Geri Bildirim
Lauren Miller

Lauren Miller

7.9/10
26 Kişi
·
48
Okunma
·
1
Beğeni
·
435
Gösterim
Adı:
Lauren Miller
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
New York, ABD
''İnsanlara değer biçmek?Birinin hayatı diğerinden daha önemli olabilirmiş gibi?''
İnsanın en yakın arkadaşının erkek olmasının iyi tarafları vardı; daha az drama ve dedikodu ve daha fazla aksiyon filmi gibi.
Aklıma ilk gelen düşünce ; bu kadar muhteşem iki insan dan nasıl benim gibi bir çocuk çıkar oldu ...
"Ne zaman ne kadar çok gerçeğe ulaştığımı düşünsem, aslında ne kadar azına sahip olduğumu fark ediyorum."
''AYIK KAL,İHTİYATLI OL.
ÇÜNKÜ RAKİBİN ŞEYTAN,KÜKREYEN BİR ASLAN GİBİ,
TADINI ALACAK BİRİNİ BULMAK İÇİN ORTALIKTA DOLAŞIYOR.''
İtiraf ediyorum. En başta çok sıkıldım. Bir iki bölüm beni çok bunalttı. "Nasıl bir uygulamaya bu kadar güvenebilirsiniz?" dedim. Aslında hiç ios kullanmadım ama Lux bana Siri'nin ilerlemiş bir versiyonu olabileceğini düşündürdü. Kitabın gerçek hayata yakınlığı sinirime dokundu. Ama bu sinir de kitabı sevmeme neden oldu.

Her dakika telefonumuz elimizde, bildirim sesini duyduğumuz an tüm işimizi bırakıp ona odaklanıyoruz. Bizi yönlendiren bir uygulama olsa tüm kararları ona verdirecek pek çok insan olacağına da adım gibi eminim. Yani bu kitap bizim geleceğimiz olabilir.

Kurgusunu ve yazarın ince ince konuyu işleyişine bayıldım. Kitap yavaş yavaş bambaşka yönlere ilerliyor ama bu kesinlikle beni "Bu kitap nereye gidiyor?" düşüncesine sokmadı. Hatta kurgunun o noktaya ulaştığını bile sonradan fark ettim. Kitap akıcı ve yalın bir dille yazılmış. Benim kitaptan puan kırmamın sebebi şu anda kitabın bazı bölümlerini unutmam ve bazı şeylerin üstünkörü geçilmesi. Mesela yazar Rory ve North ilişkisini çok yüzeysel geçti ve ben bu çift harcandığı için biraz üzüldüm. Ama yine de beni kitaptan fazla puan kırdıracak kadar rahatsız etmedi.

Kafa dağıtacak ve aynı zamanda da sıkmayacak bir kitap arıyorsanız Aplikasyon'a bir şans vermenizi tavsiye ederim.
Kitabı beğendim ancak bir şey dikkatimi çekti son sayfalarda rory nin yaşadıkları çok üst üste gelmiş ondan dolayı ancak kitabı beğendim .
Kitap fena değil kurgu su güzel .. ama sonunu beğenmedim herhalde insan kötü gelecek kitapları okurken sonunun da kötü bitmesini istiyor .. telefon uygulamasının insanalrın hayatını ele geçirdiğini anlatıyor ..karar verme yetisini tamamem bu uygulamayla beraber insanalar dan alındığından bahsediyor.. ama muhteşem bulmadım.
Merhaba Aplikasyon kitap yorumuyla karşınızdayım beni bilenler bilir tam bir distopya aşığıyımdır ve nerede ağır bir distopya varsa merak ederim. Teknolojiyle ilgili olan  distopyalarda en sevdiklerimden. Aplikasyon da bir genç yetişkin distopyası Bundan dolayı bu kitabı ilk çıktığından beri aşırı merak ediyordum ve tüyapta %50 indirimde görünce kapıverdim.

Kitap günümüze yakın bir distopya bende bize böyle yakın ve çarpıcı kitapları çok seviyorum.
Aplikasyon telefon ve uygulamalarına olan bağımlılığı eleştiren bir roman. Ana fikir ve işleyiş güzel.
Kitapta olaylar ardarda ve hızlıca gelişiyor. Bir olay çözülür çözülmez diğerine geçiyor. Kitap yavaş yavaş başka yönlere ilerliyor. Kurgunun o noktaya ulaşması beni şok etti açıkçası ama kesinlikle sıkmadı. Kitap sade ve akıcı bir dille yazılmış. bazı konular çabucak üstünkörü geçildi bu yüzden puanından biraz kırıcağım.
Ayrıca bence bu kitaptan güzel bir seri olabilirdi bu kitap tek kitap olduğundan olaylar hızlıca bitmişti ben seri olmasını isterdim çok fazla olduda bitti gibi olmuş.
Genel olarak hızlı ve bol aksiyonlu bir kitaptı ben sevdim sizlerde artık klişe aşklardan sıkıldıysanız farklı bir kitap arıyorsanız size önerimdir puanım 8/10
Telefonlar ve uygulamalarına olan bagimliliklari eleştiren bir kitap olmuş.Ana fikir güzel ,işleyiş güzel,iç sesi şüphe adinda hastalık olarak bicimlemeleri de güzel ama bu sesi ilahi bir ses ikinci bir varlık olarak açıklamaları saçmaydı.Kendilerinin bilemeyeceği şeyi iç sesleri biliyor.Beni burda kaybetti kitap sonrasında pek kitabin atmosferine karışamadım.
bilim kurgu serilerinden/kitaplarından okuduğum ilk kitaptı. reading slump'ta olduğum bir önemde arkadaşımın tavsiyesiyle okumuştum. bence gayet güzeldi ama sonu biraz havada kaldı. seri olabilirdi
Öncelikle "Aman tek bir kitap olsun, seriye bulaşmayayım; bu distopik kitaplar da" diyenler için biçilmiş kaftan olarak niteleyebiliriz. .
.
Kısa bir özet geçmek gerekirse eğer; Hayatınızda en ufak ayrıntı için bile sizin yerinize karar veren bir uygulama mevcut. Sizi sizden iyi tanıyor. - ki gerçek manada da İnsanlar buna inanıyor - Aklınızda daha kolay yer edinebilmesi için şunu söyleyeyim ; Bu yüzyılda iç ses olarak adlandırdığımız boyutlar arasındaki düşüncelerimiz, bu kitapta şüphe olarak adlandırılıyor. Ve Şüphe duyanlar anında deli damgasını yiyor. .
.
İnsan içgüdüsü tamamen bastırılmış ve soru soran insanları istemiyorlar. İşin ilginç olayı ise insanlar bütün bu olan bitenler mutlu ?! .
.
Karakterlerde zaten yukarıdaki olay üzerine şekilleniyor. .
Liseyi bitirdikten sonra sadece özel öğrencileri kabul eden ve üniversiteye hazırlık eğitim alanında bir akademi vardır. .
.
Kadın karakterimiz Rory bu akademiye kabul edilmesiyle perde aralanıp oyuncular sahnede yerini almıştır. .
.
Rory hayatını burada keşfediyor. Aslında annesinin kim olduğunu, ....... babasının -boşluğu yazarsam spoi olur - önyargıdan doğan bir arkadaşlığın yanısıra hayatının aşkı North Pascal'ı keşfedip, dünyayı kurtarma çabalarına girişilmiştir. .
.
North, kitap için çok önemli zira yapışık erkek arkadaş rolü yanında kurgunun devam edebilmesi için %71 bir görevi üstlenmişti. Yalnış anlamayın kitapta 'pölük pölük' aşk yoktu. Sadece tamamen kullanılan ve kendini de seve seve kullandıttıran bir erkek arkadaş vardı. Adeta internet gibi;eliniz ayağınız oluyor yahu .
Öyle farklı bir sonunda beklemeyin! .
Şimdiden bilginiz olsun ; tüm eksikliklere rağmen verilen mesaj net bir şekilde ortadaydı. .
.
Uzun uzun da anlatmak istediğim konuda bu zaten

Yazarın biyografisi

Adı:
Lauren Miller
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
New York, ABD

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 48 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 40 okur okuyacak.