiyin, özellikle yemiş, nar, kiraz, erik, portakal.

4.  Her gün en az otuz gram çiğ kabuklu yemiş ve tohum yiyin.

5.  Her gün en az bir büyük (çift porsiyon) yeşil sebze yiyin, çiğ, buharda pişmiş veya çorba ya da haşlama içinde.
Benim "besinsel" yaklaşımım, en güçlü ve koruyucu yiyecekleri karıştırmayı içerir, doğaldır zehirsizdir ve pek çok insani trajediyi önleyebilir - sadece hastalıklara ve kansere karşı bağışıklığımızı yenileyerek değil, aynı zamanda kalp krizi, inme ve bunamayı da önler.
Modern tıbbi bakım, öncelikli olarak kişi sağlığını geliştirme amacı ile ilgili olarak değil, ilaç endüstrisinin bir ilaç dağıtım kolu olarak gelişti. Hastanın iyilik durumunu en üst seviyeye çıkarma üzerine odaklanmış gerçek bir sağlık bakım sistemi daha iyi bir sağlık için engelleri ortadan kaldırma, sağlıklı alışkanlıkları teşvik etme (sigara içmeyi bıraktırma, egzersiz ve diyet iyileştirme gibi) ve hastalık nedeni olarak bilinen kimyasallar, zehirler ve bilinen diğer etkenlere maruz kalmaları önlemelidir. Bunun yerine, hepsi zehir ve tehlike içeren, ilaç yazımı, her diyet kaynaklı sağlık sorununda öncelikli müdahale şeklini almıştır.
Soğuk algınlığı ilaçları, antibiyotikler, ağrı ilaçları, bağışıklık veya kan basıncı veya şeker hastalığı ilaçlan olsun, yanlış algı bunların hayat kurtarıcı müdahalelerinin dramatik bir şekilde yaşam sürelerimizi uzattıkları inancıdır. Kafa karışıklığımız anlaşılır bir şeydir: genel anlatım ile ilaç çalışmaları olası yan etkileri saklamak için tasarlanmışlardır ve uzun süreli ilaç kullanımından kaynaklanan olumsuz sonuçlar çoğunlukla gizlidir veya bilinmez. Aynı zamanda çoklu ilaç kullanımının yan etkileri ve riskleri daha da çoktur.
Ama sizi uyarmama izin verin: daha fazla tıbbi bakım, daha fazla ilaç, daha fazla aşı ve daha fazla doktora maruz kalma Süper Bağışıklığı doğurmaz. Aslında, tıbbi bakım çözüm değil, sorunun bir parçasıdır.
Antioksidan, vitamin ve fitokimyasalların faydalı varlığını içermeyen kalorileri tüketmek hücre içinde artık maddelerin birikmesine yol açar. Yeterli bitki kaynaklı mikro besinler içermeyen beyaz ekmek veya diğer işlenmiş yiyecekler yediğinizde, vücut normal hücre artıklarını uzaklaştıramaz. Hücrelerimiz normal işlev için ihtiyaç duyduğu çiğ malzemeleri sağlayamazlarsa, erken yaşlanırız ve hastalıklara karşı duyarlı hale geliriz.

Üç makrobesin - yağ, karbonhidrat ve protein - bize kalori sağlarlar. Amerikalılar kesinlikle çok kalori alırlar, ama diyetinizi aşırı miktarda az yağ içerirse, bunun sağlık açısından hiçbir sağlık avantajı olmaz. Ben bilinçli olarak diyette bulunan her makrobesin için özel bir oran vermem ve yağdan kaçınılmasını tavsiye etmem. Her kalori kaynağının kesin miktarlarını ayrıntılı olarak belirlemeye çalışmak insan beslenmesinde en kritik konuyu gözden kaçırmaya neden olur.
Prestijli tıp dergilerinde yayınlananlar artık dikkatli bilim değil, ama esas olarak ilaç reklamlandır. Tıp mesleği uygulayıcılarına sunulan ve öğretilen bilgiler onların ilaç şirketleri ıçın olan faydalarına göre şekillendirilirler ve temel amaç şirket karlarını yükseltmektir.
besleyici bir diyet HIV, mononükleoz, uçuk ve grip gibi viral hastalıklar için etkili bir müdahaledir, çünkü viral değişimler baskılanacak, hastalık yapıcı potansiyel ve virülans kısıtlanacaktır.
306 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bazı kitaplar vardır, dünya'da bütün insanların okuması gereken. işte bu da öyle bir kitap. hakkında yorum yazılmamış olması beni çok şaşırttı ve bunu özenle yapma işini sanırım şu an kendime görev edindim.

İlk olarak sizde benim gibi sürekli hasta olan (grip, nezle, orta kulak iltihabı, psikolojik sıkıntılar, eklem ağrıları, retina sorunları, midesel ve bağırsak sorunları gibi uzar gider) biriyseniz kesinlikle okumanız gereken bir kitap. mutlaka ve mutlaka okumalısınız!!!!

kitapta bu hayatta çocukluğumuzdan beri yanlış olan ve böyle süre gelen yanlış beslenme alışkanlıklarının kökenine iniyoruz. ne yemeliyiz, ne yememeliyiz? Bu covid-19 döneminde televizyonlarda bas bas bağırıyorlar bağışıklık güçlendirmek için. peki bu takviye vitaminlerle, meyve-sebzeyle, su ile olabilecek bir şey mi? Hayır.
Bağışıklık hücrelerinin yüzde 70 kadarı bağırsaklarımızda bulunur, peki biz bağırsaklarımıza nasıl davranıyoruz?

Kitabın kısaca bahsettiği şey ise YEŞİLLİK YEYİN. sürekli ve ağırlıklı olarak yeşillikle beslenin. yaklaşık vegan olun. neden? çünkü biz insanlar evrimleşirken sebze tüketmiştir ve süper bağışıklık bizim genlerimizde vardır!

envai çeşit yeşillik yenmesi algısına o kadar karşıydım ki. benim için yeterli olmadığını savunan, yeşilliklerin benim beslenmemde eksiklik oluşturacağını düşünen bir CAHİLDİM.

Lahana yeyin arkadaşlar. karnıbahar, brokoli, kale, şalgam yeyin arkadaşlar. bu bahsettiğim besinlerin tamanını hayatımda bir ya da iki kez yemişimdir ve kız kardeşim bir kanser hastası. ailede hatta sülaledeki tek kanser hastası. ailemizde yok demeyin bizim gibi.

hayatınızda hastalık ve ilaç olmasını istemiyorsanız, kanser olmak ve kanserden sevdiklerinizi kaybetmek istemiyorsanız OKUYUN, OKUTTURUN!!!

Yazarın biyografisi

Adı:
Joel Fuhrman
Unvan:
Dr. Yazar
Doğum:
New York, New York, ABD, 2 Aralık 1953

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 12 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 17 okur okuyacak.