Julie Maroh

Julie Maroh

Yazar
9.7/10
3 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
34
Gösterim
Adı:
Julie Maroh
Unvan:
Yazar, İllüstratör
Doğum:
Lens, Pas-de-Calais, Fransa, 1985
Hoşca kal, el sıkışmaya gücüm yok. Üzülmek, kaş çatmak yok. Şu anda ölmek yeni bir şey değil. Çünkü yaşamak da yeni değil.
çocukken oyun oynarsın, düşersin dizin kanar, sen yine oynamaya devam edersin. yaran’da kanamaya. Ben sevmeye devam ediyorum yaram’da kanamaya.
156 syf.
Yönetmen Abdellatif Kechiche'nin 2013 tarihli Cannes Film Festivalinden ödüllü çok beğenilen filminin uyarlandığı tutkulu ve hüzünlü bir grafik roman.

Genelde ünlü filmlerin sonrasında çizgi romanları yapılır, açıkçası okumadan önce ben de filmden uyarlanmış bir çalışma olarak düşünmüştüm. Biraz inceledikten sonra filmin bu grafik romandan uyarlandığını görünce hem şaşırdım hem de romanın gözümdeki değeri bir kat daha arttı.

Filmi izleyenler zaten konusuna aşinadır. Lise öğrencisi Clementine'nin cinsel kimliğini keşfedişi, Emma ile tutkulu ilişkisi, arkadaş çevresi ve ailesinin reddedişleri ile hüzünlü sona doğru akan, yıllara yayılan öykü.

Çizimleri ve öyküsüyle ilgiyi hak eden güzel bir çalışma....

"Çizgi roman sadece tayt giyen süper kahramanlardan, pelerinli savaşçılardan, fantastik canlılardan ve kovboylardan ibaret değildir..."

Yazarın biyografisi

Adı:
Julie Maroh
Unvan:
Yazar, İllüstratör
Doğum:
Lens, Pas-de-Calais, Fransa, 1985

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.