Geri Bildirim
Kerimcan Kamal

Kerimcan Kamal

7.6/10
10 Kişi
·
29
Okunma
·
2
Beğeni
·
919
Gösterim
Adı:
Kerimcan Kamal
Unvan:
Gazeteci, Televizyoncu
Doğum:
İzmir, 3 Mayıs 1971
Kerimcan Kamal, Türk haberci ve sunucu. İlk olarak Kanal D ve Star Tv'de tanındı. 2004 yılında Tuncay Özkan ile birlikte Kanaltürk'ün kuruluşunda yer alan Kerimcan Kamal, Son olarak, Skyturk 360'ta Zuppe isimli sohbet programını sunmaktadır.
Bilgiye ulaşmak değil bilgiyi nasıl kullanacağındır mesele. Bİlginin sende yaratacağı değişimdir. Bilge mi olacaksın o güçlü yoksa bir zalime mi dönüşeceksin?
Her erkek biraz kadın, her kadın biraz erkektir.
Belki de tektin ayrılmadan önce.
Onu arıyorsun ya ömrünce.
Ve yeniden tek olmakta galiba asıl mesele.
'ancak zamanla anlarsın ki sen o fotoğraflardaki sen olmaktan çıktığında yabancılaşır tüm resimler artık sana..
Herkes birbirinden nefret ediyordu.
Kimi daha çok ya da daha az parası olduğu için, kimi siyaseten, kimi futboldan, kimi yol vermedi, kimi onun yerine park etti, kimi yan baktı, kimi kartopu attı diye kin doluyordu ötekine.
Ama evin de erkeğisin
Deniz yırtıldıysa dikeceksin
Çok şey beklemez kadınlar
Biz doğduğumuz andan bu yana öpüldükçe kurbağaya dönüşen prens ve prensesleriz. Tersine kurulmuş düzen. İyilikle doğmuşken günden güne kötüleşiyoruz.
Anlatmak istediğin anlatma becerini aşıyorsa susacaksın.
Derdin olgunlaşmamış bir küfürse susacaksın.
Rahat iyi geliyor ama şeytan aklınla oynuyorsa susacaksın.
Karşındakini sınırında zorluyor, olmadığı birine çeviriyorsan susacaksın.
Hiç olmazsa bunları yaptığını bilmiyorsan ama bilmediğini bilecek kadar olgunsan susacaksın.
Susmak bir erdemdir.
Susmak eğer büyümediysen bu sınavda bilmediğin yerdendir.
Ya bilmek ya da sınavından kalmak istemediğin için...
Susacaksın.
Tanıştığım içten yazarlardan sadece kendisi değil denemeleri de içten :")
Genel olarak günlük yaşadığımız şeyleri göz önüne serip gülümsememize sebep oluyor. Şu ana kadar her şey gayet güzel gidiyor, bakalım. Göriciiiz
Dili, anlatımı, konu seçimleri ve dizimini beğendim fakat en çok dilinin samimiliği beni etkiledi diyebilirim. Zaman zaman kendini tekrarladığını düşünüyorum. Ne de olsa deneme kitabı, düşündüğünü yazıyor insan :)
Okuyun, okumazsanız da mesajı alın; "Kazansak da kaybetsek de güzel olalım."
Özgün diliyle okuması gayet keyifli güzel bir kitaptı. Evet kendini tekrarladığı kısımlar oldu ama bunu o güzel mesajların yanında es geçebiliyorsunuz. Okumak isteyen herkese tavsiye ederim.
Kerimcan kamal'in güzel kaybedenler kitabı güzel de olsa kaybedenlere itafen'dir kitaba gelecek olursak harika bir kitap herkesler okusun okutturun
Kitabın en anlamlı yorumu arka kapağında yazılmış zaten. Üstüne fikir beyan etmek anlamsız olacak sanırım. Satırlar şöyle sesleniyor: 'Ben eski tip kahramanlara inanıyorum. Ben zengin beylere değil; Yaşar Ustalara inanıyorum. Ben kazanmaya değil; yaşamaya inanıyorum. Ben yaralı insanlara inanıyorum. Ben hayatın büktüğü boynunu, kimseye eğmeyenlere inanıyorum.' İnandığınız değerler ortaksa eğer, sayfaların arasında tadımlık bir gezintiye çıkın derim..

Yazarın biyografisi

Adı:
Kerimcan Kamal
Unvan:
Gazeteci, Televizyoncu
Doğum:
İzmir, 3 Mayıs 1971
Kerimcan Kamal, Türk haberci ve sunucu. İlk olarak Kanal D ve Star Tv'de tanındı. 2004 yılında Tuncay Özkan ile birlikte Kanaltürk'ün kuruluşunda yer alan Kerimcan Kamal, Son olarak, Skyturk 360'ta Zuppe isimli sohbet programını sunmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 29 okur okudu.
  • 29 okur okuyacak.