Lale Günseli Bayır

Lale Günseli Bayır

Çevirmen
8.2/10
89 Kişi
·
173
Okunma
·
0
Beğeni
·
6
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
296 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
yaşınız kaç olursa olsun böyle kitapları arada bir okumak iyi gelebilir,pek çok şeyi hatırlayabilmek için mesela.ya da hayatınızdaki o önemli an’ları kaçırmamak adına.ne hissettiğinizi kabullenip bu duygularının üzerine gidebilmek için de olabilir.
kitap sıcak bir dile sahip hatta bir o kadar heyecan dolu.15-17 yaşları,İtalya,karmaşık olduğu halde birbirine sıkı sıkıya bağlı ilişkiler yumağı gibi klişe sayılabilecek ama samimi bir kitap aşk ve dondurma.
296 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Hakkındaki övgülere dayanarak aldığım ve yine korka korka okuduğum bir kitap daha... Kapağı o kadar tatlı ki insanın çok güzel şeyler beklemekten başka çaresi kalmıyor, neyse ki bu kez hayal kırıklığı yaşamadım.

Bu ay benim için çok verimli geçiyor çünkü ilk kez okuduğum tüm kitapları deli gibi sevdim diyebilirim. Aşk ve Dondurma da onlardan biri anlayacağınız.

Carolina'nın annesine verdiği söz sebebiyle İtalya'ya gitmesini ve orada yaşadıklarını anlatıyor kitap. Çözmesi gereken bazı aile sırları ve cevabını aradığı soruları bir yandan, yeni tanıştığı insanlarla yaşadıkları bir yandan derken ortaya çok güzel bir gençlik kitabı çıkmış. Lina o kadar doğal, sempatik ve gerçekçi bir karakter olmuş ki onun hislerini direkt alıp neşeli ve enerjik haline okurken eşlik edebiliyorsunuz.
Fark ettiniz mi bilmiyorum ama kitabın konusundan bahsetmemeye çalışıyorum. Arka kapağı da okumayın derim hatta ben. Başını, sonunu bildiğiniz tatlı bir film izlercesine direkt alıp okumanız daha çok sevdirecektir kitabı size. Mükemmel bir kurgu, enfes bir kalem ya da çok farklı şeyler beklemeyin. Çocukluğunuzda izleyip de çok sevdiğiniz bir aile filmi gibi de düşünebilirsiniz.

Dili çok akıcı olduğu için kısa sürede okunabilecek bir kitap. Benim kitapla ilgili içime sinmeyen tek şey aşk kısmının biraz hızlı ve yüzeysel işlenişi oldu. Okurken bu çiftlerin bir araya gelmesini bekliyorsunuz ve biliyorsunuz ama bu şekilde değil, bilmem anlatabildim mi? Kötü müydü? Kesinlikle değildi, sadece biraz daha derinleştirilebilirdi diye düşünüyorum.

Tavsiye listeme eklediğim, gençlik kitapları okuyanlara tavsiye ettiğim tatlı bir kitap.
296 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Carolina annesinin ölümü üzerine İtalya'ya, yeni öğrendiği babası Howard'ın yanına gider. Bu durum onu rahatsız ettiği için kaçma planları yapmaya başlar. Ama Howard'ın arkadaşı Sonia, annesinin de eski arkadaşıdır ve Carolina'ya annesinin günlüğünü verir. Carolina bu günlüğü okuyarak birtakım sırları çözmeye çalışır.

Aşk ve Dondurma, "mükemmel, harika, çok güzel" dediğim bir kitap olmasa da gerçekten keyif alarak okuduğum bir kitap oldu. Kafa dağıtmak için şeker kıvamında bir kitap arıyorsanız eğer, tavsiye ederim sanırım. Keyifli okumalar:)
296 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Kesinlikle keyifli bir kitap oldu. Yaz için okunması kolay ve adından da anlaşılacağı üzere canınızın bol bol dondurma istemesine neden olabilecek bir hikayeye sahip. İtalya da geçen sımsıcak ve sizi kendine kolayca bağlayan bir kitap. Okuyun derim.
296 syf.
Gerçekten sürükleyici bir hikayeydi, elimden bırakmayı hiç istemedim. Tahmin edilebilirmiş gibi görünen bir kitap ama sizi sürprizlerle karşılaştırıyor. Floransa'ya gittikten sonra okuyunca insan kendini oradaymış gibi hissediyor :)
328 syf.
·Puan vermedi
Bir kaç saate bitecek çok tatlı bir çocuk kitabı ilerde çocuklarıma okumak için sabırsızlanıyorum. Beden bilmem çocuk kitapları beni her zaman çok mutlu ediyor. Serafina da gayet ilginç bir kızımız kitabın sonunu tahmin etmek güçtü katili anlamak güçtü bu benim için önemli:) şuan ikinci kitabı çıktı Serafina ve büyülü değneği okumak istiyorum biran önce
328 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Ben polisiye yada alt mahalle romanlarını sevmem okuyamam çünkü detaylı şekilde anlatılan ceset, kan ,sıçanlar ,pislik tanımları beni tiksindirir.
Serafinada da ayni şeyi yaşadım sıçanları elleriyle yakalaması ,her olaya bir fare olsa nasıl yakalanır nasıl davranır bakışından yaklaştığı için zorlandim.Hele hele pelerinli adamın düşürdüğü eldivenden dökülen deri ve ağarmış killar da benim mide tepe taklak oldu.
Çocuk kitabi birde,ilk aklımdan geçen bunu kardeşime okuması için vermemem gerektiği oldu.Korkabilecegini düşünüyorum.
Yetişkinler için ise aşırı masalsı tadinda.
328 syf.
·Beğendi·10/10
Bir çocuk kitabı olan Serafina ve Siyah Pelerin gerçekten okuduğum enteresan kitaplardan biriydi. Serafina, Biltmore Malikanesinde yaşayan uçan kuşun dahi haberi olmayan bir kız. 12 yaşında ve yaşadığı malikanede kendini bir görevinin olmasına inandırmış bir FYŞ. Şimdi kitabı okumayanlar soracaklar. Fare Yakalama Şefi.
Serafina gece çıktığı görev esnasında şahit olmaması gereken bir olaya şahit oluyor ve hikaye burda başlıyor. Şahsi düşüncem fantastik bir çocuk kitabına göre çok gerilimiydi. Fakat gerçekten her çocuğun kitaplığın da bulunması gereken bir kitap.
328 syf.
·Beğendi·8/10
Benim için ilginç bir kitaptı diyebilirim. Serafina'nın yaşı ve beklentilerim derken daha şirin modda bir kitap bekliyordum. Beni bayağı şaşırttı. Olaylar ve gelişen hikaye yetişkinleri bile ürkütecek cinsten ilerliyor, haber vermiş olayım ;)

Bunun dışında oldukça sevimli bir karakter Serafina... Sadece kim olduğuyla ilgili sırrın bir sonraki kitaba bırakılabileceğini düşünüyorum ama yazarımızın illaki aklında bir şeyler vardır düşünüyorum. Sadece karakterin 12 yaşında olması bir türlü kafamda oturamadı. Farklı bir hikayeydi. Herkese iyi okumalar :)
296 syf.
·13 günde·6/10
Çerezlik bir kitap olarak değerlendirirseniz eğer okunabilir derecesinde bir kitap falat beklentinizi yükesek tutarsanız eğer yahu neden okudum ben bu kitabı dedirtecek bir kitap. Klasik popüler aşk romanlarından tek bir farkı yok. Klişe olmaya adım adım ilerlerken durmuş ama kesinlikle değişik bir unsur barındırmayan bir kitap. Arada derede kalmış anlayacağınız.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lale Günseli Bayır

Yazar istatistikleri

  • 173 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 106 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.