1000Kitap Logosu
Konca Altan
Konca Altan
Konca Altan

Konca Altan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.0
6 Kişi
11
Okunma
0
Beğeni
60
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
Bolu, 30 Haziran 1973
Yaşamı
30 Haziran 1973’te, Bolu’da doğdu. Mühendis babası devlet memuruydu, on iki yaşına kadar Türkiye’nin hemen her yerini görme, beş değişik şehirde yaşama fırsatı oldu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni, ardından 19 Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Ankara’da üretim mühendisi, organizasyon müdürü olarak çalıştı. Kariyerini İstanbul’da sürdürürken kısa bir tatil niyetiyle başlayan İmroz planı, Ada’ya sevdalanmakla son buldu. Halen eşiyle İmroz Adası’nda yaşıyor.
SIDIKA TOPAL
Rüyaların Öldüğü Ada'yı inceledi.
368 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Kitabın adı: Rüyaların Öldüğü Ada Yazarın adı:Konca Altan Sayfa sayısı:354 Kitabımızın kahramanı Maria doğma büyüme İmrozludur. Kocası Alex te İmrozludur. Maria'nın ve Alemsin yaşantısı çok güzeldir daha doğrusu adada yaşam çok güzel insanlar ne yapılacaksa hep beraber yapıyorlar. Birinin kızı ve ya oğlumu evlenecek düğün hazırlığı hep beraber bağbozumu mu yapılacak hep beraber doğum günümü kutlanacak hazırlıklar hep beraber yapılıyor . Her güzelliğin bir sonu olduğu gibi ada da güzel yaşamında sonu geliyor çünkü adaya siyaset girmiştir.... Ah o siyaset yok mu ahhhhh.....
Rüyaların Öldüğü Ada
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Derya Erdoğan
Rüyaların Öldüğü Ada'yı inceledi.
368 syf.
·
10/10 puan
İmroz'un nasıl Gökçeada'ya dönüştüğünün hikayesidir kitap. Doğduğun, büyüdüğün topraklarda nasıl yalnız ve kimsesizliğin çemberinde daraldığının hikayesidir kitap. Sonrasında sürgünler ve göçler alır götürür uzaklara. Ağlayarak gidenlerin ve kalanların hikayesidir İmroz'da yaşanılanlar.
Rüyaların Öldüğü Ada
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Cevat Bayhan
Rüyaların Öldüğü Ada'yı inceledi.
368 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Dincilik, ırkçılık ve kör milliyetçilik tedavi edilemez bir hastalıktır
Dünyanın en güzel denizi Ege Denizi ve kuzeyinde yüzyıllarca birarada yaşamış iki topluluğu barındıran cennet köşesi İmroz; namı diğer Gökçeada... Dünya siyasetinin ve kör milliyetçiliğin bir toplumu oluşturan iki topluluğu ne hale getirdiğinin, insanların hayatlarının nasıl mahvedildiğinin hikayesidir bu anı-roman. Anlatıcının hangi dinden, milletten ya da ırktan olduğunun hiç bir önemi yok. Sadece isimleri ve coğrafi alanı değiştirerek tekrar okuduğunuzda iki devletin de "diğerlerine" aynı şekilde davrandığını göreceksiniz. İç burkan bu anı-romanı, her iki ülkenin tarihinde yüz binlerce yaralı insan ve parçalanmış aileler yaratan kapkara dönemleri daha iyi anlayabilmeleri için okurlara öneriyorum.
Rüyaların Öldüğü Ada
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
4