Laurence Hawkins

Laurence Hawkins

Yazar
8.9/10
8 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
194
Gösterim
Adı:
Laurence Hawkins
Unvan:
Danışman, Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
176 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Bu kitabı üniversitede kütüphanede kitapları karıştırırken farketmiştim. Daha önceden ismini duymuşluğum vardı ama okumak nasip olmamıştı. Kitap biraz ince olunca tek seferde okuyup aldığım yere bırakmak da zor olmadı.

Özetle;
Kitapta 1 dakika liderliği diye bir kavramdan bahsediliyor. Lider olan kişi astlarını "iyi işler" yaparken yakalıyor. (Günümüz yöneticileri - lider değiller çünkü - bunun tam tersini yapıyor.) Özellikle iyi işler yaparken karşılarına çıkmaya çalışıyor. İyi işler yaparken gördüğü için de memnuniyetini dile getiriyor ve astını bir nevi kazanmış oluyor. Belirli durumlarda onlara da yol göstererek gelişmelerini amaçlıyor.
İşler kötüye giderken de sadece 25-30 saniye gözlerinin içine bakarak astlarının mahcubiyetini görmek istiyor.

(Bu takdir etme veya gözleriyle ikaz etme hadisesi ortalama bir dakika sürdüğü için 1 dakika yöneticisi diye adlandırıyor kendisini.)

Buradaki yöntem belki %100 uygulanabilir olmasa bile - en azından benim tarafımdan- bana ciddi bir bakış açısı kattığını düşünüyorum.
176 syf.
·Beğendi·9/10
Durumsal liderlik ile ilgili 1 günlük eğitim almıştım ama Ken üstad bu eğitimi 170 sayfalık bir kitapta öyle güzel anlatmış ki keşke eğitimden önce okusaydım dedim

Yazarın biyografisi

Adı:
Laurence Hawkins
Unvan:
Danışman, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.