Justine Picardie

Justine Picardie

Yazar
8.2/10
5 Kişi
·
17
Okunma
·
2
Beğeni
·
325
Gösterim
Adı:
Justine Picardie
Unvan:
İngiliz Moda ve Roman Yazarı, Editör
Tolstoy’un bir sözü : “Devrimciler güce kavuştuklarında her zaman yerini aldıkları insanlardan daha zalim olur çünkü bu işte yenidirler.”
Bir kadın evden kendine biraz çekidüzen vermeden -sırf nezaketten de olsa - nasıl çıkar hiç anlamam. Çünkü asla bilemezsiniz, belki de o gün, kaderle randevusunun olduğu gündür. Ve kader için ne kadar güzel olursanız o kadar iyi.
“ Dünyadaki en güçlü insanlar hep kadınlar olmuştur. Erkekler, kadınlarda hep başlarını yaslayabilecekleri bir yastık arar. Ufak birer bebekken onları kucağında taşıyan annelerinin arayışı içindedirler.”
Yaşım, beraber olduğum insanlara ve yaşadığım günlere göre değişir... Canım sıkkınken kendimi çok yaşlı hissediyorum.
Benden çok kötü bir ölü olur çünkü bir kez toprağın altına girdim mi, hiç durmadan büyür ve sadece yeniden dünyaya gelip her şeye baştan başlamayı düşünürüm.
352 syf.
·Beğendi
Chanel efsanesi diye bir şey var ; ki ölümünden sonra bile adıyla yaşayan bir kadın o. Bir azim ve başarı öyküsü. Yazar kapsamlı bir araştırma yapmış. Biyografik kitapları okumayı sevenler lütfen okusun.
Bu kitabı oylamayacağım zira beğenmediğimden bırakmış değilim dolayısıyla şuan olumsuz bir yorumu haketmiyor.Bir başka zaman diliminde,daha uygun bir ruh halimde tekrar elime alacağımı düşündüğüm kitaplarımın arasında yerini aldı.
398 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
“Chanel'in hikayesi terk edilmiş bir çocuk olarak başladı. Karanlık bir peri masalının kahramanı olan bir kız kadar kayıptı…

Yazar, Chanel'in bir manastır yetimhanesindeki yılları ve alışılagelmişin dışındaki yetişkinlik dönemine geçişiyle ilgili yeni detayları açığa çıkarırken, efsanevi moda ikonasının ışıltılı dış görüntüsünün altında yatanları inceliyor.

Chanel'in çalkantılı ve tutkulu ilişkilerine ışık tutan, son derece güzel bir şekilde resmedilen bu portrede, Coco Chanel'in kendine nasıl güçlü bir duruş yarattığını yeni ve keskin bir bakış açısıyla anlatılıyor.

Aynı zamanda Chanel'in gizli dilini ve sembollerini ortaya çıkarırken, hayatının ilk yıllarının, efsanevi stilindeki etkilerinin izini de sürüyor.

Yetimhanedeki sıradan bir kızdan güçlü bir kadına dönüşmenin hikayesi anlatılıyor kısaca

Yazarın biyografisi

Adı:
Justine Picardie
Unvan:
İngiliz Moda ve Roman Yazarı, Editör

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 17 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 32 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.