1000Kitap Logosu
Louis Leger
Louis Leger
Louis Leger

Louis Leger

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
0.0
0 Kişi
1
Okunma
0
Beğeni
50
Gösterim
Tam adı
Louis Léger
Unvan
Yazar
Doğum
Toulouse, Fransa, 13 Ocak 1843
Ölüm
Paris, Fransa, 30 Nisan 1923
Yaşamı
Louis Léger, Slav çalışmalarında bir Fransız yazar ve öncüydü. Şimdilerde Bulgar Bilimler Akademisi, şimdilerde Paris'teki Académie des yazıtların ve çan-lettresin üyesi olan Bulgar Edebiyat Derneği onursal üyesiydi. Saint-Petersburg, Belgrad ve Bükreş'teki akademik kurumlar ona farklı bir üyelik statüsü vermişti.

Alıntılar

Selman Ç.
bir alıntı ekledi.
Gogol'ün 19 yaşındayken annesine yazdığı mektup. Sonu fena.
Yürek acıları ve düşkünlükler tahmin edebileceğinizden fazla acı çektiriyor bana. Değer bilmezlikten, haksızlıktan, küçümsenmekten benim kadar çekmiş pek az insan vardır. Sitem etmeden, bir şey söylemeden hepsine katlandım.Yakındığımı kimse duymadı. Herkesin gözünde gerçek bir kapalı kutuyum. Kimse benliğimi sezemedi henüz. Sizin orada, gururlu, kendini herkesten daha cin sanan, bir başka dokudan olduğuna inanan, çekilmez ve ukala bir bir kimse olarak görüyorlar beni. Siz de bana hayal düşkünü, aklı bir karış havada diyorsunuz. Hayır! İnsanları hayal düşkünü olmayacak kadar iyi tanırım. Bana verdikleri dersleri hiçbir zaman unutmayacağım ve bunlar benim mutluluğumun güvencesi olacak.
Louis Leger
Sayfa 9 - Düşün Yayınevi
9
Selman Ç.
bir alıntı ekledi.
Acı çektirirler onlara, öldürürler onları Sonra da aradan zaman geçince, dönüp Heykeller dikerler onlara; İnsan türünün yüceliği adına
Louis Leger
Sayfa 142 - Düşün Yayıncılık
5
Helbest Saw
bir alıntı ekledi.
Güzel bir yapıt ortaya koymadan ve adımı duyurmadan bir köşede öleceğimi düşününce soğuk terler döküyordum. Şu dünyada olmak ve varlığını duyurmamak korkunç bir şey olarak geliyordu bana!
3