Karen Dionne

Karen Dionne

Yazar
8.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
36
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
288 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabı ilk görünce konusunu okuyacak kadar bile ilgimi çekmemişti. Çünkü kitabın ismi ve kapağı bana masal kitabı gibi göründü. Hatta bu isimde Hans Christian Andersen'in masalı bile var. ( Gerçi kitapta her bölüm başında bu masala yer verilmiş). Sonra bir arkadaşım gerilim kitabı olduğunu söyleyince kitabı biraz araştırdım ve almaya karar verdim.
İyi ki alıp okumuşum.
On dört yaşındaki bi kızın kaçırılıp bataklıktaki bir kulübeye hapsedilmesi ve on iki yıl boyunca hiç insan yüzü görmeyen bir kız çocuğunun babası ve annesi ile yaşamasını okuyoruz.
Anne ve babası dışında hiç kimseyle konuşmayan, insanların seslerinin birbirinden farklı olduğundan habersiz, teknoloji konusunda hicbir sey bilmeyen zavallı bir kız çocuğu. Ama buna rağmen avlanmayı, iz sürmeyi, hayvan derilerini yüzmesini, kuşların böceklerin isimlerini tek tek ögrenen küçük Helena.
Kitapta geçmiş ile günümüz arasında gidip geliyoruz. Babanın yakalanıp hapse girip kaçışını ve yıllar öncesine gidip bataklıkta yaşananlar. Kitapta kahramanlarımızın (anne, baba ve kız) verdiği tepkileri, hissettiklerini anlamaya ve kitabın sonunu tahmin etmeye çalışıyoruz.
Hem yazarın anlatımı akıcıydı hem de hikaye ilgi çekiciydi. Tavsiyemdir...

Yazarın biyografisi

Adı:
Karen Dionne
Unvan:
Yazar
Doğum:
1953

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.