Linda Castillo

Linda Castillo

Yazar
7.8/10
22 Kişi
·
50
Okunma
·
4
Beğeni
·
652
Gösterim
Adı:
Linda Castillo
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Ohio, ABD
“Ölümden sonra vücut ısısı, saatte bir ila bir buçuk derece düşer ve bu da ölüm zamanının belirlenmesinde yardımcı olur.”
416 syf.
·4 günde·4/10
Bu kitabı beğenemedim. Aslında kitap başlarda iyidi ama sonradan hayal kırıklığına ugrattı. Normalde gerilim, polisiye türünde bir kitap, ben de bu tarz bir kitap okumak istediğimden başlamıştım ama iki konuda da tatmin olmadım. Aslında yazarın yazımı kötü değil ama kurguyu güzel bir olay örgüsüyle oluşturamamıştı.
Kitapta; Painters Mill adlı bir kasabada çok uzun bir zamandan sonra ilk defa bir cinayet işlenir ve bu cinayet, 16 yıl önceki Mezbaha katili, dedikleri bir dizi vahşi cinayete benziyordur.

Dediğim gibi böyle bakıldığında konu güzel ama o hissettirilmesi gereken gerilim ve heyecanla okutturması gereken polisiye olayından eser yok. Kitapta sadece cinayetler işleniyor ve kesinlikle hiç bir ipuçu yok veya Mezbaha katili varsayımından başka herhangi bir doğru düzgün, zekice, katili bulmaya yönelik varsayım yok. Demek istediğim bir sürü polisiye roman okudum ve en sevdiğim hiç bir ipucu yokken dahi polisin sürdüğü tezlerle veya yakaladığı küçük şeylerle birlikte yapılan iyi bir soruşturmayla katili bulmaya çalışma düzeneğidir. Böyle zamanlarda kitap katili ortaya çıkarmadan önce ben bulmaya çalışırım ve ayrı bir heyecanla kitabı okurum ama bu kitap da kesinlikle bunu yaşamadım.

Polis şefi Kate karakterinin sakladığı bir sır da işleri aksatıyordu ama genel olarak çok yetersiz bir teşkilattı. Kitabın sonlarına doğru artık bir şekilde katili ortaya çıkarması gereken yazar, Kate ile bildiğiniz çorap söküğü gibi katili ortaya çıkarttı ve bu, ben de gülme isteği yarattı. Bana göre basit bir polisiyeydi ve de heba edilen bir kurguydu. Sonlara doğru kitaba bir ilişki de eklenmeye çalışılmış ama eğreti durmuştu ama bu kitap bir serinin ilk kitabı sanırım, belki de ilişki kısmı diğer kitaplarda bir anlam kazanıyor olabilir.
416 syf.
·Beğendi·8/10
Yıllar yıllar evvel filmini izlemiş kitabını bulduğumda ise üzerine atılıp almaktan kendimi alamamışlığım vardır. Konusu kurgusu fazlasıyla okunmaya değer bir romandır vaktiniz ve enerjiniz varsa değerlendiriniz.
416 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Bu sefer çok güzeldi demiyorum kitap için. Çünkü kitap gerçekten çok korkunctu. Gerilim ve polisiye seven okurlara şiddetle tavsiye ediyorum. İyi okumalar. ...
416 syf.
·Beğendi·9/10
Bana kalırsa her tür okuyucunun ilgisini çekebilecek türden bir kitap.Ve benim ilgimi fazlasıyla çekti.Yeri geldiğinde polisiye,yeri geldiğinde gerilim,yeri geldiğinde aksiyon-macera,genç kurgu ve hafif bir aşk.Eğer polisiye okumayı seviyorsanız ya da bir yerden başlamak istiyorsanız kesinlikle öneririm.Karakterler çok hoş fakat katilin kim olduğunu çözebiliyorsunuz ama bu kitaba olan ilginizi azaltmayacaktır.Keyifli okumalar :')
416 syf.
·Beğendi·9/10
Gerilim ve polisiye,hersey dozunda ve muhteşemdi,ben beğendim ,okuduğuma pişman olmayacağım bir kitaphatta bir yerinde duygusallaştırdı bile,kitabın sonuna kadar hiç tahmin yapamadım

Yazarın biyografisi

Adı:
Linda Castillo
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Ohio, ABD

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 50 okur okudu.
  • 22 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.