1000Kitap Logosu
Kerim Kuvetli

Kerim Kuvetli

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
278
Okunma
22
Beğeni
713
Gösterim
Unvan
Araştırmacı-Tarihçi Türk Yazarı
240 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Okumayan çok şey kaybeder
Bir kitabı bu kadar seveceğim hiç aklıma gelmezdi. Tarih bize bu şekilde anlatılsa sanırım hepimiz okuldayken tarih dersleriniz dört gözle beklerdik. O kadar sade, anlaşılır ve düzenli anlatılmış ki hemen anlıyor ve anlamlandırabiliyorsunuz. Her bölüm birbirinden değerli ve ilgi çekici. Ne ara kitabın sonuna geldim hiç anlamadım. Tekrar baştan okudum. Genel kültüre çok katkısı var.
Anadolu'nun Sırları
Okuyacaklarıma Ekle
240 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Tarih Gezi Kültür Kaynak Kitabı
Anadolu'da yaşamış ve dünya uygarlık tarihine yön vermiş kişiler, mekanlar ve olaylar. İlkler ve enler konu edilmiş. Okudukça şaşıracağınız ve sıkılmadan bilgi hazinenizi geliştirecek hafif akıcı güzel kitaplardan. Resimli ve konuları derli toplu anlaşılır anlatması en hoşuma giden taraf oldu. Hem tarih hem gezi kitabı 6 yılda tamamlanmış Yurtiçi ve yurtdışında araştırma yapılmış 160 harita, resim, fotoğraf ve illüstrasyon görsel var 300 üzerinde kitabın oluşturduğu zengin kaynakça Benzer renkli baskı ve kuşe kitaplar 80 TL fiyata satılırken bu kitap 38 TL ama internette kitap satış sitelerinde 21-24 TL ye bulabiliyorsunuz.
Anadolu'nun Sırları
Okuyacaklarıma Ekle
240 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bu kitap kaçmaz !
Bu kitabı kesinlikle tarih sevsin ya da sevmesin herkesin okuması gerek diye düşünüyorum. Homosaphiens kitabını okursunuz ama kendi ülkemizin tarihini, 6 yıl emek vererek yazmış kendi ülkemizin yetiştirdiği tarihçiden okumayız. Kitap dünya uygarlık ve kültür tarihine büyük etki etmiş ve katkılar sağlamış ilkler olarak kabul görmüş, Anadolu'dan kişileri, mekanları ve olayları anlatıyor. Dünyanın ilk edebi yazarı, tarihçisi, coğrafyacısı, tıp ve astronomi bilginleri, felsefecileri gibi kişiler bu topraklarda doğdu. Göbeklitepe, Çatalhöyük, Harran, Nisibis, Patara, Xanthos, gibi pek çok önemli yer bu topraklarda. Ayrıca dinler tarihine büyük etki etmiş mekanlar, kişiler ve olaylar bu topraklarda oldu. Örneğin Noel Baba Antalyalı, Aziz Pavlus Tarsuslu gibi. Bu kitabı okumak size yüzlerce kitabı okumuş kadar bilgi ve kültür kazandıracak. Ayrica dili o kadar güzel anlatımı öylesine keyifli ki zevk alarak okuyacağınıza eminim. Kitap resimli ve renkli baskı olduğu için okuması daha keyifli ve kolay oluyor. Üstelik fiyatı çok uygun herkes rahatlıkla alıp okuyabilir.
Anadolu'nun Sırları
Okuyacaklarıma Ekle
240 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yeni bir dil
Hayatımda okuduğum en keyifli ve bilgi dolu kitaptı. İlk defa kafam bulanmadan bir tarih kitabını rahatça okudum. Bence tarih yazımı konusunda yeni bir dil keşfetmiş yazar. Bu dil sayesinde insanlar tarihi sevebilir. Yazarın başka kitaplarını heyecanla bekliyorum. Okumayı çok sevdim.
Anadolu'nun Sırları
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.