Kim Mehmeti

Kim Mehmeti

Yazar
8.3/10
8 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
48
Gösterim
Adı:
Kim Mehmeti
Doğum:
Yugoslavya, 10 Aralık 1955
Arnavut yazar, gazeteci ve analist.
Aramıza canlılarla onun cansız bakışlarını ayıran bir duvar ördüğümüz gün, mezara koyup üzerine toprak attığımızda bile o gözlerde o acıyı anımsatan beyaz bulutlar görmüştüm
Kim Mehmeti
Sayfa 12
Ve ne yazık ki kimse onlara bedenin insan ruhunun sığındığı bir yuva olduğunu Ve dışarıdan ne kadar güzel görünürsen görün her şeyin kafandaki akla ve ruhunda koruduğun zenginliğe bağlı olduğunu söylemedi .
Kim Mehmeti
Sayfa 44
Annelerimiz bizi kundaklarımıza koyup ninniler söyleyerek uyuttuklarında güzel olmamız için değil akıllı olmamız için dua ediyorlardı. Bu yüzden de kalın vücutlu değil de kalın kafalı olmanın ayıp olduğunu bilerek büyüyorduk
Kim Mehmeti
Sayfa 11
184 syf.
·5 günde·Beğendi·3/10
Ülke sınırlarının ötesinde hüküm süren bir krallığın anlatıldığı ve kitapta geçenlerin doğruluk payı olup olmadığını anlayamadığım enteresan bir kitaptı. Kendine has tuhaf gelenekleriyle dilenci hükümranlığının bir dönemini yansıtan bu kitap, kronolojik gitmediğinden okumakta yer yer zorlandım. Balkan edebiyatını ve yazarlarını tanımak adına okunabileceğini düşünüyorum.
184 syf.
·7 günde·8/10
Kitapları yorumladığım Youtube sayfama desteklerinizi bekliyorum. Ne güzel olur ya etkileşelim beraber .

https://www.youtube.com/..._kXUHTQ2oaJpJdAa7PEw

Paragrafsız, programsız geçen bir kitap. Yazara sormuşlar; neden paragraf kullanmıyorsunuz, diye, beyefendi de cevap vermiş; Hayatın paragrafı yok, diye. ne mana? Neden saçın yok? Çünkü hayatın saçı yok? Böyle bir cavep olabilir mi aşkım ? Aman neyse kitabı yorumlayayım ben.
Genel olarak beğendim, upuzun sayfalar, göz korkutuyor biraz ama aynı paragrafta üç farklı karekteri anlayabiliyorsunuz, aynı paragraf dediğim de zaten 5 sayfa. Takip etmesi bu yüzden zor olsada, olayları genelde üç farklı karakter üzerinden anlıyoruz.
Dilencilerin başkanı, onun veliahtı ve kızı. O dönemin siyasal atmosferini de bu üç kişi üzerinden görüyoruz. Ha birde eğer Makedonya'yı da gördüyseniz, kitap tadından yenmez oluyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kim Mehmeti
Doğum:
Yugoslavya, 10 Aralık 1955
Arnavut yazar, gazeteci ve analist.

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.