Laetitia Colombani

Saç Örgüsü yazarı
Yazar
8.7/10
1.142 Kişi
8bin
Okunma
168
Beğeni
9,9bin
Görüntülenme

Laetitia Colombani Yorumları ve İncelemeleri

Laetitia Colombani yorumları ve incelemelerini, Laetitia Colombani kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Laetitia Colombani puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
188 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
Üç kadın. Üç hayat. Üç kıta... Tek bir talep: Özgürlük!
Saç Örgüsü
Saç Örgüsü
, hem yürek yakan hem de yaktığı yüreği sarıp sarmalayan bir kitap. Saç örgüsüyle birbirine bağlanan harika bir olay örgüsü. Biri Hindistan'da, biri Kanada'da diğeri Sicilya'da yaşayan üç kadın. Üçünün de hayatı farklı derecelerde zor. Üçü de bu zor hayatları ile mücadele içerisinde... Bu mücadelenin sonu nereye
Saç Örgüsü
Saç ÖrgüsüLaetitia Colombani · Yan Pasaj Yayınevi · 20207bin okunma
188 syf.
7/10 puan verdi
Birbirlerinden habersiz ve ayrı dünyalarda yaşayan Giulia, Sarah ve Smita’nın hikâyesi bu. Kapağını açacağınız bu kitapla önünüze serilecek olan; birbirlerine ne kadar yürekten ve eşsiz bağlarla bağlı olduklarını bilmeden, kaderlerine razı olmayıp savaşmaya karar veren üç kadının umut ve dayanışmayla dokudukları hayatları.. 1 Milyon Satış Rakamı 40 Dile Çeviri 9 Ödül ..Üç kadın. Üç hayat. Üç kıta… Tek bir talep: Özgürlük!
Saç Örgüsü
Saç ÖrgüsüLaetitia Colombani · Yan Pasaj Yayınevi · 20207bin okunma
Reklam
188 syf.
·
Puan vermedi
“Smita zayıfların, kadınları, çocukları, korunmaya muhtaç olanları korumak yerine onları ezen bu toplumu lanetliyordu.” Aslında hepimiz lanetlemeliyiz dünyanın farklı yerlerindeki böyle toplumları. Aslında hepimiz korumalıyız bambaşka şekillerde erkek egemen toplumun dışına itilen kadınları. Birbirinden bambaşka yerlerde, birbirinden bambaşka hayatları olan üç ayrı kadının hikayesi bu. Zengin, fakir, eğitimli, eğitimsiz ama ortak yönleri güçlü olmaları olan üç ayrı kadının hikayesi. Özellikle Hindistan’da kadına layık görülen hayatları okudukça tüylerim ürperdi, canım yandı. Öyle ki “Hatta bir inek olarak bile doğmuş olmayı tercih ederdi, en azından saygı görürdü.” cümlesi orada kadınlara verilmeyen değeri apaçık gösteriyordu. Bunları yanında yazar, olay örgüsünü öyle güzel kurgulamış, öyle akıcı anlatmış, sonunda olayları birbirine öyle güzel bağlamış ki verilmek istenen mesajı doğrudan alabiliyorsunuz, kurgunun içinde kaybolmuyorsunuz. Bu kitabı okuyacak herkese şimdiden keyifli okumalar.
Saç Örgüsü
Saç ÖrgüsüLaetitia Colombani · Yan Pasaj Yayınevi · 20207bin okunma
188 syf.
·
Puan vermedi
·
7 günde okudu
Işığımız Hep Parlasın
Kitabın son sayfasını da okuyarak kitabı bitirdim ve istemsiz bir şekilde gözlerimi kapatmak istedim. Bir hayal dünyası içine sürüklenirken, vay canına dedim ben az önce ne okudum, birbiriyle bağlantılı 3 kadının hikayesi 3 farklı ülke 3 bambaşka yaşam 3 ayrı güçlü kadın… Üçünün hikayesini ayrı ayrı düşündüm, onların gücünü, umutlarını,
Saç Örgüsü
Saç ÖrgüsüLaetitia Colombani · Yan Pasaj Yayınevi · 20207bin okunma
188 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
Üç farklı kadın, üç farklı hikaye, üç farklı mücadele… Biri Hindistan’da, biri İtalya’da diğeri de Canada’da yaşayan birbirlerini hiç tanımayan fakat birbirlerinin hayatlarına dokunan güçlü kadınların hikayesi… Eğer kadın olarak doğmuşsan, ne kadar farklı coğrafyada yaşarsan yaşa, eğitim seviyen, gelir düzeyin, statün ne olursa olsun her yerde bir mücadele içindesin. Bazen kendi hayatın, bazen ailen, bazen de çocukların için mücadele etmek zorundasın. Kitapta bu gerçeği açıkça görüyoruz. Bu öyle bir mücadele ki var olma mücadelesi, hayata tutunma mücadelesi, özgür olma mücadelesi… Edebi olarak kitabın dili sade, çok kısa ama çok etkileyici. Özellikle erkeklerin okuması gerektiğini düşünüyorum.
Saç Örgüsü
Saç ÖrgüsüLaetitia Colombani · Yan Pasaj Yayınevi · 20207bin okunma
188 syf.
·
Puan vermedi
"Üç kadın. Üç hayat. Üç kıta…Tek bir talep: Özgürlük!" Sevgili Zuhalimin benim için seçtiği bir kitap. Bu kitapla ve yazarla tanıştırdığı için teşekkür ederim. İkinci kez okumaktan mutluluk duydum. Bu defa küçük kitap okuma grubumuza ben önerdim. Umarım kitap dostlarım da benim kadar sevmişlerdir.  Kitapta güçlü bir kadın teması işleniyorsa mutlaka okumalısınız.. Saç örgüsü kitabında ise tam üç güçlü kadının, üç farklı kıtada yaşamlarını sürdürmek için gösterdiklere güce hayran oldum. Otuz yıldır kız meslek lisesinde öğretmen olunca misyonunuzda güçlü kadınlar yetiştirmek oluyor. Bu kitabı okuduktan sonra pek çok öğrencime, yalnız, çaresiz ve yorgun hisseden arkadaşlarıma önerdiğim ve hediye ettiğim özel bir kitap oldu. Yazar; kadınların güçlü, kaderlerini belirleme ve zorluklar karşısında mukavemet gösterme mücadelelerini anlatırken empati kurabildim. Kendime münhasır bir kişilik olmama rağmen bu özel kadınlar kadar güçlü olabilmek için en az onlar kadar savaşacağım... Sonuç olarak, bu güzel kitap; sadece üç kadının hikayesini anlatmakla kalmadığı gibi biz  okuyuculara; umudun ve başkaldırmanın gücünü gösteriyor. Karakterler üzerinden zorluklara karşı direncin ve haklı başarıların evrensel bir bakış açısını da sunuyor. Eğer birgün tamamen çaresiz kaldığınızı hissederseniz bu üç kadının sizlere ilham olması dileğiyle... Saç Örgüsü kitabını çok beğendim. Takdir sizlerin keyifli okumalar dilerim.
Saç Örgüsü
Saç ÖrgüsüLaetitia Colombani · Yan Pasaj Yayınevi · 20207bin okunma
Reklam
803 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.