L. Fomin

L. Fomin

Yazar
9.0/10
4 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
6
Gösterim
«Mr. Smith, şunu anlamanızı isterim ki, sizinle bir gezintiye çıkmış olmam, size güvendiğim anlamına gelmez. Elbisemden bahsetmeyi lütfen kesin. Ancak, sizin isimlendirdiğiniz gibi ‘dünyalılarla karşılaştığımız zaman, size güvenip güvenmeyeceğime karar vereceğim, öyleyse...»
Stanway hayli gençti ve her şeyi oldukça ciddiye alıyordu. Yeni yılı dünyada karşılamak ya da Luna şehrinde karşılamanın hiç farkı yoktu.
Günümüzün insanı, gök cisimleri, uzay araçları, uzay gezileri, uzayda hayat gibi çeşitli uzay sorunları hakkında sürekli bilgi edinmek çabasındadır.
Kaptan tekrar ekrana baktı, ekrandaki leke gittikçe daha büyüyordu. Ve göstergelere bakılırsa 80 bin mil uzakta olmalıydı.
Uzay gemisi yumuşak kızıl kumlar üzerinde duruyordu. Kuzey tarafında açık deniz, güneyinde ise, daha önce uzaydan teşhis ettikleri kahverengi bitkilerle kaplı bir orman vardı. Evet, bu bir ormandı. Ama çok garip bir orman. Bitkiler, dümdüz ve düzenli ekilmiş gibi idi. Hepsi de hemen hemen, aynı boydaydı: Üç metre kadar.
Ama onlar bundan habersizdi. Nasıl Wisher ve Grenville, gezegenin esrarından habersizseler, onlar da geminin esrarını bilmiyorlardı.
Geminin etrafındaki kalabalık büyüdükçe büyüdü.
Ve kırmızı küçük ibre sıfıra vurdu...
«Siz bir arkeologsunuz değil mi?» dedi Aleksandr, «zaman kavramını başkalarından daha iyi hissedersiniz ve insanları daha iyi anlarsınız. Size her şeyi anlatsam, dinler misiniz?»
Önümde bir not defterinden kopartılmış kağıt parçasının üzerinde hiç kimsenin tarihini bilmediği bir altın dal duruyordu. Ayrılmadan önce Naal vermişti onu bana.
Sonra tekrar durakladı. Birden dünyalının Psit’teki bu AWC sisteminin neyin nesi olduğunu, tarihçesini bilmediğini hatırladı.
250 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Dikkat spoiler içerir.
Çeşitli bilim kurgu yazarlarının yazmış olduğu güzel hikayelerden yapılan bir bir derleme. İsaac Asimov, Edmond Hamilton, Murray Leinster gibi yazarların uzay ile ilgili hi hikayeleri birleştirilmiş. Bunların arasında arkadaşına Noel ağacı götürmek isteyen ama hem arkadaşı ölen ve hem de doktor kontrolünden geçemeyeceği için bir daha dünyaya dönemeyecek adam, uzaylılar ile karşılaşan ve birbirlerini takip Edip dünyalarına zarar vermemek için gemilerini değişen insanlar, ay yaratıklarından birini yakalandı sonra diğerlerini öldürmesi için onu eğitirken telepati yetenekleri sayesinde dünyalılara ait tüm bilgileri alan ay yaratığı, 2 tane Ada ve sadece deniz olan bir gezegene inen iki araştırmacının esrarengiz ölümü ve farkında olmadan aldıkları intikamı, insanlara zarar vermeme kuralı kaldırılmış bir robotu uzay gemisi içinde bulmaya çalışan bir psikolog gibi pek çok güzel hikaye mevcut. Keyifle soluksuz okunan bir roman.
250 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
İçinde Asimov'un öyküsünün de yer aldığı birbirinden güzel bilimkurgu hikayeleri. Bilimkurgu dalında en beğendiğim kitaplar bu öykü derlemeleri oldu şu ana kadar. Çünkü her biri çok iyi yazarların elinden çıkmış ve gerçekten insanı düşündüren öyküler.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.