1000Kitap Logosu
Kerem Bozkurt
Kerem Bozkurt
Kerem Bozkurt

Kerem Bozkurt

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.6
22 Kişi
36
Okunma
10
Beğeni
271
Gösterim
Dilek Özcan
Ustalara Soruyorum'u inceledi.
298 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ustalara Soruyorum
Kitap, basit bir sanat söyleşisi değil, okur için edebiyat kaynağı, sinema sever için film kaynağı, düşünür için aforizma kaynağı niteliğinde. Okurken kişi hem kendine, hem dünyaya, hem sanata ve en önemlisi yaşadığı topluma uzaktan bakıp değerlendirme yapıyor.
Ustalara Soruyorum
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
ÖZGE
Ustalara Soruyorum'u inceledi.
298 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ayla ALGAN'ın Yunus Emre hayranlığını biliyor muydunuz ? Zebercet'i hiç Macit KOPER'in ağzından dinleme fırsatınız oldu mu ? Altan ERKEKLİ sinema oyunculuğuyla , tiyatro oyunculuğu arasındaki farkı nasıl yorumluyor ? Levent TÜLEK' in popüler kültür yorumu, Bennu YILDIRIMLAR'ın Shakespeare değerlendirmesi ama en çok da Yekta KOPAN'ı nirvana ulaştıran soruları okumak için #ustalarasoruyorum la tanışmanızı tavsiye ediyorum. Usta isimlerle yapılmış; sanat, kültür, edebiyat, siyaset vb. üzerine söyleşide, sorulan birbirinden güzel sorularla onların iç dünyasına ineceksiniz. İdeolojilerini anlayıp, hayatlarından bazı anılarına şahit olacaksınız.
Ustalara Soruyorum
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Ömür Durak
Ustalara Soruyorum'u inceledi.
298 syf.
·
8/10 puan
Kerem Bozkurt'un deneme-inceleme türünde yazdığı Ustalara Soruyorum(*) kitabı tek kelime ile mükemmeldi.Okurken keşke bitmese dediğim,ve özellikle yıllardır severek ve büyük bir saygı duyarak takip ettiğim ustaların sayfalarını tekrar dönüp okuduğum doğrudur. Edebiyat,sinema,tiyatro,müzik ve bilim alanında birbirinden değerli ve birbirinden önemli birçok ismi konuk etmiş çok içten ve samimi bir sohbetle kitabına. Neler konuşmamışlar ki;sevgiden,aşktan,şefkatten,güzelliklerden,estetikten,insandan,edebiyattan,müzikten, sinemadan,tiyatrodan,sanattan,bilimden...Ben de kahvemi alıp,bir köşeye çekilip keyifle ve büyük imrenmelerle onları zevkle dinledim.Ayla Algan'ın oyunculuk serüvenini,Attila Dorsay ile sinema üzerine yapılan o güzel sohbeti,Metin Akpınar ve Müjdat Gezen ile tiyatro üzerine yapılan sohbeti,Mario Levi ile edebiyat üzerine yapılan sohbeti,Jehan Barbur'un hayata olan direnişini..bu güzel insanlarla yapılmış o güzel sohbetleri okumak benim için büyük zevkti.Daha nice güzel insanlar var kitapta:Macit Koper,Feride Çiçekoğlu,Altan Erkekli,Osman Sınav,Ali Nesin,Rasim Öztekin,Ercan Kesal,Ahmet Ümit,Ezel Akay,Murat Baç,Levent Tülek,Derviş Zalim,Hakan Bilgin,Yekta Kopan,Aslı Tunç,Bennu Yıldırımlar,Levent Üzümcü,Burak Göral,Şevket Çoruh,Tuna Kiremitçi gibi... Ustaların konuşmalarından altını çizdiğim o kadar çok cümle oldu ki ve aynı zamanda etkilendikleri,sevdikleri film ve kitap isimleri...Hepsini tek tek not aldım. Sizlere de tavsiye ederim efendim..."Dünyayı okuyan, filmler seyreden ve böylelikle dönüşen insanlar değiştirir." (*)Kitap Ayzıt Yayınevi tarafından basılmış ve 297 sayfa
Ustalara Soruyorum
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
niluferinkitapligi
Ustalara Soruyorum'u inceledi.
298 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Kerem BOZKURT ''USTALARA SORDU''
''Ustalara Soruyorum'' , Kerem BOZKURT'un deneme-inceleme türünde yazdığı, çok keyifli bir kitap. Ayla ALGAN, Atilla DORSAY, Metin AKPINAR, Müjdat Gezen, Macit KOPER, Feride ÇİÇEKÇİOĞLU, Altan ERKEKLİ, Osman SINAV, Ali NESİN, Mario LEVİ, Rasim ÖZTEKİN, Ercan KESAL, Ahmet ÜMİT, Ezel AKAY, Murat BAÇ, Levent TÜLEK, Derviş ZAİM, Hakan BİLGİN, Yekta KOPAN, Aslı Tunç, Bennu YILDIRIMLAR, Levent ÜZÜMCÜ, Burak GÖRAL, Şevket ÇORUH, Tuna KİREMİTÇİ ve Jehan BARBUR gibi; sanatta, bilimde ve hayatta bir söz söyleme kaygısı olan, üreten ve üretkenliğin ölümsüzlüğüne inanan 26 isimle gerçekleştirdiği röportajlardan oluşuyor kitap. İki hafta kadar önce Kocaeli Kitap Fuarı'nda kendisi ile tanışma şansına sahip olduğum Kerem BOZKURT; hayata karşı duruşu, naifliği, nezaketi ve gerçekliğiyle hakkında gelecekte çok konuşacağımız bir kalem, bir insan fikrimce. Keyifle okuyacağınıza inanıyor, tavsiye ediyorum.
Ustalara Soruyorum
OKUYACAKLARIMA EKLE
3