Leslie Alan Horvitz

Leslie Alan Horvitz

Yazar
6.7/10
37 Kişi
·
121
Okunma
·
2
Beğeni
·
314
Gösterim
Adı:
Leslie Alan Horvitz
Doğum:
3 Mart 1948
Pasteur' ün dediği gibi şans, hazırlıklı olanları seçerdi ama nereye bakmasını gerektiğini bilenlere de büyük pay düşerdi.
Zafer ancak savaş bittikten sonra kazanılabilir, eğer savaşın ortasında zafer kazanmaya çalışırsan çoktan kaybetmiş olursun.
Her şeyi olduğu gibi kabul etmek zorunda değildiniz.
Bir kitabı düzenler gibi doğanın programlamasını tekrar tekrar değiştirebilirdiniz.
384 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Bilim adamları,tıpkı Hacker'ların bilgisayar sistemlerine sızdığı gibi DNA'ların içine sızıp yeni DNA'lar işleyerek ya da ölümcül kalp krizleri,Alzheimer gibi hastalıkları tetikleyecek genetik değişimler yaratarak organizmaları manipüle edebilmektedir."Biohacker"olarak bu bilenen kişiler eBay gibi sitelerden satın aldıkları ekipmanlarla bu deneyleri gerçekleştirebilmektedirler.Bu ürünler başkanlara,başbakanlar ya da onlara karşı başka DNA'lar kullanan CEO'lara suikast yapmak ve onları güçten düşürmek için kullanılmaktadır.
384 syf.
·34 günde·Beğendi·8/10 puan
Kitabı bitirmek sonunda nasip oldu. Bir türlü elime alıp okuyamadım.

Kitabı isteyerek aldığım için okurken herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Kitapta bazı terimler var o yüzden belki sıkılabilirsiniz. Genler, gende mutasyon olursa neler olabileceği, bunların üzerinde oynamalar yapılması gibi şeyleri anlatıyor.
Gen, biyoloji alanina ilgi duyan birinin rahatca anlayacağı bir kitap. Aslında ilgi duyulmasada anlaşılabilir ama sıkılabilirsiniz.
Sonu garip bitti. Hatta fizyolog ve ayni zamanda yazar olan Serkan Karaismailoğlu'nun (Serkan Karaismailoğlu ) bir videosundaki konuyla bitiş yapıyor.
Genler aslında her şeyimiz. O kadar karmaşık ama aynı zamanda bir o kadar da düzen içindeler.
Üniversitedeki bir hocamın sözü var. "Hücrelerimiz dahi bu kadar akıllıyken insanlar nasıl aptal olabiliyor." Sevgilerimle...
384 syf.
Bir Moleküler Biyolog olarak keyifle ve merakla okuduğum bir roman fakat kitapta ufak tefek basım/yazım hataları var.
Bilişim ve genetik alanında bilgisi olanlar için okuduğunu anlamak ve yorumlayabilmek açısından ideal ve müthiş bir kitap.
Kitap, bilim adamlarının tıpkı hackerlar gibi DNA' nın içine sızıp yeni DNA'lar işlemesi ve ölümcül genetik değişimler yaratarak organizmaları manipüle edebilmesini konu edinmiş.
Kitabın kurgusu ve olayların akışı bana göre çokta uzak olmayan bir gelecekte yaşanması muhtemel olay örgüsüyle kendinizi hayallerinizin sınırlarını zorlarken bulmanıza yol açacak.
En beğendiğim ve kitabı merakla okuma sebebim olan cümle ise "DNA'nız hakkında bilmediğiniz her şey sizi öldürebilir."
Keyifli okumalar...
384 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10 puan
Kitabın bazı bölümlerinde anlamadığım ve hiçbir fikrimin olmadığı terimler ve kodlarla cebelleşerek zor fakat sonunu merak ettiren bir kitap okudum ...Lakin sonuda beklediğim gibi değildi o kadar merak edip sonuna gelince farklı bir şey bekledim doğrusu ....belkide devamı vardır bilemiyorum ....Konusu özgün , biyoloji , genetik gibi konulara ilgisi olanlara hitap edebilir ....
384 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Herkesin hoşuna giden bir kitap olacağını sanmıyorum DNA' ya, genlere ilgisi olan insanlar sevebilir diye düşünüyorum. Gerilim kitabı olarak geçse de gerilim g' si yok diyebilirim. Okurken elimde sürünmüştü resmen, akıcılığı yok. Konusuna gelecek olursam Seth adında bir biohacker' ın tanınan kişilerin dna'larını kopyalamak ve onlara şantaj yapmak.
.
Bir kitap hakkında yorum yapmayalı çok zaman olmuştu, o yüzden biraz acemilik çektim diyelim. Biyolojiye ilgisi olan herkese tavsiyemdir.
384 syf.
·8/10 puan
Kitabı okurken ortaokul yıllarıma gittim. Fen Bilgisi derslerini çok severdim hele de DNA ile ilgili konular çok ilgimi çekerdi. DNA sarmalı ise benim için gizemli bir olgudur. Kısacası büyük bir ilgim ve tutkum vardı bu konulara dair. O yüzden de kitabı çok severek okudum. Bazı yerlerde anlamadığım daha doğrusu unuttuğum terimler önüme çıktı ama çok da sorun olmadı okumama.
.
.
Chimera adında uluslarası bir eczacılık şirketi var. Seth genetik manipülasyon alanında isim yapmış bir biohackerdir. Chimera şirketinde çalışma fikrini duyunca direkt kabul ediyor. Chimera'nin asıl amacı isim yapmış kişiler için ölümcül ürünler imal ettirmektir. DNA'lar üzerinde oynanarak isim yapmış kişilere suikast düzenlemeyi amaçlıyorlar.
.
.
Konu olarak çok çok güzeldi kitap. Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. #parlakmeltemkitapligi #olimposyayınları #kitaplaryolda
384 syf.
·2/10 puan
Biyolojiyle aranız yoksa kesinlikle okumayın.

Sayfalarda ara ara koptum. Nedeninin biyolojiyi sevmemem ve anlamama bagliyorum. Ara sıra aksiyon olmasa ve olayların kendini cekmeseydi pek okuyabilecegimi sanmıyordum. Biyoloji hobileriniz arasindaysa okudugunuza pisman olacaginizi hic sanmiyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Leslie Alan Horvitz
Doğum:
3 Mart 1948

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 121 okur okudu.
  • 14 okur okuyor.
  • 82 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.