Les Hewitt

Les Hewitt

Yazar
5.9/10
8 Kişi
·
21
Okunma
·
0
Beğeni
·
23
Gösterim
432 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Odaklanmanın Gücü kitabına başlama sebebim kesinlikle kişiseldi. Özellikle okuyan ve düşünen insanların ortak kaygıları olan, yaşam amaçlarını keşfetme ve buna ulaşmada yardımcı olacak hedeflerin belirlenmesi idi. Ayrıca, odaklanmaya ve sorunlarımın ne olduğunu bulmaya olan ihtiyacım da bu kitabı okumama sebep olmuştur.

Odaklanmanın Gücü, üç ayrı yazar tarafından yazılmıştır. Bu yazarlar özellikle iş dünyasında gelişime önem veren insanların başvurduğu kişiler. Bu kitap temelinde, iş sahibi olup da hem mâlî kazançlarını yükseltmek hem de yaşam kalitelerini arttırmak için bir farkındalık sahibi olmak isteyenlere hitap eder.

Kitapta önemli noktalara değinilmekte olduğunu düşünüyorum. Örneğin, şimdiye kadar okumuş olduğum kişisel gelişim kitapları, zayıf yönlerimize odaklanıp onları iyileştirmek gerektiği üzerinde odaklanıyor. Ancak bu kitap tam tersine güçlü yönlerimizi keşfedip onları daha iyi kullanmamız gerektiğini savunmaktadır. Bu fikir benim için yeni bir farkındalık yarattı diyebilirim kesinlikle. Çünkü hep zayıf yönlerim üzerine odaklanmak beni karamsar bir ruh haline sürüklemekte idi kaçınılmaz olarak.

Velhasıl, Odaklanmanın Gücü kitabı, buna benzer farklı bilgi, deneyim ve kişisel yaşam hikâyelerini de içerisinde barındırmaktadır. Yaşam amaçlarımızı keşfetmek için gerekli olan "farkındalık"ı verdiğinden okunmaya değer bir eser olarak ele alınabilir görüşündeyim...
Kitap tam olarak bir hayal kırıklılığı, sipariş vererek internet üzerinden aldım fakat verdiğim paranın karşılığını kesinlikle vermiyor. Benim beklentimi hiç karşılamadı. Kitabın kapağı Odaklanmanın Gücü fakat içinde odaklanmaya dair hiç bir şey yok! Genelde hep iş hayatından, girişimcilikten vs bahsediyor.

Eğer amacınız Odaklanma yeteneğinizi felan geliştirmekse bu kitabı size tavsiye etmem. Paranıza yazık.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 21 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.