Kamil Çileçöp

Kamil Çileçöp

Çevirmen
8.7/10
7 Kişi
·
27
Okunma
·
0
Beğeni
·
0
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
156 syf.
·9/10
Devrimci insanların ruhunu doyuracak bir kitap. Bağımsızlıkları bir şekilde ellerinden alınan, sömürülen Cezayir halkının mücadelesi, dirilişi.. Bu uğurda uğraş verirken kazanılanlar, kaybedilenler.. Gerçi demokrasi getirme peşinde olan bir millet ama mücadeleci ruhları güzel. Tavsiye ederim.
156 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Cezayir halkı şuna karar verir ki, bağımsızlığa kavuşuncaya kadar, bedeninde ve şuurunda açılan yaraların mesuliyetinden fransız sömürgeciliği asla kurtulamayacaktır. (Syf.113)

İlk defa yabancı bir ülkenin bağımsizlık için neler yaptığını görmek için gerçekten okunası bir kitap. Ayrıca La Battaglia Di Algeri filmini de izleyip kitabın içinde anlatılari görmenizi sağlar.
156 syf.
·Beğendi·9/10
Tam bir sosyoloji ve psikoloji. Insanların inandiklari bir amac uğruna nelerden vazgeçebilecegini, toolumsal alanda da bireysel alanda da ne kadar değişebilecegini anlatan cok guzel bir kitap. Fransızların baski altinda yaptığı işleri, günümüzdeki iki yüzlülüğünü görmek, çabadan vazgecilmediginde neler başarilabilcegini çok güzel anlatmış. Kesinlikle okuyun

Yazarın biyografisi

Adı:
Kamil Çileçöp

Yazar istatistikleri

  • 27 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.