Levent Mete

Levent MeteŞizofreni yazarı
Yazar
Çevirmen
7.6/10
68 Kişi
262
Okunma
20
Beğeni
3.479
Gösterim

Levent Mete Yorumları ve İncelemeleri

Levent Mete yorumları ve incelemelerini, Levent Mete kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Levent Mete puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
160 syf.
10/10 puan verdi
·
6 günde okudu
uzun zamandır bu kadar içime sinen öğretici ve akıcı bir kitap okumamıştım.
Şizofreni hakkında hep bir şeyler öğrenmek istiyordum, bu kitap akıcı bir üslupla ve ilginç yerlere değinerek,kesinlikle sıkıcılaşmadan çok güzel bu görevi yerine getirdi. Şizofrenik bir zihnin nasıl düşündüğünü hastalarının söylemiş olduğu cümlelerden anlatıyor ve deşifre ediyor. O cümleleri nasıl ne mantıkla kurmuş olabileceğini anlatıyor. Kitabın sonunda şizofren birinin öyküsü (yazarın hastasıymış,bazı bilgileri değiştirerek öyküleştirip yazmış,üç-dört sayfa totalde)de vardı. Şizofren kişinin (Ayşe) kardeşinin (Ali) ağzından. Çok dokunaklı bir öyküydü.
Şizofreni
ŞizofreniLevent Mete · Say Yayınları · 201887 okunma
160 syf.
·
Puan vermedi
Öteki
Parçalammış bir zihin düşünün, bu parçalardan bazılarının boşluktan gelen sesler, yoktan görüntüler, kavramlar arası bağlantılarda çatışmalar yaşatan bölük pörçük bir gerçeklik yarattığını düşünün. Bu zihin, dış dünyanın sizin bir uzantınız olduğuna sizi inandırmış durumda, dize karşı yapılmak
Şizofreni
ŞizofreniLevent Mete · Say Yayınları · 201887 okunma
128 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
Öykü dışı
Depresyon öyküleri ve çeşit çeşit farklı hastanın hikayeleri çok kısa olarak anlatıldıktan sonra incelemelerle ve bu hastalığı anlamaya çalışan insanlara temel bilgilerle devam ediyor kitap. 128 sayfa olması, içinde net , temel bilgiler olması, sıkıcı olmaması ile öneriyorum kitabı. Kitabın
Depresyon
DepresyonLevent Mete · İletişim Yayıncılık · 19999 okunma
158 syf.
·
Puan vermedi
·
28 saatte okudu
Şizofreni Müzesi
Selam arkadaşlar, bugün sizlere @sia_kitap tan ince fakat epey düşündüren güzel bir kitapla geldim. #şizofrenimüzesi , tıp fakültesi beşinci sınıfta okurken, şizofreni teşhisi koyulan, okulu bırakmak zorunda kalan bir genç, Cengiz Manga’nın bir bilgisayar oyunuyla yaşadığı serüveni anlatıyor. Annesi ile birlikte yaşayan kahramanımız, geçimini sağlamak üzere açtığı bilgisayar tamircisi dükkanında hem zamanını geçiriyor, hem de annesine maddi açıdan destek olmaya çalışıyor. Bir gün internette karşısına “şizofreni müzesi” isimli bir oyun çıkıyor. Katılmak istiyor ama oyuna girmek için bir nevi sınava katılmak gerekiyor. İşin ilginç yanı oyunun sadece ekran üzerinden değil aynı zamanda Cengiz’ in rüyaları ile de devam etmesi. Hal böyle olunca Cengiz gerçek mi, rüya mı, oyun mu karıştırır oldu. Ne dersiniz Cengiz mi bu oyunu yenecek yoksa oyun mu Cengiz’i? Okuması keyifli, ama oldukça dikkat gerektiren bir kitaptı. Zira bir süre sonra okuyucu da hangisinin hayal hangisinin gerçek olduğunu ayırt etmekte zorlanıyor. Ben severek okudum sizlere de tavsiye ederim….
Şizofreni Müzesi
Şizofreni MüzesiLevent Mete · Sia Kitap · 202243 okunma
158 syf.
·
Puan vermedi
Yazarın kendi deneyimleri, yaşadıkları ve şizofreni olduğunu öğrendiğinde yaşadıkları, mahallesini, iletişimini anlattığı bir kitap. Sanki bir adım gerisinde onu izliyormuş gibi hissettim. İnternette bulduğu bir sitede her gün cevapladığı bir soru üzerinde daldığı derin duygulara da yer verilmiş. Keyifli okumalar.
Şizofreni Müzesi
Şizofreni MüzesiLevent Mete · Sia Kitap · 202243 okunma
158 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
13 günde okudu
* Selam ey akıllı dostum. Günlerin nasıl geçiyor? Çok mu sıkıcı? Ya da seni herşey çok mu boğuyor? * O halde sana heyecanlı mı heyecanlı bir hikaye anlatacağım. Hazır mısın? Şizofren hastalığından muzdarip olan Cengiz Manga, tıp fakültesini beşinci sınıfta bırakmak zorunda kalmış. 10 yıldır
Şizofreni Müzesi
Şizofreni MüzesiLevent Mete · Sia Kitap · 202243 okunma
158 syf.
·
Puan vermedi
Cengiz üniversite beşinci sınıftayken ona şizofreni teşhisi konur. Bu yüzden maalesef okulu bırakmak zorunda kalır. Kendisine açtığı bilgisayar tamircisi dükkanında vakit geçiren Cengiz birgün bir oyuna denk gelir ve oynamaya başlar. İsmi "Şizofreni Müzesi" olan oyuna girmek için ilk olarak bir sınava tabi tutulur. Bilgisayar başında oyun için uğraşan Cengiz bir yandan da rüyaları ile uğraşmak zorunda kalır. Oyuna kabul edildikten sonra gerçek ve sanrıları birbirine karıştıran Cengiz'i ne gibi şeyler bekliyor? Hepsinin cevabı kitabın içerisinde. Şizofreni hastalarının yaşadıklarını çok güzel bir dille kaleme almış yazarımız. Aynı zamanda psikiyatri uzmanı olan yazarımız şizofreni olan insanların gerçek dünyasına ortak ediyor bizleri. Birçok konuda ödül alan yazar bu eserinde de şizofreni olan insanların dışlanması ve aynı zamanda hayata tutunma çabalarını okuyoruz. Okurken merak duygumuz da bizleri ele geçiriyor. Akıcı anlatımı ve ilgi çeken konusu ile kesinlikle tavsiye ederim.
Şizofreni Müzesi
Şizofreni MüzesiLevent Mete · Sia Kitap · 202243 okunma
158 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
Merhabaaa Bugün sizlere Levent Mete'nin Şizofreni Müzesi kitabı ile geldim. Kitabımızın ana kahramanı Cengiz Manga. Cengiz tıp fakültesi okurken psikolojik rahatsızlığından dolayı okulu yarım birakmak zorunda kalır ve annesiyle birlikte yaşamaktadır. Okul zamanlarında psikoloji ile alakalı her türlü bilgileri okumakta ve ilgi duymaktadır. Şizofreniye yakalandığı ilk zamanlarda Şizofreni adına büyük katkilarda bulunmuş bilim insanlarının adlarından Şizofreniyi çözeceği ve bu durumdan kurtulabilecegini düşünür. Ancak bu durum maalesef düşündüğü gibi olmaz. Cengiz bir pasajda çalışmaktadır ve etrafindakiler de ona yardımcı olmak isterler. Ayrıca Cengiz bilgisayar tamirciliği de yapmaktadır ki kitapta geçen bir söz beni çok etkiledi " İnsanları tamir edemeyecegimi anladığımda bilgisayarları tamir etmek istedim." Bir gün bir oyunla karşılaşır ve bu oyun dikkatini ceker. Oyunun ismi Şizofreni Müzesi'dir. Bu oyunda her gün bir soru sorulur ve en sonunda müze içerisine girmeleri istenir ancal muzeye girdiginde Cengiz için her sey karmakarışık bir hal alır ve ne doğru ne yanlış bilemez. Zaten asıl olaylar da müzeye girdikten sonra başlar. Psikoloji kitaplarını çok severim ve bu kitapta gerçekten çok güzeldi. Hem akıcıydı hem de icerisinde Sizofreniye katkısı olan herkesi her terimi ogrenebiliyorsunuz ya bu yanı çok güzeldi. Dili o kadar sade o kadar yalın ki rahatlıkla bir oturuşta okuyabiliyorsunuz. Sizlere tavsiyemdir Sevgiyle ve kitapla kalın
Şizofreni Müzesi
Şizofreni MüzesiLevent Mete · Sia Kitap · 202243 okunma
144 syf.
5/10 puan verdi
·
9 günde okudu
Kitabın yazarı aynı zamanda bir tıp doktoru, psikiyatri uzmanı. Çocukluktan gelen travmalarımızın nasıl yıkıcı sonuçlar doğurabileceğini; sosyal, ikili ve iş ilişkilerimizi nasıl etkileyebileceğini ve bu etkinin ne kadar farklı boyutlara gidebileceğini gösteren güzel bir kitap.
Terapi
TerapiLevent Mete · Say Yayınları · 201332 okunma
158 syf.
5/10 puan verdi
Şahsen şizofreniyi tanıtmak için güzel bir yol seçilmiş.Konu ve olayların geçiş mantığı kafama yattı fakat yazarın tarzını sevemedim. Ve kurgusu zayıftı. Oldukça bilgilendirici bir kitaptı ama sanki bilgiler size zorla veriliyormuş hissiyatı veriyordu.Olayla karışık verilse gerçekten güzel olabilirdi. Eğer üslup iyi olsaydı kitap daha okunulabilir olurdu.
Şizofreni Müzesi
Şizofreni MüzesiLevent Mete · Sia Kitap · 202243 okunma
27 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.