Levent Mete

Levent MeteŞizofreni yazarı
Yazar
Çevirmen
7.6/10
68 Kişi
274
Okunma
20
Beğeni
3.624
Görüntülenme

Levent Mete Gönderileri

Levent Mete kitaplarını, Levent Mete sözleri ve alıntılarını, Levent Mete yazarlarını, Levent Mete yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Ceketinin yakasına ilistirilmis karton parcasinin üzerine titrek bir el yazisiyla, " aylar geciyor zaman gecmeden," diye yazilmisti.
Gerçeğin dışına düşmüş olan bu kişilerin bir insan ve birey olarak varlıklarını sürdürülebilmeleri için onları önemseyen ve anlamaya çalışan birilerine ihtiyaçları var🩵
Reklam
Şizofreni: En Uzak Ülke
Şizofreniden çıkıp yeniden gerçek dünyaya dönme süreci, uzak bir ülkeye giden bir gezginin dönüş yolculuğuna benzetilebilir.Yol boyunca her köşede onu bekleyen tuhaf ve beklenmedik olaylar, dönüşünü sürekli ertelemesine ve gecikmesine neden olur.Kimi zaman da kişi oraya yerleşir,bu ülkenin yerlileri arasına karışır ve bir daha gerçek dünyaya, sevdiği tanıdığı insanların arasına dönmesi mümkün olmaz. Artık tümüyle şizofreninin havasını solumakta, gözleri bu hayaller ve kabuslar ülkesine bakmakta, oradan gelen sesleri ve kokuları duymaktadır.”
Sayfa 121Kitabı okudu
"Kendimi hem dağılıp bin parçaya bölünmüş hem iyice sıkışıp tek bir noktaya toplanmış gibi karmakarışık hissediyordum."
"Başarı ya da başarısızlık değildi sorun. Hayatın geçip gitmesiydi. Ölüm ve yok olma düşüncesiydi."
Sayfa 136Kitabı okudu
Reklam
"Gerçek güzellik hayatın kendisidir, estetik değerler üzgün ve çirkin bir yüzde de karşımıza çıkar."
Sayfa 130Kitabı okudu
"Hayat depresyon değil ki yalnızca, aynı zamanda canlılık, mutluluk, 'Oh be iyi ki doğdum, iyi ki yaşadım!' diye bağırma isteği duymak da hayat. Belki öleceğiz, sonunda hepimiz öleceğiz. Ama soluk almaya devam ettiğimiz müddetçe yaşama sevinci duymaya devam edebiliriz."
Sayfa 130Kitabı okudu
"Babanın gözüne giremediğin için, başkalarının da gözüne giremeyeceğini düşünüyorsun... Bu yüzden, onlar benim yetersizliğimin farkına varıp eleştirmeye başlamadan, ben kendimi kötüleyeyim diye düşünüyorsun... "
"Ölen kişinin etinden yediğinizde onun erdemlerinin ve yeteneklerinin size geçeceği fikri ilk çağlarda yaygındı. Bu gelenek daha sonra cenaze yemeği biçimini aldı."
262 öğeden 16 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.