Lauren O. Thymewsare

Lauren O. Thymewsare

Yazar
7.4/10
5 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
226
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
182 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
🦄Dünyanın bir ucundan öbürüne her yerde böyledir genç erkekler: Gökten inmiş bir güzele de aşık olsalar, bir zaman gelir, meyhane garsonu bir kızla bile ihanet edebilirler ona.
Voltaire'in 1768 yılında yazdığı
#babilprensesi,eski çağlarda geçen bir aşk masalı. Hükümdar babası, güzeller güzeli kızı Formozant’a yaraşır bir damat bulmak için bir yarışma düzenler.şimdiye kadar hicbir ölümünün başaramadığı abanoz ağacından yayı geren kazanacaktır güzel prensesi. Yarışmaya yalnızca Mısır firavunu, Hint şahı ve İskitlerin kralı katılır. Ancak son anda yakışıklı bir genç çıkagelir. Bir çobandır bu genç adam. Tek boynuzlu bir atı, bir anka kuşu ve bir uşağı vardır yalnızca. Prensese deli gibi âşık olur; aşkı karşılıksız değildir...Fakat talihsizliklerle sürekli birbirlerinden ayrı düşen âşıkların birbirlerini ararken yolda başlarına gelenler akıcı bir tarzda aktarılıyor. Hikaye büyülü kuşların, mitsel karakterlerin yaşadığı masalsı bir coğrafya da geçiyor.Anlatım diline bayıldım o kadar sürükleyici bir anlatımla olayın içine çekiyor ki insani meraktan elinden bırakamıyorsun.Yanlış anlaşılmalar yüzünden ayrı düşen iki sevgili, ha kavuştu ha kavuşacak derken bakmışsın kitap bitmis. Ve ayrıca yayınevi #yitikulkeyayinlari na da bu güzel basım ve çeviriden ötürü teşekkürler. 🦄 İki sevgili birbirinin çok yakınındaydılar, ama böyle olabileceği akıllarının kıyısından bile geçemezdi. Ah, keşke bilselerdi durumu! Fakat buyurgan yazgı buna izin vermedi.
Ve o donemde #Vegan beslenme den bahsetmiş 🦄 Et ile beslenen ve sert içkiler içen insanlar hırçın ve ateşli olurlar, bu huyları onlara bin bir çeşit hırçınlık yaptırır. En büyük çılgınlıkları kardeşlerinin kanını dökmek, bereketli toprakları olan ülkeleri yakıp yıkarak mezarlıklar üzerinde saltanat sürmektir.
🦄Toplumlara böylesine toplumdışı yasalar dayatmaktansa hiç yasa olmaması ve yalnızca, doğru yanlış kavramlarını yüreklerimize işlemiş olan doğayı dinlemek çok daha iyi olurdu.
🦄*Ruh göçü öğretisi. Bu öğretiye göre ruh ölümsüzdür, vücut yok olunca her defasında meydana gelen bir başka varlığa girer ve bütün varlıkları dolaşıp yeniden o zaman doğan bir insan vücuduna girer ve bu 3000 yıl sürer.
182 syf.
·22 günde·7/10
mu kitasi insanlarina, onlarin yasamlarina merakiniz var ise, utopik de olsa medeni insanlarin, erdemli hayatlarin nasil olmasi gerektigini dusunuyorsaniz mutlaka okumanizda yarar var

Yazarın biyografisi

Adı:
Lauren O. Thymewsare
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.