Kerem Oğuz Evrandır

Kerem Oğuz Evrandır

Editör
7.6/10
10 Kişi
·
20
Okunma
·
0
Beğeni
·
14
Gösterim
Adı:
Kerem Oğuz Evrandır
Unvan:
Editör, Senarist
Ağustos 2015'ten bu yana Yapı Kredi Yayınları'nda editör olarak çalışan Kerem Oğuz Evrandır, TRT TV Filmleri kapsamında çekilen Son Takla adlı filmin senaristidir.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
144 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Anlatımı çok güzel ve akıcı bir kitap. Tevazu, kıskançlık, paylaşma, açgözlülük, sabır, tutumluluk, dost seçimi gibi konularda çok güzel mesajlar içeriyor.

Mesajlar güzel olmasına güzel ama Batılı masallara alışanlar için çocuklara uygun olmayacağını düşünecekleri bazı bölümler var: İntihar gibi, hayvanlara eziyet gibi, şarap ve nargile gibi... Çocuklara okuturken bunları göz önüne almakta yarar var. Yetişkinler için ise kuşkusuz bir çırpıda okunabilecek bir eser.

Ayrıca yazım hataları açısından çok temiz bir kitap olmuş, okurken özellikle dikkatimi çekti. Çok güzel görsellerle ve bir harita ile desteklenmesi de hoşuma gitti.
96 syf.
·2 günde
Sanırım Şairin Vedası'nı şu sözlerle anımsayacağım.

Şiirsel bir dile sahip. Ancak bu durum kitabın ortalarında lirizmden uzak, mantığa yakın bir ilerleyiş başlıyor. Beklentiyi istenenin altında bırakıyor.

Kitabın ilk sayfalarındaki o gizemli hikayeyi unutmayacağım. İlginç ve gerçekçi sahneler betimlenmişti.

Bir doğum sahnesiyle başlayan kitapta burada söylenmeyecek bir son var.

Kurgu gidişatı sebebiyle okuma hızım düştü, hatta kesintiye uğradı.

Kitap kısaca; insan ilişkilerinin ne denli hassas ve kopmaya meyilli olduğunu, mesafenin değerliliği üzerine kurulduğunu, yırtılmak için ince bir sökülmenin yeterliliğini bekleyen kumaş parçası adeta.

Yapboz parçalarının birbiriyle birleştiklerinde kusursuz bir bütünlüğe sahip olmaları için farklı olmaları yeter. Elimizdeki karakterlerin birbirini tamamlaması için kusurları yeter.

Kurgu olarak bana vereceği şölenin ötesinde bir okuma edinimim oldu. Sevdim ya da sevmedim. Sadece bir süre sonra tekrar okumak isteyebilirim.
72 syf.
·1 günde·5/10
Kısa öykülerden oluşan incecik bir kitap. Öyküler şiirsel bir dille yazılmaya çalışılmış şiir-öykü ya da öykü-şiir diye nitelendirilebilecek bir ara form oluşmuş ya da oluşturulmaya çalışılmış. Bu nedenle öykünün ne anlatmak istediği zor anlaşılıyor.
Çok beğendim diyemeyeceğim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kerem Oğuz Evrandır
Unvan:
Editör, Senarist
Ağustos 2015'ten bu yana Yapı Kredi Yayınları'nda editör olarak çalışan Kerem Oğuz Evrandır, TRT TV Filmleri kapsamında çekilen Son Takla adlı filmin senaristidir.

Yazar istatistikleri

  • 20 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.