Karden Kasaplar

Karden Kasaplar

Yazar
8.2/10
5 Kişi
·
9
Okunma
·
1
Beğeni
·
85
Gösterim
Adı:
Karden Kasaplar
Unvan:
Yazar
Edna’yı aile mezarlığına gömdük. Çok şiddetli yağmur yağdı o gün. Edna, yağmurdan korkardı. Tabutun üstüne şemsiye açtım.
56 syf.
·Beğendi·8/10
56 sayfalık incecik, tazecik bir tiyatro senaryosu.. Yaşanmış bir olaydan alıntılanmış, inanılmaz güzel repliklerle duygular ifade edilmiş.
Özetle 2. Dünya savaşı sırasında Maria Cruie'nin radyoaktif bir buluşu olan Radyumun o dönemde sağlığa ve cilde iyi geldiğine dair binlerce reklam yapıldı. Abd radyum elementli sabunlar, kremler, diş macunları, radyumlu sular vb pek çok ürünün satışı yapıldı, binlerce insan bu radyoaktif elementten etkilendiler. (genel bilgi) Gelelim radyum kızlarımıza, 2. dünya savaşı sırasında fosforlu kol saatleri üreten bir fabrikada, kol saatlerinin rakamlarını fosforlu yeşil bir boya (radyumlu) ile fırça yardımıyla boyuyorlar. Fırçayı düzgün olması için dudaklarıyla düzeltip sivriltiyorlar. Zaman içerisinde 6 kızımız hastalanıyor. Bunun boyadan olduğu kanısına varıyorlar. Ve hukuki (tarihi) bir mücadeleyi okuyoruz.
56 syf.
·8/10
Etkileyici bir eser. Bir tiyatroda hayat buluşuna şahit olmak isterdim, fakat biraz geç kalmışım sanırım.

Gerçeklerden esinlenilmiş, iç burkan bir hikayeye sahip. Anlamsız, gereksiz uzatılmamış; anlatmayı vaat ettiği olaya yoğunlaşmış. Kısa ve öz.

Araştırdığım kadarıyla yazarın basılan ilk eseri buymuş. Umarım ileride Karden Hanım’ın başka kitaplarını da okuyabiliriz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Karden Kasaplar
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.