Lawrence Freedman

Lawrence Freedman

9.0/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
2
Beğeni
·
680
Gösterim
Adı:
Lawrence Freedman
Tam adı:
Sir Lawrence David Freedman
Unvan:
İngiliz Yazar
Sadece silahla yapılabileceklerden çok daha fazlasını bir strateji başarabilir.
Lawrence Freedman
Sayfa 96 - Alfa Yayıncılık
En iyi hikaye bile anlatanın inanırlığı yoksa, değerinden kaybedecektir.
Lawrence Freedman
Sayfa 71 - Alfa Yayınları
Serbest irade kavramı,Tanrı'nın insan ilişkilerindeki rolünu sorgulayan bir kavramdır.Eger Tanrı müdahale etmiyorsa,o zaman dua etmenin,pişmanlık getirmenin amacı nedir?Yok eğer müdahale ediyorsa, o zaman neden iyi insanların başına kötü şeyler gelip duruyor?
Pervasızlık cesaret sayılmakta, ihtiyatlılık da korkaklık olarak algılanmaktadır. Ilımlı tutum, yeterince erkeksi değildir, bir sorunu tüm cephelerden görmeye çalışmak, eyleme geçememekle eş anlamlı sayılırken, şiddet erkeksi bir davranış olup komplo kurmak da özsavunma gibi görülmektedir. Aşırı tedbirleri savunanları güvenilir, bunlara karşı çıkanları şüpheli olarak görmek yaygınlaşmıştır. Dil, aksiyonu izlemektedir. Itidal çökünce de, makul müzakere olanağı ortadan kalkar.
Lawrence Freedman
Sayfa 88 - Alfa Yayınları
Soylu yalan bir tür 'beyaz yalan'dır, ama büyük çaplı bir yalandır. Çocuklar nasıl ilacı yutsun diye kandırılırsa, askerler nasıl savaşa gitmeye teşvik edilirse, toplumlar da sosyal uyuma inanacak şekilde eğitilmeli, içinde bulundukları düzenin doğal bir düzen olduğuna inanmalıdır. Sınıflar yapısı bu nedenle, tanrıların tek tek kişilerin ruhuna yerleştirdiği farklı metallerin, maddelerin sonucudur. Altın, yöneticilere, gümüş, yardımcılarına, demir ve tunç da çiftçilerle zenaat erbabına.
Lawrence Freedman
Sayfa 93 - Alfa Yayınları
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lawrence Freedman
Tam adı:
Sir Lawrence David Freedman
Unvan:
İngiliz Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 3 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 36 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.